Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

26/06/2018 0 przez admin

Na rynku działa mniej więcej kilkadziesiąt dobrze znanych banków. Każdy z nich ma liczne produkty, w tym konta bankowe. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, firm, instytucji i korporacji. Co ciekawe, każdy bank uważa, że to właśnie jego oferta jest najlepsza. Czyżby na pewno? Z takim dylematem zmaga się dziś wielu ludzi. Na co w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając ten produkt bankowy?

Zacznijmy od tego, czym jest konto osobiste, bo to o tym produkcie będzie mowa w niniejszym artykule. Otóż wspomniane konto to nic innego, jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który jest obsługiwany przez bank. Jest to produkt przeznaczony dla osób fizycznych. Służy nie tylko do przechowywania pieniędzy, ale również do dowolnego dysponowania zgromadzonymi środkami finansowymi. To na to konto mogą wpływać różne należności jak te z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty, czy stałych dochodów. Pozwala też na regulowanie wszelkich zobowiązań.

Jak w takim razie wybrać najlepszą ofertę?

Przede wszystkim nie można poprzestawać na propozycji jednego banku. Każda placówka zwykle ma kilka bardziej lub mniej interesujących opcji w ramach jednej oferty – konta osobistego. Jednak warto sprawdzić, co do zaoferowania mają też inne banki.

To, na co należy zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste to z pewnością koszty prowadzenia danego rachunku. Chodzi tu między innymi o opłatę stałą. Czasem konto jest darmowe, kiedy jego posiadacz regularnie wydaje określoną sumę pieniędzy lub utrzymuje saldo rachunku na wskazanym przez bank poziomie.

Warunki mogą być też inne, dlatego trzeba o wszystko dopytać przedstawiciela banku. Wypowiadając się o kosztach, nie można zapomnieć o opłatach za wykonywanie wszelakich operacji – przelew czy doładowanie konta. Na koszt prowadzenia rachunku wpływ może mieć też opłata za kartę płatniczą. Przeważnie wynosi ona kilka złotych. Niekiedy jednak klienci są z niej zwolnieni pod pewnymi warunkami. Zależy to od częstotliwości dokonywania płatności.

Wybierając konto osobiste, należy sprawdzić, jakie dodatkowe opcje i możliwości bank przygotował klientom. W przypadku niektórych ofert istnieje możliwość korzystania z bankowości mobilnej (korzystania z konta w telefonie) czy dokonywania płatności przy użyciu smartfona zamiast karty. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się funkcje i możliwości korzystania z kont osobistych. Trzeba w związku z tym na bieżąco sprawdzać szczegóły poszczególnych ofert.

Ogromnym ułatwieniem przy wyborze konta osobistego jest porównywarka tych produktów bankowych. Gromadzi ona długą listę propozycji, które są porównywane pod kątem kosztów i możliwości stwarzanych posiadaczowi. Porównywarki doskonale obrazują szczegóły i warunki korzystania z poszczególnych kont. Dzięki nim można na przykład wybrać najtańsze konto bankowe. Ponadto są one wiarygodniejsze niż hasła reklamowe banków. Za pośrednictwem porównywarki można znaleźć naprawdę korzystną ofertę.

  • 2
  •  
  •  
  •