Najdroższe nieruchomości w Monako – czy warto zainwestować?

Najdroższe nieruchomości w Monako – czy warto zainwestować?

23 października 2018 0 przez Redakcja

Nieruchomości w Monako, nie muszą martwić się o zainteresowanie ze strony ewentualnych oraz potencjalnych inwestorów, wpływ na to ma bardzo wiele czynników a jednym z nich jest również fakt, iż ceny mieszkań w tym niewielkim księstwie już od ponad 10 lat idą w górę.

Oczywiście to wyłącznie jeden z argumentów, dla których warto posiadać nieruchomość w Monako, a tym samym zdecydować się na inwestycję w tym kierunku.

Rynek nieruchomości w Monako napędza brak podatków

Oczywiste jest, iż Monako kojarzy się nie tylko z atrakcyjnym miejscem do inwestowania naszych pieniędzy a tym samym wpływ na to mają również same oszczędności typowo podatkowe. Musimy jednak spełnić pewne wymagania aby otrzymać możliwość skorzystania z 0% PIT czy też innych ulg związanych bezpośrednio z podatkiem od nieruchomości.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj potrzeba uzyskania statusu rezydenta księstwa Monako, tym samym udowodnienia iż dysponujemy odpowiednimi środkami na utrzymanie w takim miejscu. Znalezienie pracy może być jednak nie lada wyzwaniem, a co za tym idzie większość inwestorów decyduje się na zdeponowania 1 miliona Euro lub zainwestowanie takich pieniędzy aby otrzymać zaświadczenie rezydenta.

Dodatkowo należy udowodnić, iż jest się właścicielem jakiejkolwiek nieruchomości w Monako oraz dysponować umową najmu adekwatnego lokalu, musi on spełniać również jasno określone wymogi zwłaszcza lokalnych władz (musi być dostosowany do samodzielnego zamieszkania lub wraz z rodziną)

Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż studio nie będzie uznane za lokal przeznaczony dla rodziny z dzieckiem, należy również posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz inne potrzebne w tym aspekcie dokumenty niezbędne do uzyskania statusu rezydenta.

Zanim zdecydujemy się na zainwestowanie pieniędzy w nieruchomości jakie znajdują się w Monako, warto skorzystać z pomocy pośrednika który nam pomoże w uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji oraz załatwieniu wszystkich formalności.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Monako?

Wzrost cen nieruchomości ostatnio wyniósł prawie 150% i ciągle wykazuje tendencję wzrostową, jak przyznaje Monaco Estate (https://monacoestate.com) a więc pośrednik umożliwiający zakup apartamentów na francuskiej Riwierze czy też w luksusowych willi w samym Monako.

Już teraz cena za jeden metr kwadratowy waha się od 40 tysięcy euro do nawet do 100 tysięcy Euro wiele uzależnione jest oczywiście od miejsca w jakim znajduje się dana nieruchomość oraz innych czynników branych pod uwagę.

Można zatem powiedzieć, iż inwestowanie w nieruchomości w księstwie Monako to nie tylko alternatywa, lecz jednocześnie opcja za której zastosowaniem przemawia wiele zalet.

Jest to również gwarancja zysku, jak przyznają wszyscy inwestorzy stopa zwrotu jest tutaj bardzo wysoka, zatem pozwala w krótkim czasie na czerpanie znacznie większych korzyści z wynajmu lub obrotu nieruchomościami na adekwatną do tego skalę.

Warto się zatem zastanowić, czy inwestowanie w nieruchomości w Monako, to nie opcja którą należy rozważyć, tym samym ulokować pieniądze właśnie w taki a nie inny sposób.