Jak zarabiać na handlu walutą nie wychodząc z domu?

Jak zarabiać na handlu walutą nie wychodząc z domu?

4 kwietnia 2023 0 przez Redakcja

Prawie wszyscy są zainteresowani zarabianiem pieniędzy w walutach. Nie mogło być inaczej. Wizja szybkich pieniędzy ze spekulacji jest kusząca. Czy tak jest naprawdę? Czy tradycyjne metody Forex i wymiany walut to tylko zyski?

Zarabianie na walucie

Tradycyjne dochody uzyskiwane w walutach w kantorach powoli zanikają. Dziś obserwujemy coraz mniej kolejek w kantorach, a kantory służą bardziej konsumpcji niż inwestycji. Przez wydawanie mam na myśli np. wymianę pieniędzy przed wyjazdem na wakacje za granicę. Rolę tradycyjnych kantorów zaczęły zastępować kantory internetowe, które mogą prowadzić wymianę walut online w dowolnym miejscu na świecie bez wychodzenia z domu. Zdecydowanie korzystniej jest zarabiać na wymianie walut w kantorach internetowych. Po pierwsze, wspomniane koszty są niższe. Po drugie – usługa jest dostępna prawie 24 godziny na dobę. Po trzecie – dostępne z dowolnego miejsca. Zalet jest znacznie więcej, ale patrząc na trzy wymienione powyżej, widzimy, że zyski na kursie online są korzystniejsze.

Kim są najbardziej dochodowi ludzie w internetowej wymianie walut?

Wymiana walut online może być opłacalna dla każdego. Kursy walut oferowane przez kantory online są znacznie korzystniejsze niż te dostępne w bankach czy kantorach stacjonarnych. Jednak wymiana walut w Internecie służy głównie do:

  • Kredytobiorcy walutowi – zwrot ze spłat kredytu w walucie obcej to zazwyczaj dużo więcej niż złotówki, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę i wysokość rat kredytu, oszczędności mogą być ogromne.
  • Inwestorzy działający za granicą lub współpracujący z firmami zagranicznymi – częstotliwość i kwota przelewów może generować ogromne zyski dla uznanych biur i banków.
  • Osoby wyjeżdżające za granicę – urlopowicze mogą zaoszczędzić na wakacjach nawet kilkaset złotych.
  • Osoby często wyjeżdżające za granicę – nawet w przypadku pilnych podróży służbowych wymiana walut online może się opłacić.

W jakiej walucie najlepiej zarabiać?

Polacy najczęściej lokują swoje oszczędności w złotówkach. Jest to całkowicie naturalna reakcja, wybór dokonany z przyzwyczajenia. Jednak wartość złotego względem walut światowych, zwłaszcza euro, dolara, franka szwajcarskiego czy funta brytyjskiego jest bardzo zmienna. Na spadek wartości walut, w tym waluty krajowej, wpływa w czasie polska inflacja. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników inflacji spośród 36 krajów OECD. W jakiej walucie najlepiej zarabiać? 

  • Dolar amerykański – należy do grupy walut wchodzących w skład stałych rezerw banków centralnych na całym świecie,
  • Euro jest walutą wspólnotową, której rynek cieszy się dużym zaufaniem,
  • Frank szwajcarski jest postrzegany jako bezpieczna przystań dla inwestycji walutowych,
  • Funt szterling to waluta, którą w przeszłości wymieniano na srebro, dlatego jego wartość jest trwała i stabilna.

Ile można zarobić na wymianie walut?

Jednak w dłuższej perspektywie kursy walut są w pewnym stopniu przewidywalne. Kupując walutę jako inwestycję długoterminową, należy zwrócić uwagę na to, jak radzi sobie gospodarka danego kraju na tle innych krajów. Przydatne są wskaźniki bezrobocia, wzrost PKB czy indeksy PMI lub inne czynniki, od których zależą kursy walut. Powinieneś jednak pamiętać, że zarabianie na walucie nie jest łatwe. Na przykład, w przeciwieństwie do akcji, wartość walut nie rośnie stale, ale nieustannie się waha i jest trudna do przewidzenia. Krótkoterminowe wahania kursów walut, takie jak dobowe, zwykle nie zależą od rzeczywistych warunków rynkowych, ale od działań spekulantów, tj. fundusze.