Doradca finansowy – czym się zajmuje i dlaczego warto korzystać z jego usług?

Doradca finansowy – czym się zajmuje i dlaczego warto korzystać z jego usług?

28 kwietnia 2021 1 przez Redakcja

Prędzej czy później niemal każdy może natrafić na potrzebę zaciągnięcia jakiegoś zobowiązania finansowego. Czy to na przykład kredytu hipotecznego na zakup wymarzonego mieszkania, czy kredytu konsolidacyjnego, aby ułatwić sobie spłatę dotychczasowych zobowiązań.

W takiej sytuacji możemy się zastanawiać, co będzie lepszym rozwiązaniem – branie kredytu samodzielnie czy z pomocą specjalisty. Takim specjalistą może być na przykład niezależny doradca finansowy. Tylko czym dokładnie zajmuje się osoba, która w ten sposób się przedstawia? Dlaczego warto korzystać z usług takiego doradcy?

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Niezależny doradca finansowy to ekspert, który pomaga swoim klientom w pozyskaniu różnego rodzaju zobowiązań finansowych na najlepszych możliwych warunkach. Wśród kredytów, przy których Polacy najczęściej sięgają po wsparcie doradcy, można wymienić kredyty mieszkaniowe, refinansowe oraz konsolidacyjne.

Taki doradca przede wszystkim nie współpracuje tylko z jednym podmiotem, a wyszukuje dla swoich klientów optymalne kredyty spośród ofert wielu banków. Co więcej, zanim przejdzie do tego etapu, dobry doradca finansowy Szczecin najpierw zbada sytuację finansową danej osoby i oszacuje jej zdolność kredytową. Do badania zdolności kredytowej wykorzystuje on szereg kluczowych dokumentów, takich jak chociażby zaświadczenia o zarobkach, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie precyzyjnych wyników.

Bardzo ważnym aspektem pracy tego typu specjalisty jest także przygotowywanie wizualizacji kredytu i przedstawianie jej przyszłym kredytobiorcom. W ten sposób jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania są oni w stanie dokładnie zobaczyć, z jakimi kosztami będzie się ono wiązało i ustalić, czy będą w stanie terminowo spłacać raty kredytu. Rzetelny doradca powinien szczerze, transparentnie i merytorycznie odpowiadać na wszelkie pytania klientów, w taki sposób, aby mogli oni podjąć rozsądną, przemyślaną decyzję.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Usługi doradcy finansowego są szczególnie korzystne w przypadku poważnych zobowiązań na duże kwoty, takich jak kredyty hipoteczne czy konsolidacyjne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z nich także w przypadku mniejszych kredytów – również mogą się wtedy okazać opłacalne. Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań danego kredytobiorcy.

Wynika to z faktu, że różnica między najlepszą a najgorszą ofertą danego typu kredytu, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się niewielka, w praktyce może oznaczać diametralnie odmienny koszt zobowiązania. Dlatego też samodzielnie wyszukiwanie właściwego kredytu przez osobę, która nie posiada w tym zakresie wiedzy i doświadczenia, ma potencjał, aby zakończyć się niepotrzebnym przepłacaniem.

Co więcej, dzięki wsparciu doradcy finansowego można oszczędzić swój cenny czas, który w przeciwnym wypadku zostałby zmarnowany na porównywanie ofert wszystkich banków. Nie trzeba się także obawiać formalności związanych z kredytem i wynikającego z nich stresu, jako że zostaną one znacząco uproszczone. Żeby jednak współpraca z doradcą zakończyła się pomyślnie, powinien to być doświadczony, wykwalifikowany ekspert, cieszący się pozytywnymi opiniami w branży.

Takiego doradcę można znaleźć na przykład tutaj: https://www.jakubszwedo.pl/. Z jego pomocą proces zaciągania kredytu powinien stać się szybki i bezproblemowy, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie korzystnych warunków kredytowania. Indywidualne podejście dla klienta i elastyczny sposób organizacji spotkań sprawia, że każdy powinien być w stanie uzyskać wsparcie na preferowanych przez siebie warunkach.