Ile kosztuje holowanie samochodu?

Ile kosztuje holowanie samochodu?

3 października 2019 0 przez Redakcja

Każdemu z nas może się przydarzyć nieszczęśliwa sytuacja na drodze, w której będziemy zmuszeni zadzwonić po pomoc drogową. Czasem może się okazać, że niezbędne będzie także holowanie samochodu do mechanika. Jak się pewnie domyślasz, nie jest to usługa darmowa i trzeba za nią zapłacić. Ile kosztuje holowanie samochodu? Odpowiadamy.

Holowanie samochodu – ile to może kosztować?

Pomoc drogowa Świecko może uratować nie jedną osobę, która spotkała się z problemami na drodze. Jako kierowcy musimy pamiętać, że mogą nas spotkać różne sytuacje i poradzenie sobie z małymi usterkami nie powinno stanowić dla nas problemu. Co jednak gdy przytrafi nam się poważniejsza awaria, z którą nie możemy poradzić sobie samodzielnie? Wtedy niezbędna może okazać się auto laweta Świecko, która dowiezie nas i nasz samochód do najbliższego mechanika lub innego wyznaczonego przez nas celu.

Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników, które należy brać pod uwagę. Na to ile zapłacimy za holowanie auta, wpływa między innymi odległość, jaką pomoc drogowa Świecko będzie musiała do nas pokonać oraz jak daleko będzie musiała nas odholować. Może się okazać, że zamiast lawety przyda nam się jedynie dowiezienie paliwa, zmiana opon lub naprawienie drobnej awarii, którą mogą zająć się pracownicy pomocy drogowej. Wtedy w cenę będzie wchodził dojazd do klienta oraz cena wykonanej usługi.

Podczas holowania nie bez znaczenia jest wielkość i masa pojazdu. Im większe i cięższe auto, tym więcej jego kierowca będzie musiał zapłacić za holowanie. Na cenę lawety Świecko wpływa również miejsce, z którego nasze auto będzie musiało być odholowane. W zależności od tego, czy będzie to autostrada, miasto czy droga za miastem cena takiej usługi może się znacząco różnić.

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Cena pomocy drogowej jest uzależniona od wielu czynników. Wpływ na nią ma rodzaj usługi, jaką wybierzemy, ilość kilometrów, jaką musi do nas ona przejechać oraz to, w jakim mieście nasz samochód uległ awarii. Niestety im większe miasto tym za taką pomoc zapłacimy więcej. Ma na to wpływ to, że pomoc drogowa może mieć utrudniony dojazd, jeśli wypadek zdarzył się w centrum zakorkowanego miasta, średnia wysokość zarobków w danym miejscu oraz silna konkurencja tego typu usług w większych miastach. Do ceny holowania auta trzeba więc podejść elastycznie, ponieważ ceny mogą stale ulegać zmianie, a wpływ na nie mają nawet najmniejsze czynniki. Możesz jednak negocjować cenę usług. Właściciele takich firm często godzą się na taką praktykę, ponieważ chcą zdobyć więcej klientów.

Artykuł powstał we współpracy z https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/.