Jaką pomoc może zaoferować Ci pośrednik finansowy Kraków?

Jaką pomoc może zaoferować Ci pośrednik finansowy Kraków?

19 września 2021 0 przez Redakcja

Podejmowanie trafnych i opłacalnych inwestycji nie należy do prostych zadań. Wpływ na ich opłacalność ma przede wszystkim nasze doświadczenie i wiedza zdobyta przez lata. To właśnie dzięki nim wiemy, na co należy zwracać uwagę podczas zaciągania ważnego kredytu czy wyboru niezbędnego ubezpieczenia.

Brak posiadanej wiedzy na temat rynku bankowości czy ubezpieczeń nie jest niczym złym. Owszem, zdobyta wiedza na temat tych obszarów jest bardzo przydatna, jednak nie każdy z nas musi znać się na wszystkim. Jeśli więc decydujemy się na zaciągniecie kredytu albo potrzebujemy dobrej rady związanej z wyborem odpowiedniego ubezpieczenia – warto zwrócić się o pomoc. To właśnie pośrednik finansowy będzie tą właściwą osobą.

Kim jest i czym zajmuje się pośrednik finansowy?

Jak wskazuje na to nazwa, pośrednik finansowy jest osobą (lub firmą) pośredniczącą w danej transakcji. Taki podmiot może zajmować się różnymi formami i strukturami własności, w tym funduszami, inwestycjami, kredytami, a także ubezpieczeniami. Pośrednicy finansowi z jednej strony umożliwiają nam (jako klientom) znalezienie korzystnej oferty kredytu, ubezpieczenia itp. Z drugiej strony pomagają zyskać nowych klientów bankom czy ubezpieczycielom.

Pośrednik finansowy swoje zadanie realizuje bezpłatnie – oznacza to, że w przypadku zaciągania kredytu z pomocą pośrednika finansowego, to właśnie bank płaci prowizję od jej udzielenia, która trafia w ręce pośrednika. Takie rozwiązanie jest korzystne dla każdej ze stron. My, jako klienci, otrzymujemy propozycję atrakcyjnego kredytu, bank zyskuje nowego klienta, natomiast pośrednik zyskuje prowizję. Dzięki temu każda ze stron jest stroną wygraną.

Pośrednik pośrednikowi nierówny

Na rynku dostępnych jest wielu pośredników finansowych. Trudno zatem wybrać tego, który faktycznie znajdzie dla nas najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia lub niezbędnego kredytu. Podczas wyboru takiego eksperta warto zatem kierować się jego zasięgami. Jeśli pośrednik współpracuje z dużą liczbą banków w Polsce, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie dla nas najlepszą ofertę. Przykładowo niezależny pośrednik finansowy Kraków ma dostęp do bazy wszystkich banków działających na terenie Polski. Decydując się zatem na jego pomoc, możemy być pewni, że znaleziona oferta kredytu spełni nasze oczekiwania, a przy tym nie okaże się, że inny bank miał dużo lepszą ofertę.

 

Ekspert Finansowy Kraków

ul. Bracka 2

31-005 Kraków

woj. małopolskie