Aparthotel czy Condohotel, w co warto zainwestować? | Finanse.net.pl

Aparthotel czy Condohotel, w co warto zainwestować? | Finanse.net.pl

13 marca 2019 0 przez Redakcja

Już od kilku lat rynek nieruchomości się zmienia, zwłaszcza w kontekście tego co oferuje potencjalnym inwestorom, jednocześnie stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom pewnych potrzeb, zwłaszcza w kontekście czasowego najmu lokali czy nieruchomości.

Aparthotel lub Condohotel to zapewne dla wielu osób zupełnie coś nowego a nawet nieznanego, jednak należy przyznać iż coraz częściej inwestowanie pieniędzy właśnie z jedną z powyższych form ma uzasadnione do tego podstawy.

Na samym początku należy wyjaśnić iż Aparthotel i Condohotel nie są tym samym, wręcz przeciwnie w pierwszym przypadku mówimy jak nazwa wskazuje o apartamentach, w drugim o pokojach hotelowych, jednak co to ma do inwestowania pieniędzy?

Dlaczego warto zainwestować pieniądze w Aparthotel?

Przede wszystkim jest to metoda na pozyskanie nieruchomości typowo pod wynajem, w tej sytuacji apartamentu jaki zapewne w wielu przypadkach oraz sytuacjach może okazać się ciekawą metodą na ulokowanie naszych pieniędzy.

Pojawia się jednak pytanie, czym Aparthotel różni się od zwykłego lokalu który zamierzamy pozyskać na ten cel?

Jedną zasadniczą różnicą, a mianowicie Aparthotel z jednej strony jest naszym apartamentem, z drugiej zarządzany jest przez konkretną firmę, która zajmuje się jego obsługą, tym samym promowaniem czy oferowaniem potencjalnym klientom. Można więc śmiało powiedzieć, że najzwyczajniej powierzamy im apartament jaki jest naszą własnością, na jasnych oraz przejrzystych warunkach z uwzględnieniem stałej comiesięcznej kwoty lub procentowej bazującej na zyskach jakie generuje.

Co sprawia, iż warto ulokować pieniądze w Condohotel?

W pierwszej kolejności fakt, iż jest to metoda na pomnażanie pieniędzy jaka na przestrzeni ostatnich lat zyskała w znaczącym stopniu na zainteresowaniu. Opiera się o pozyskiwaniu nie apartamentów a pokoi hotelowych o odpowiedniej do tego powierzchni, tym samym bezpośrednio mieszczących się w hotelach, zatem stajemy się ich właścicielem lecz obsługą zajmuje się wspomniany co do tego hotel.

Stopa zwrotu takiej inwestycji uzależniona jest od warunków zawartej współpracy, również ewentualnego procentu jaki ustalony został na ściśle określony czas.

Aparthotel czy Condohotel, co jest dla nas znacznie lepszym rozwiązaniem na zainwestowanie pieniędzy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, gdyż zarówno apartamenty jak i pokojowe hotelowe mogą okazać się długofalową metodą na inwestycję o konkretnej co do tego stopie zwrotu. Dodatkowo znacznie wyższą niż oferuje nam jakakolwiek lokata bankowa, a tym samym wydaje się iż dużo korzystniejszą i bezpieczniejszą w kontekście tego co nam oferuje.

Warto przed zainwestowaniem w Aparthotel lub Condohotel przeanalizować kilka ważnych kwestii:

1. Czy dana lokalizacja jest atrakcyjna, a co za tym idzie zachodzi duże zapotrzebowanie ze strony rynku , na wynajem apartamentów lub pokoi hotelowych?
2. Jakie warunki oferuje nam firma, która zajmuje się obsługą apartamentów czy hotel w którym zamierzamy wykupić pokój?
3. Na jaki okres zawierana jest sama umowa

Oczywiście warto zatem spojrzeć na tego typu inwestycję w rynek nieruchomości z perspektywy tego co najzwyczajniej w świecie umożliwia oraz oferuje, tym samym co ma nam do zagwarantowania.

Warto jednak dodać, iż znacznie większą popularnością cieszą się apartamenty, jakie są dla nas nie tylko okazją by czerpać zyski z ich ewentualnego najmu, lecz jednocześnie okazją by w przyszłości je ewentualnie sprzedać.

W przypadku Condohotel stopa zwrotu jest jednak znacznie stabilniejsza a niekiedy nawet większa, zatem warto spojrzeć na jedną oraz drugą opcję przez pryzmat inwestycji długofalowej, lecz nie zawsze pewnej gdy chodzi o same zyski.