Na co zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalutowej? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze giełdy kryptowalutowej? 

15 listopada 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Kryptowaluty nie są nowym tematem, choć dla wielu osób dalej bardzo tajemniczym. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby ich popularność stale wzrastała. Obecnie kryptowaluty są głównie instrumentem inwestycyjnym, a jedynie w małej części środkiem płatniczym. Co więcej, każdego roku przybywa zainteresowanych założeniem konta na giełdzie kryptowalut. Jak działa taka giełda i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Zobacz, czym wyróżnia się dobra giełda kryptowalut. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Kluczową kwestią przy wyborze giełdy kryptowalut jest bezpieczeństwo. Odnosi się ono zarówno do zabezpieczenia samej platformy, jak i zaufanego środowiska prawnego, w którym działa dany podmiot. Czym wyróżnia się bezpieczna giełda? Przede wszystkim samo wejście na stronę powinno budzić nasze zaufanie. Pamiętaj przy tym, że giełda nie jest tym samym, co portfel kryptowalutowy. Dobra giełda, to także taka, która oferuje możliwość skontaktowania się z jej przedstawicielami w rodzimym języku. Polskojęzyczną obsługą jest dużą zaletą, szczególnie jeśli będziemy chcieli wyjaśnić jakiś bardziej skomplikowany problem. 

Przykładem takiej giełdy jest Binance https://cryps.pl/gielda/binance/, która oferuje bezpieczeństwo na wysokim poziomie i co ważne, stale je ulepsza. Giełda korzysta ze wszystkim elementarnych środków bezpieczeństwa. Ponadto jest wyposażona w system automatycznie wykrywający transakcje, które odbiegają od normy. Posiada również dodatkowe narzędzia do autoryzacji dokonywanych operacji i rozbudowaną wielowarstwową architekturę sieciową. Dodatkowym zabezpieczeniem jest fakt, że większość środków pozostaje na zimnych portfelach. 

Poznaj ofertę giełdy kryptowalutowej 

Kolejnym ważnym czynnikiem, który wpływa na jakość giełdy kryptowalutowej, jest liczba oferowanych aktywów. Kiedy poszukujesz serwisu do handlu BTC, ETH lub też innym rodzajem kryptowalut, to warto sprawdzić, jakie cyfrowe aktywa znajdują się w ofercie. Najlepsze giełdy kryptowalutowe dają swoim użytkownikom dostęp do nawet kilkuset aktywów inwestycyjnych. 

Czy szybkość transakcji jest ważna? 

Płynność działania serwisu oraz szybkość transakcji to kolejne ważne czynniki, które wpływają na jakość giełdy. Nie da się zaprzeczyć, że jakość i wydajność w odniesieniu do obsługi operacji handlowych ma bardzo duży wpływ na doświadczenie użytkowników. Szczególnie w przypadku krótkoterminowych inwestycji z użyciem najpopularniejszych walut cyfrowych takich jak Bitcoin, czy Ether. 

Profesjonalny handel kryptowalutami to segment, który w Polsce rozwija się w szybkim tempie. W tym procesie dużą rolę odgrywa zarówno wiedza, jak i doświadczenie oraz dostęp do narzędzi, które gwarantują szybkość transakcji. Dlaczego szybkość transakcji jest ważna? Dzięki temu możemy uniknąć zatorów w przelewach. Transakcje odbywają się płynnie, co pozwala na sprawne prowadzenie inwestowania i nie tylko. Co ważne, warto zwrócić także uwagę na prowizje transakcyjne i dodatkowe opłaty, które giełda pobiera za wypłatę środków w kryptowalucie. Koniecznie sprawdź również, czy giełda nie wprowadza minimalnych limitów wartości wypłat.