Jak założyć konto w mBanku – instrukcja krok po kroku

Jak założyć konto w mBanku – instrukcja krok po kroku

9 marca 2020 0 przez Redakcja Finanse.net.pl

Z tego artykułu dowiesz się jak krok po kroku założyć konto osobiste w mBanku przez internet. Cała procedura zajmie Ci około 5 minut i możesz wykonać ją bez wychodzenia z domu. Zakładanie konta w mBanku jest bardzo intuicyjne i proste, przez co nie powinno Ci to sprawić większych problemów. Wystarczy, że przygotujesz dowód osobisty i będziesz postępować zgodnie z instrukcją.

Zalety konta osobistego w mBanku

Wybierając konto osobiste w mBanku, które jest uniwersalnym rachunkiem dla osób powyżej 24 roku życia, możesz za darmo:

– wypłacać kartą kwoty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce,
– korzystać z karty, jeśli wykonasz nią jedną transakcję w ciągu miesiąca,
– wypłacać pieniądze za granicą,
– korzystać z aplikacji mobilnej z BLIK-iem, Apple Pay i Google Pay,
– otworzyć rachunek oraz korzystać z jego darmowego prowadzenia.

Krok 1 – Otwórz konto osobiste na stronie mBanku.

Na samym początku wejdź na oficjalną stronę mBanku https://www.mbank.pl/indywidualny/ i kliknij czerwony przycisk z napisem „OTWÓRZ KONTO OSOBISTE”. Znajdziesz go w prawym górnym rogu strony zaraz obok zielonego przycisku „ZALOGUJ”.

Otwórz konto osobiste w mbanku

 

Krok 2 – Wypełnienie danych w mBanku – zajmie Ci to 5 minut.

Po kliknięciu przycisku zostaniesz przekierowany do strony, która informuje o tym, że założenie konta w mBanku zajmie Ci ok. 5 minut i że powinieneś przygotować dokument tożsamości. Kliknij czerwony przycisk „ZACZYNAMY”, który znajduje się na środku strony.

Jak założyć konto w mbanku krok 2

 

 

Krok 3  – Wypełnij podstawowe dane osobowe.

Na sam początek zostaniesz poproszony o wypełnienie podstawowych danych o sobie.

– W odpowiednie okienka musisz wpisać swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.
Dane osobowe do założenia konta w Mbanku
– Następnie wybierz rodzaj karty, jaki chcesz otrzymać. Do wyboru masz: limitowaną kartę, klasyczną kartę, klasyczną kartę z pionowym wizerunkiem, kartę z własnym projektem itd. Możesz także zrezygnować z otrzymania karty, klikając pole „Nie zamawiam karty”.

Mbank wybór karty

– Kolejnym krokiem jest wybranie opcji dostarczenia karty. Do wyboru masz wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej (karta zostanie dostarczona w ciągu 7 dni od podpisania umowy) i kosztuje 0 zł. Możesz także wybrać ekspresową wysyłkę kurierem, która kosztuje 25 zł, ale daje możliwość otrzymania karty po 3 dniach roboczych od podpisania umowy.

mbank-dostarczenie-karty

– Na sam koniec możesz zdecydować się na dodatkowe usługi takie jak oszczędzanie oraz całodobowy dostęp do specjalistów, którzy udzielają wsparcia w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu.

– Zaakceptuj niezbędne oświadczenia i kliknij czerwony przycisk „DALEJ”.

Krok 4 – Seria i numer pesel, obywatelstwo, miejsce urodzenia itd.

Zostaniesz przekierowany do strony, na której musisz wpisać dane niezbędne do umowy. Musisz podać: numeru PESEL, obywatelstwo, państwo urodzenia, miejsce urodzenia, serie i numer dowodu osobistego, datę wydania dokumentu, datę ważności dokumentu oraz nazwisko panieńskie matki.
Jak założyć konto w mbanku umowa
– Jako dokument tożsamości możesz też wskazać paszport, a jeśli jesteś niepełnoletni, może to być numer legitymacji szkolnej.

– Zaznacz „tak” w pytaniu o to, czy jesteś wyłącznie polskim rezydentem podatkowym (pod warunkiem, że płacisz podatki tylko w naszym kraju).

– Kliknij czerwony przycisk „DALEJ”.

Krok 5 – Konto mBanku – adres do korespondencji 

W tym kroku musisz podać swoje miejsce zamieszkania. Możesz też zaznaczyć, że masz inny adres korespondencji, jeśli chcesz otrzymywać listy z banku na inny adres niż ten wskazany wyżej. Kliknij przycisk „DALEJ”.
Konto w mbanku - miejsce zamieszkania
Konto mbank inne miejsce zamieszkania

 

Krok 6 – mBank – dostarczenie umowy

Następny krok to wybór sposobu, w jaki mBank ma dostarczyć Ci umowę. Możesz wybrać dwie opcje: do placówki oraz kurierem.
Mbank-dostarczenie-umowy
– Wybierając opcję dostarczenia dokumentów do placówki, musisz wskazać oddział banku, w którym mają na Ciebie czekać dokumenty. Wystarczy, że pójdziesz do wybranego oddziału mBanku i podpiszesz umowę.

– Wybierając opcję z kurierem, musisz wskazać adres, w którym ma się on pojawić razem z umową. W momencie, gdy kurier do Ciebie przyjedzie, zapoznasz się z dokumentami – jedną kopię możesz zachować dla siebie, a druga zostanie odesłana do banku. Przesyłka zawiera pakiet aktywacyjny, który umożliwi Ci zalogowanie się na konto na stronie mBanku.

Krok 7 – mbank – zgody marketingowe.

Na sam koniec musisz przeczytać i zaakceptować oświadczenia. Jest ich sporo, ale warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, na co się zgadzasz (lub nie). Niektóre z nich są obowiązkowe, a niektóre dobrowolne.
Mbank zgody marketingowe
– Warto zgodzić się na otrzymywanie informacji od banku drogą elektroniczną, na marketing innych spółek niekoniecznie.

– Zdecyduj, w jaki sposób chcesz otrzymywać miesięczne wyciągi (najlepsza opcja to e-mail).

– Jeśli zakładasz konto z polecenia znajomego, to wpisz identyfikator polecenia.
Mbank identyfikator polecenia
– Kliknij przycisk „DALEJ”.

Krok 8 – Podsumowanie – sprawdź dokładnie dane.

Ostatni krok to podsumowanie danych, które wprowadziłeś wcześniej.
Jak założyć konto w mbanku - sprawdź dane
– Sprawdź przynajmniej dwa razy czy wszystko się zgadza, czy nie zrobiłeś żadnej literówki i czy dane z dokumentu tożsamości są poprawnie wpisane we wniosku.

– W momencie, gdy zauważysz błąd, możesz go poprawić, klikając przycisk „COFNIJ”, który znajduje się na dole koło przycisku „WYŚLIJ”. Znajdź miejsce, w którym popełniłeś błąd, popraw go i kliknij przycisk „DALEJ”, aby wrócić do podsumowania.

– Jeśli wszystko się zgadza, kliknij przycisk „WYŚLIJ” i sprawdź skrzynkę e-mail, którą podałeś we wniosku. Znajdziesz tam wiadomość od mBanku z informacją o potwierdzeniu założenia konta.

mBank – zakładanie konta w placówce

Jeśli wiesz jak założyć konto w mBanku przez internet, ale mimo wszystko wolisz tradycyjny sposób założenia konta, to wystarczy, że pójdziesz do najbliższego oddziału banku w godzinach jego otwarcia.

Sprawdź w internecie listę placówek mBanku w naszym kraju i wybierz tę, która znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Na miejscu pracownik banku pomoże Ci w dopełnieniu wszystkich formalności, które związane są z założeniem konta.