Jak powinno wyglądać Twoje miejsce pracy biurowej?

Jak powinno wyglądać Twoje miejsce pracy biurowej?

23 września 2022 0 przez zenn zenn

Wiele osób pracuje przy komputerze nawet po kilka czy kilkanaście godzin w ciągu dnia. Często odczują oni zmęczenie ora ból mięśni, który nie pozwala na efektywne wykonywanie pracy i skupienie się w pełni na zakresie obowiązków. Niestety winę ponosimy my sami, gdyż prawdopodobnie źle siedzimy i przyjmujemy złą pozycję. Jaka jest, więc ta najbardziej odpowiednia pozycja, która zapobiegnie męczeniu sie naszych mięśni i dyskomfortowi wykonywania pracy? Przede wszystkim powinieneś si3eziec wyprostowany, łopatki powinny być ściągnięte kark i szyja wyprostowane, na monitor powinieneś patrzeć lekko z góry. Stopy powinny stać płasko na podłożu, łokcie złożone pod kątem dziewięćdziesięciu stopni sięgać do klawiatury.

Bardzo ważne jest miękkie wykończenie fotela, co jest gwarancją efektywnie i wygodnie wykonywanej pracy. Nie możemy zapomnieć, aby biurko i fotel oraz oczywiści komputer stały w miejscu oświetlonym i jasnym. Najlepiej zaufać opiniom najbliższych czy fachowców i kupić najlepsze umeblowanie.

Fotel i biurko

Jak wiemy biurko i odpowiedni fotel znacznie ułatwia nam wykonywanie pracy? Jak wybrać, więc te najlepsze?

Biurko i fotel są niezbędnym umeblowaniem przy wykonywaniu pracy przy komputerze. Powinny być one dopasowane do wielu czynników, o czym niestety wielu z nas zapomina. Jak więc wybrać to najlepsze biurko i ten najlepszy fotel? Zacznijmy od biurka. Biurko takie powinno mięć dość szeroki blat, abyś mógł spokojnie zorganizować na nim prace, żeby nie było nam nim bałaganu, wysuwana półka powinna być na tyle stabilna, aby z powodzeniem utrzymać ciężar twoich łokci, po za tym powinna być na takiej wysokości, aby siedząc na fotelu twoje łokcie położone na jen były zgięte pod kątem prostym. Biurko powinno mieć także podwyższenie na monitor. Zapobiegnie to przede wszystkim męczeniu się twojego wzroku i łzawieniu oczu, które jest przecież takie niewygodne. Fotel powinien mieć regulowaną wysokość, c umożliwi ci znalezienie tej najmniej obciążającej pozycji. Powinien być także obrotowy, co znacznie ułatwi ci pracę. Mile widziane są także podłokietniki, które zapobiegną męczeniu się rąk i ramion.

Miejsce pracy

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie zorganizowanie swojego stanowiska pracy. Stanowisko pracy, przy którym będziemy wykonywać nasza pracę komputerową lub też inne czynności z tym związane jest niezwykle ważne. Od odpowiednio dopasowanego miejsca i jego urządzenia zależą tak ważne elementy, jakimi są n p., jakość wykonywanej pracy, zbyt szybkie zmęczeni, ból pleców czy mięśni karku. Nie możemy o tym zapomnieć, więc d dzieła!!! Miejsce naszej pracy powinno być jasne i dobrze oświetlone. Barwy, na trel, których znajduje się monitor powinny być jasne, najlepiej białe, zapobiegnie to meczeniu się wzroku i bólowi oczu, który tak często towarzysz nam przy wykonywaniu pracy przy komputerze.

Nie możemy zapomnieć także o odpowiednim biurku i krześle. Dziś możemy kupić specjalne meble w tym celu. Biurko takie jest dopasowane do naszego wzrostu, ma dodatkowo wysuwaną półkę, która jest przeznaczona na klawiaturę, oraz podwyższenie, na którym będzie znajdował się monitor. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest także fotel, najlepiej obrotowy, który znacznie ułatwi nam pracę.