Kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem przy rosnących zadłużeniach

Kredyt konsolidacyjny rozwiązaniem przy rosnących zadłużeniach

31 sierpnia 2018 0 przez Redakcja

Jak wiadomo, problemy finansowe to temat, o którym można mówić i mówić. Niemniej mimo wszystko ludzie nie wiedzą jak poradzić sobie w przypadku rosnących zadłużeń. Można powiedzieć, że nadeszła najwyższa pora, aby to uległo zmianie.

Mam zadłużenia, które rosną — co robić?

Przejdźmy od razu do sedna, a mianowicie do tego, co robić, kiedy są zadłużenia i na dodatek rosną. W takiej sytuacji niejednokrotnie słyszy się (a przynajmniej takie można odnieść wrażenie) o pętli chwilówek/kredytów. Pętli, w przypadku której nie ma wyjścia. Wyjście jednak jest i to niejedno. Niemniej nie oznacza to tego, że sprawa nie jest skomplikowana. Poradzenie sobie z zadłużeniem wymaga naprawdę niemało wysiłku.

Kredyt konsolidacyjny najlepszą opcją

Skupmy się od razu na kredycie konsolidacyjnym, czyli opcji, która jest po prostu najlepsza. Dlaczego kredyt konsolidacyjny jest najlepszą opcją w przypadku rosnących zadłużeń? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta — kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę zadłużeń. Dokładniej mówiąc, zamiast kilku rat, które są poza naszymi możliwościami finansowymi, mamy jedną i – co więcej – powinna to być rata, która pozwala (trzeba o to zadbać) nam na terminową spłatę.

Biorąc pod uwagę to, co zostało powiedziane, nie ulega wątpliwości, że nie każdy kredyt może być dobrym wyborem. Tak, więc zanim zdecydujemy się na konsolidację, musimy mieć 100% pewności, że nie będzie problemów ze spłatą. Zresztą to samo dotyczy każdego kredytu/każdej pożyczki. Kredyty/pożyczki muszą być odpowiedzialne. Naturalnie odpowiedzialność nie stanowi gwarancji, że nie pojawią się później problemy ze spłatą, ale na pewno ich prawdopodobieństwo w znacznym stopniu zmaleje.

Poza tym nie wolno zapominać o podstawowym fakcie, czyli tym, że nie każda zainteresowana osoba może liczyć na kredyt konsolidacyjny (oczywiście tak samo jest przy innym kredycie czy innej pożyczce)

Podsumowując ten fragment — kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem na rosnące zadłużenia, ale trzeba wybrać odpowiednią ofertę.

Bank nie udzielił kredytu — co robić?

Nie wolno zapominać, że może zdarzyć się tak, iż bank nie zdecyduje się na udzielenie kredytu. Gdyby do tego doszło, nie pozostaje nic innego, jak szukać alternatywnych sposobów. Bez wątpienia należy zastanowić się nad negocjacjami z przedstawicielami banków.
Wiadomo, że takie negocjacje nie są niczym przyjemnym, ale nie wolno zapominać, iż nikomu nie zależy na tym, aby sprawa skończyła się w sądzie (celem jest odzyskanie pieniędzy, ale bez zbędnych formalności).

Warto też podkreślić, że jeśli na negocjacje z bankiem jest już za późno i czeka nas wizyta osoby odpowiedzialnej za windykację, z tą osobą również można negocjować.

Naturalnie w jednym i w drugim przypadku nie można zagwarantować, że negocjacje zakończą się sukcesem, ale trzeba próbować.

Jeśli jesteśmy w pętli zadłużeń, pamiętajmy, że jest niejedno rozwiązanie, które może się okazać skuteczne. Niemniej wydaje się, iż najlepiej zdecydować się na kredyt konsolidacyjny. Po prostu kredyt ten wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem.