Gotowe spółki w Krakowie

Gotowe spółki w Krakowie

22 września 2022 0 przez Redaktorka Justyna

Jako początkujący przedsiębiorca powinieneś zacząć swój biznes od formy prawnej, jaką jest jednoosobowa działalność gospodarcza. Taką działalność można założyć w ciągu jednego dnia, co jest dość proste, ponieważ cała procedura jest klarownie opisana w Internecie, a także urzędy pomagają na każdym jej etapie. Jeśli jednak nie chcesz samodzielnie zakładać jednoosobowej działalności gospodarczej, wówczas możesz zrobić to przez pośrednika, któremu będziesz musiał udzielić pełnomocnictwa do otworzenia takiej działalności w Twoim imieniu. Takim pełnomocnikiem do otworzenia jednoosobowej działalności gospodarczej może być przykładowo Twój przyszły księgowy lub księgowa. Oczywiście może to być także ktoś inny, kto dobrze zna się na tym temacie i komu możesz zaufać. Zachęcamy jednak do samodzielnego otworzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, aby móc się tego nauczyć oraz nabrać pierwszego doświadczenia w kontakcie z urzędami.

Rozwijanie biznesu, gdy jednoosobowa działalność gospodarcza to za mało

Wiele osób prowadzi swoją jednoosobową działalność gospodarczą aż do emerytury, ponieważ ta forma prawna jest dla nich wystarczająca. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza możesz zatrudnić kilka osób na różne formy umowy cywilno-prawnej (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło). Możesz także wystawiać faktury swoim klientom oraz przyjmować faktury kosztowe. W Polsce pierwsze dwa lata prowadzenia działalności gospodarczej jednoosobowej są objęte ulgami podatkowymi, które pozwalają na zwiększenie zysków oraz dają przedsiębiorcy więcej czasu na pozyskanie swoich klientów i rozkręcenie biznesu. Okres ulg podatkowych obejmuje dwa lata, po ich upłynięciu często przedsiębiorcy poszukują alternatyw, które pozwoliłyby im na ograniczenie strat z powodu opłat podatkowych i ZUSu. Jedną z możliwości są gotowe spółki w Krakowie, oczywiście każdy może sam założyć spółkę, jednak jest to już bardziej skomplikowane niż zakładanie jednoosobowej działalności gospodarczej. Dlaczego więc kupno gotowej spółki się opłaca?

Co możesz zyskać, decydując się na kupienie gotowej spółki?

Jeśli interesują Cię gotowe spółki w Krakowie, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z przewag biznesowych, jakie wynikają z kupna gotowej spółki. Przede wszystkim decydując się na taki zakup, oszczędzasz sobie ogromną ilość czasu, ponieważ założenie spółki trwa znacznie dłużej, niż w przypadku innych form prawnych. Poza tym Twoja nowo kupiona spółka będzie mieć już jakąś historię, co jest korzystne zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy myślą o wzięciu kredytu (chociażby kredytu obrotowego) na spółkę, ponieważ biznesy bez historii mają ogromną trudność w zaciągnięciu jakiejkolwiek pożyczki w banku. Kolejny atut to przejęcie tego, co już jest własnością spółki. Z reguły są to takie dobra jak wykupiona domena internetowa oraz założone skrzynki pocztowej w ramach tej domeny. Jest to dodatkowa oszczędność czasu, a każdy przedsiębiorca dobrze wie, że w biznesie czas to pieniądz i należy go oszczędzać.