Konto bankowe od Google – nowa usługa zadebiutuje w 2020 roku

Konto bankowe od Google – nowa usługa zadebiutuje w 2020 roku

26 listopada 2019 0 przez Redakcja Finanse.net.pl

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez konta bankowego i możliwości płacenia kartą. To nieodłączna część naszej codzienności i coraz rzadziej dokonujemy płatności za pomocą gotówki. Płatności telefonem i Google Pay to usługi, które już od jakiegoś czasu znane są na całym świecie. Nie ma co ukrywać, że przyjęły się świetnie i widok osoby, która płaci swoim smartfonem już nikogo nie dziwi. Google postanowiło iść jednak o krok dalej, a swoim użytkownikom już w 2020 roku chce zaproponować … konto bankowe.

Konto bankowe Google

Według doniesień od Wall Street Journal, Google już w przyszłym roku ma zamiar rozszerzyć swój zakres usług finansowych. Rachunki bankowe mają powstać we współpracy z Citygroup oraz Unią Kredytową Stratford. Na początku z usługi tej będą mogli korzystać jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości z kont bankowych Google będzie mogło korzystać więcej krajów – w tym Polska.

Założenia konta bankowego Google

Jak wiadomo nie od dziś, Google stara się uczestniczyć w wielu aspektach naszego życia – także tym finansowym. Gigant z Mountain View przy współpracy ze wspomnianymi wcześniej instytucjami finansowymi ma na celu stworzenie usługi przyjaznej użytkownikom. Po stronie Google leży uatrakcyjnienie oferty o różnego rodzaju programy lojalnościowe, zniżki i łączenie ze sobą usług. Natomiast to w rękach specjalistów będzie spoczywać odpowiedzialność za to, aby konta były bezpieczne a proponowane rozwiązania zgodne z prawem. Póki co nie wiadomo, ile kosztowałby dostęp do tej usługi i prowadzenie rachunku bankowego. Jak można się jednak domyślić Google zrobi wiele, aby to właśnie jego usługi były najatrakcyjniejsze dla użytkowników i zyskały miano niezbędnych i innowacyjnych.

Wyścig gigantów technologicznych

Giganci tacy jak Apple czy Facebook stale prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i rozwiązaniach technologicznych, które mają przyciągnąć nowych użytkowników na ich stronę. Mowa tu m.in. o zapowiedziach o powstaniu Facebook Pay i kartach kredytowych od Apple. Rynek finansowy jest atrakcyjny dla największych gigantów z dziedziny technologii. To właśnie tam na ten moment dopatrują się oni przyszłościowych zysków.

Konto bankowe od Google – czy będzie bezpieczne?

To jedno z pierwszych pytań, jakie nasuwa się użytkownikom usług Google oraz jego stanowczym przeciwnikom. Z jednej strony usługi finansowe, które oferowane są przez technologicznych liderów, są zagrożeniem dla tradycyjnych banków. Są one bardzo wygodne i nowoczesne, co przyciąga dużą grupę ludzi. Z drugiej strony w głowach wielu osób rodzą się obawy o ich wrażliwe dane i to, w jaki sposób Google będzie je przetwarzało i wykorzystywało. Już w tym momencie korporacje mają łatwy dostęp do informacji z wielu aspektów naszego życia i dzięki nim trafiają w trendy, które akurat rządzą społecznością. Wizja wkroczenia przez Google w tak wrażliwy aspekt, jakim są finanse każdego z nas dla jednych nie wchodzi w grę. Drudzy zaś z niecierpliwością czekają na to, jakie nowinki zostaną nam zaprezentowane w przyszłym roku. Podsumowując, doniesienia o nowych planach giganta budzą równie dużo niepokoju co ciekawości i chęci przetestowania nowych usług. Czekamy z niecierpliwością na nowe doniesienia w tej sprawie.