Dlaczego warto zdecydować się na biuro księgowe do prowadzenia księgowości w Twojej firmie?

Dlaczego warto zdecydować się na biuro księgowe do prowadzenia księgowości w Twojej firmie?

7 czerwca 2021 0 przez Redakcja

Nawet jeżeli uważasz się za osobę wszechwiedzącą, doskonałego stratega i jedynego słusznego, który ma kompetencje by zarządzać własną firmą, nie ma ludzi, którzy znają się na wszystkich dziedzinach prowadzenia działalności gospodarczej. Nawet jeśli doskonale zarządzasz ludźmi i zadaniami w firmie, zapewne nie znasz na pamięć wszystkich zawiłości prawnych, prawa podatkowego oraz szczegółowych zasad prowadzenia finansów i rachunkowości w firmie. Zaniechanie prowadzenia skrupulatnych rejestrów rozliczeń w firmie lub pomyłki w wypełnionej dokumentacji mogą sprowadzić Twoją firmę na bardzo złą drogę. Ostatnią rzeczą, której potrzeba przedsiębiorcy jest przecież kontrola Urzędu Skarbowego! Jeżeli chcesz uniknąć potencjalnych nieprzyjemności wynikających z zaniechania lub nieprawidłowości w księgowości firmy, koniecznie oddeleguj te zadania do zewnętrznej jednostki – doświadczonego biura księgowego. Dowiedz się w jakich aspektach biuro księgowe wesprze Cię w prowadzeniu działalności i dlaczego warto skorzystać z ich profesjonalnych usług. Wszystko, co musisz wiedzieć o działalności dobrego biura księgowego znajdziesz w tym tekście. Czytaj dalej!

 

Biuro księgowe – zakres kompetencji

Na polskim rynku zarejestrowanych jest bardzo wiele biur księgowych, jednak nie wszystkie zasługują na miano dobrego biura księgowego. Aby mieć pewność, że wybrane przez nas biuro księgowe będzie rzetelnie zajmować się finansami i rachunkowością w naszym przedsiębiorstwie, warto zweryfikować jaki jest zakres jego usług. Dobre biuro księgowe powinno nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje do operowania w zakresie finansów i rachunkowości, ale także mieć sporo lat doświadczeń praktycznego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu podczas pracy z najróżniejszymi branżami i ich reprezentantami, dobre biuro księgowe będzie w stanie indywidualnie podejść od potrzeb każdego przedsiębiorcy i prowadzić księgowość w sposób dostosowany do jego potrzeb.

 

Jeżeli zaś idzie o zakres usług, które powinno oferować dobre biuro księgowe, to na liście powinny się znaleźć: obsługa kadrowo-płacowa, prowadzenie ksiąg rachunkowych, prowadzenie przychodów i rozchodów (księgi), ewidencjonowanie, np. środków trwałych oraz niematerialnych wartości, prawnych wartości i wyposażenia, regularne prowadzenie sprawozdań finansowych oraz w razie potrzeby usługa konsultacji lub przedstawicielstwa w urzędzie. Zwłaszcza ta ostatnia opcja wyróżnia dobre biura księgowe, które mogą zamiast Ciebie pojawiać się w urzędzie finansowym i w Twoim imieniu załatwiać ważne sprawy. Skorzystanie z tych wszystkich usług, które oferuje biuro księgowe ma cały szereg zalet, a niestety polskie prawo finansowe i podatkowe jest dość skomplikowane i potrzeba naprawdę specjalistycznej i eksperckiej wiedzy, aby dobrze sobie z nim poradzić. Taką wiedzę posiadają właśnie wykwalifikowane biura ksiegowe o szerokim zakresie usług.

 

Oczywiście, nikt nie zabroni Tobie zajmowania się księgowością na własną rękę. Dzięki odpowiednim kursom oraz wykształceniu wyższemu możesz samodzielnie rozpocząć zgłębianie tajników polskiego prawa podatkowego i działać samodzielnie tak efektywnie jak dobre biuro księgowe. Aby zdobyć pracę w dobrym biurze księgowym lub otworzyć taką placówkę pod własnym nazwiskiem, musisz stale podnosić swoje kwalifikacje i zdobywać nową wiedzę. W zależności od konkretnej specjalizacji, powinieneś zatrudnić specjalistów z innych specjalizacji, tak aby Twoje biuro księgowe funkcjonowało efektywnie i na wielu frontach. W biurze księgowym zawsze trzeba nadążać za wszelkimi zmianami w prawie podatkowym oraz być otwartym na wiele różnych branż, w których działają klienci takiego biura. Zrozumienie potrzeb klienta i dobra komunikacja, to również ważne czynniki, które decydują o opłacalności prowadzenia wybranego biura księgowego.

 

Wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia przy prowadzeniu księgowości i zarządzaniu finansami w małej, średniej lub dużej firmie, polecamy doświadczone biuro księgowe Bilans: https://bilans.poznan.pl/. Takie biuro pomoże Tobie uporać się z wszelkimi trudnościami w obrębie sektora finansowego. Prowadzenie księgowości (nawet w jednoosobowej działalności!) może przerosnąć każdego przedsiębiorcę, dlatego nie warto tracić energii na samodzielne zgłębianie tematu, tylko oddać sprawy w ręce profesjonalistów. Dodatkowo, polskie prawo finansowe nie należy do najprostszych. Pod żadnym pozorem nie wolno zaniedbywać działu finansów i rachunkowości, ponieważ jest to niezwykle ważny aspekt każdej działalności gospodarczej. Jeśli nie masz weny, aby zajmować się tymi aspektami w swojej firmie, dobre biuro księgowe zajmie się nimi za Ciebie. Skontaktuj się ze specjalistami z biura księgowego Bilans i uzgodnij z nimi zakres potencjalnej współpracy. Taki kontakt nic nie kosztuje, a może sporo zmienić! To wszystko po to, abyś Ty spokojnie mógł skupić się na dalszym prężnym rozwijaniu swojego biznesu i realizowaniu zasadniczych celów. Podczas pierwszego spotkania w biurze księgowym możecie wspólnie ze specjalistami omówić kluczowe potrzeby i oczekiwania, a doskonale przygotowana do meetingu kadra udzieli Ci wszelkich odpowiedzi, które potrzebujesz w zakresie rachunkowości i prowadzenia księgowości. Sprawdź koniecznie teraz i przekonaj się o ile więcej zarobisz długofalowo na oddaniu prowadzenia rachunkowości w firmie, w ręce profesjonalnego biura księgowego.