Konsolidacja kredytów – sprawdź ile możesz zyskać!

Konsolidacja kredytów – sprawdź ile możesz zyskać!

27/06/2018 0 przez admin

Kilka zadłużeń w różnych bankach to różne odsetki i pozostałe koszty, konieczność wykonania kilku przelewów i  przede wszystkim różne terminy spłaty. Przez to dużo się traci i znacznie więcej pieniędzy oddaje bankom.

Kiedy wydaje się, że nie ma innego wyjścia, banki oferują kolejne rozwiązania, kolejne produkty i możliwości. W pewnym sensie spieszą z pomocą tym, którzy szukają sposobu na redukcję kosztów kredytu.

Co to jest kredyt konsolidacyjny i jakie korzyści nam przynosi?

Co to za oferta i jakie korzyści stwarza? Co w ogóle ma to wspólnego z redukcją odsetek?

Okazuje się, że bardzo dużo. Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który scala kilka obecnych już kredytów w jeden. Dzięki temu łączy się nie tylko kwota pozostałego długu, ale również połączeniu ulegają odsetki. Ponadto kredyt ten jest spłacany w jednym terminie.

Kredyty konsolidacyjne oferują różne banki. Wystarczy wybrać się do jednego z nich, aby sprawdzić, jakie oferty aktualnie w nich obowiązują. Można też porównać je za pośrednictwem popularnych porównywarek, a swoje oszczędności przeliczyć za pomocą specjalnego kalkulatora online. Warto to zrobić chociażby z ciekawości, ponieważ to nic nie kosztuje, a skorzystanie z tej opcji prowadzi do wielu korzyści.

Obliczenia w kalkulatorze kredytów konsolidacyjnych zazwyczaj przebiegają sprawnie i bezproblemowo. Wystarczy uzupełnić określone pola, podając rodzaj kredytu, pozostałą do spłaty kwotę zobowiązania, oprocentowanie oraz liczbę miesięcy do końca spłaty. Następnie wystarczy już tylko wpisać oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego oraz okres jego spłaty. Po kliknięciu w pole „OBLICZ” kalkulator samodzielnie dokonuje przeliczeń i podaje konkretne szczegóły.

Tym sposobem można sprawdzić, jak dużo da się zaoszczędzić na konsolidacji, a z reguły oszczędza się całkiem sporo. Samo to, że wszystkie raty kredytów łączą się w jedną, jest ogromnym plusem.

Oszczędności w kredycie konsolidacyjnym

Kwota uzyskanych oszczędności jest zależna od wielu czynników. Zależy głównie od tego, jakie są koszty posiadanych kredytów na chwilę obecną w porównaniu z kredytem konsolidacyjnym. Właściwie wygląda to tak, że im tańszy jest kredyt konsolidacyjny, tym większe są korzyści.

W związku z tym trzeba rozejrzeć się za dobrą ofertą kredytu konsolidacyjnego. Porównanie ofert i dokonanie właściwego wyboru jest łatwiejsze, kiedy korzysta się ze wspomnianego kalkulatora. To neutralne narzędzie, które pozwala szybko i przede wszystkim wygodnie, bez wychodzenia z domu, wybrać najkorzystniejszą propozycję banku.

Wszystko wobec tego wskazuje na to, że warto zadłużać się ponownie w celu spłaty wszystkich zobowiązań i długów. Musi to być jednak korzystna oferta, bo biorąc kolejny kredyt na bardzo wysoki procent, nie uzyska się żadnych korzyści poza tym, że kredytobiorca będzie od tej pory spłacał tylko jeden dług.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko rozejrzeć się za dobrą porównywarką i profesjonalnym kalkulatorem, który pozwoli przeliczyć opłacalność zaciągnięcia konkretnego kredytu konsolidacyjnego.

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych


Zobacz również: porównywarka kredytów gotówkowych.

  • 1
  •  
  •  
  •