O czym pamiętać przed wyjazdem samochodem na urlop?

O czym pamiętać przed wyjazdem samochodem na urlop?

12 października 2019 0 przez Redakcja

Czas wakacyjny to również dla większości z nas sezon urlopowy. Bardzo dużo Polaków decyduje się na wyruszenie w zagraniczną podróż własnym samochodem. To wygodny i przede wszystkim stosunkowo tani środek transportu, porównując np. do lotu samolotem. Jeśli zdecydowałeś, że na urlop pojedziesz własnym autem, to musisz się jednak do tego odpowiednio przygotować. Pamiętaj, że zarówno dla kierowcy, jak i samochodu, którym będziesz poruszać się z innymi urlopowiczami przejechanie kilku tysięcy kilometrów na raz to duże wyzwanie. Zobacz, o czym warto pamiętać przed podróżą, aby wyjazd był komfortowy i przede wszystkim bezpieczny.

Sprawdź przepisy w krajach, przez które będziesz przejeżdżał

Jeśli udało Ci się wyznaczyć trasę podróży i wiesz, przez jakie państwa będzie prowadzić trasa, to koniecznie zapoznaj się z przepisami, które tam obowiązują. W każdym kraju panują inne przepisy i zasady ruchu drogowego, mogą się nieco różnić od tych Polskich. Dla przykładu w Niemczech samochód wyposażony musi być w kamizelki odblaskowe, apteczkę, trójkąt, gaśnice i naklejkę klasy emisji spalin. Należy również pamiętać o opłatach za drogi i cenach paliwa, a także o dozwolonych prędkościach.

Kontrola stanu technicznego pojazdu

Rzeczą, którą powinien zrobić absolutnie każdy kierowca przed wyruszeniem w trasę, jest przegląd auta. Należy sprawdzić układ hamulcowy, kierowniczy oraz zawieszenie, a także ciśnienie w oponach, stan wycieraczek, klimatyzację oraz oświetlenie. Będziesz mieć pewność, że Twoje auto dojedzie na miejsce docelowe sprawnie i bezpiecznie.

A co jeśli mimo przeglądu przydarzy nam się awaria? Jeśli posiadasz odpowiednie ubezpieczenie, które swoją drogą warto wykupić na czas podróży, to wszystkim zajmie się Twój ubezpieczyciel. Jeśli jednak nie posiadasz pakietu assistance to konieczna może być pomoc drogowa Świecko Słubice. Jeśli awaria przydarzyła Ci się na granicy Polsko-Niemieckiej lub nawet za granicą to pomoc drogowa 24h/7 Słubice i tak przyjedzie na miejsce zdarzenia i spróbuje naprawić Twoje auto. Jeśli usterki nie będzie dało się naprawić na miejscu, to tania laweta Słubice odwiezie Cię do najbliższego mechanika lub innego miejsca, które wskażesz. Wyruszając w podróż, warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia do naprawy auta oraz wizytówki pomocy drogowej lub numer ubezpieczyciela. Nieprzewidziana awaria potrafi zepsuć humor nie jednemu kierowcy i skutecznie zepsuć cały wyjazd. Pomoc drogowa Świecko Słubice szybko przyjedzie na miejsce i bezpiecznie oraz sprawnie zajmie się usterką, a Ty nie będziesz musiał obawiać się, że Twój wyjazd się nie uda.

Laweta Słubice telefon znajdziesz na naszej stronie internetowej https://www.pomoc-drogowa-slubice.com.pl/.