Czy można kupić gotową spółkę?

Czy można kupić gotową spółkę?

15 marca 2023 0 przez Redaktorka Justyna

Założenie własnej spółki to przeprawa, która może trwać nawet do kilku miesięcy. Osoby mające za sobą załatwianie wszelkich formalności począwszy od rejestracji, a skończywszy na optymalizacji PKD doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to przedsięwzięcie wymagające anielskiej cierpliwości i mnóstwa czasu. Właśnie z tego względu coraz większym zainteresowaniem cieszy się kupno spółek gotowych. Ta stosunkowo nowa możliwość dla wielu osób stała się udogodnieniem na wagę złota i sposobem na brawurowe pominięcie konieczności załatwiania wszelkich formalności. Co warto wiedzieć o gotowych spółkach?

Czym są gotowe spółki?

Gotowe spółki to nic innego jak czyste podmioty gospodarcze o nieskazitelnej historii lub bez historii. Są rejestrowane przez wykwalifikowane firmy, które tak de facto załatwiają wszelkie formalności w imieniu klienta, a następnie wystawiają gotowy „produkt” na sprzedaż. W efekcie klient otrzymuje po dokonaniu transakcji gotową do działania spółkę, która jest już zarejestrowana, posiada numer NIP, REGON, KRS oraz najczęściej zoptymalizowane PKD. Takie rozwiązanie znacząco upraszcza sprawę osobom, które nie mają doświadczenia w załatwianiu wszelkich formalności związanych z założeniem własnej spółki.

Dlaczego warto skusić się na taką ofertę?

Sprzedaż spółek to doskonały sposób na pominięcie wszelkich formalności wymagających niemałej wiedzy i sporej ilości wolnego czasu. Dla wielu zapracowanych osób przynajmniej dwa miesiące załatwiania niezbędnych spraw związanych z nową spółką to stanowczo za dużo. Niezaprzeczalną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż gotowe spółki są zakładane przez profesjonalistów znających się na rzeczy. Nie trzeba wobec tego martwić się o jakiekolwiek uchybienia czy błędy wymagające wyjaśnienia. Klient bezpośrednio po zakupie zaczyna prowadzić działalność gospodarczą.

Zalety gotowych spółek

Gotowe spółki można porównać do zakupu gotowego produktu, który jest dopracowany w najmniejszych szczegółach i dostosowany w pełni do naszych oczekiwań. Oszczędność czasu i gwarancja bezbłędnego wykonania to bez wątpienia największe zalety takiego rozwiązania. Warto jednak również podkreślić, że gotowe spółki znajdujące się na rynku od niedawna mają szansę na zdobycie atrakcyjnych dotacji unijnych. Te posiadające pozytywną historię mają również szansę na uzyskanie kredytów. Firmy zajmujące się sprzedażą gotowych spółek są w pewnym sensie pośrednikami, którzy wykonują za nas najgorszą część pracy podczas zakładania spółki.