Konto studenckie – jakie powinno być idealne konto dla studenta?

Konto studenckie – jakie powinno być idealne konto dla studenta?

16 września 2021 0 przez Redakcja

Konto bankowe dla studenta to coś, co może zainteresować młodych ludzi wkraczających w dorosłość. Jest to rozwiązanie dla młodych osób, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia i chcą stać się posiadaczami własnego rachunku bankowego. Co ciekawe z takiego konta mogą skorzystać nie tylko studenci. Konto dla młodych jest dedykowane także osobom, które nie wybierają się na studia, ale chcą skorzystać z ofert bankowych dedykowanym młodym dorosłym. Jakie korzyści może dać konto studenckie? Co powinno one oferować jego właścicielowi? Podpowiadamy.

Konto bankowe bez zbędnych opłat

Najlepsze konta studenckie charakteryzują się tym, że nie pobierają dodatkowych opłat lub są one bardzo niskie. Szukając najlepszej oferty, warto sprawdzić, czy bank pobiera prowizję za przelewy, wypłaty z bankomatu w kraju oraz za granicą czy też prowadzenie rachunku i możliwość korzystania z karty. Obecnie konkurencja na rynku finansowym jest na tyle duża, że banki konkurują między sobą, zapewniając swoim klientom jak najlepsze warunki. Nie warto więc decydować się na pierwszą lepszą ofertę, szczególnie jeśli bank pobiera opłaty za korzystanie z rachunku oraz innych udogodnień. Studenci nie powinni mieć większego problemu ze znalezieniem konta bankowego, które jest całkowicie bezpłatne lub chociażby kosztuje bardzo mało.

Jasne zasady

Ukryte opłaty, haczyki w umowie, niezrozumiałe zasady – to coś, czego zdecydowanie należy unikać, wybierając konto studenckie. Jeśli spotykasz się z przejawem nieuczciwości z racji swojego młodego wieku to znak, że powinieneś zrezygnować z oferty danej instytucji finansowej. Na szczęście takie sytuacje są bardzo rzadkie i większość banków dba o dobro swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że powinieneś decydować się na jakąś ofertę bez dokładnego przeczytania regulaminu i umowy.

Podobnie sprawa wygląda z promocjami oraz zniżkami. Zanim skorzystasz z różnego typu promocji, które oferują swoim klientom banki, dokładnie zapoznaj się z regulaminem promocji. Może się bowiem opłacać, że jest ona opłacalna tylko wtedy, gdy spełnisz szereg różnych wymagań. Kolejną rzeczą, z którą warto jest się zapoznać, jest tabela opłat, bank powinien bez problemu udostępnić Ci taki dokument.

Podsumowanie

Konto studenckie to idealne rozwiązanie dla młodych osób, które zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem finansami. Pieniądze od rodziców, wynagrodzenie z pracy, stypendia można bezpiecznie trzymać na rachunku bankowym i w pełni korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferują banki. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ konto studenckie może być darmowe i ułatwia zarządzanie większą gotówką, płacenie za zakupy i wiele innych kwestii.