Outsourcing księgowości w Poznaniu – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm

Outsourcing księgowości w Poznaniu – oszczędność czasu i pieniędzy dla firm

29 marca 2023 0 przez Redakcja

Wobec ogromnych wymagań, jakie stawia przed biznesem obecna sytuacja gospodarcza, przedsiębiorstwa poszukują różnorodnych sposobów na optymalizację swoich procesów. Jednym z popularnych rozwiązań jest outsourcing księgowości. Co składa się na usługę tego typu? Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu księgowości w Poznaniu?

Zasady outsourcingu księgowego

Inaczej mówiąc, outsourcing to przekazanie przez przedsiębiorstwo obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych zewnętrznej firmie. W ramach codziennej obsługi firma świadcząca usługę:

  • działa w ramach zautomatyzowanych procesów wymiany danych i przekazywania dokumentów dzięki rozwiązaniom elektronicznej księgowości, np. Symfonia, SAGE ERP, Comarch XL, SAP, SAP Business One,
  • gwarantuje indywidualną opiekę, przydzielając firmie klienta opiekuna (odpowiadającego za kontakt bezpośredni i wyjaśniania wszelkich niezbędnych kwestii) oraz profesjonalny i wykwalifikowany zespół księgowego,
  • umożliwia dostęp osobom powołanych do aktualnych danych finansowych, poprzez szereg rozwiązań – wspomnianej e-księgowości czy oprogramowania do raportowania finansowego,
  • kontaktuje się z innymi działami klienta (np. odpowiedzialnym za wypłatę wynagrodzeń), a także z instytucjami takimi Urząd Skarbowy.

Redukcja kosztów i oszczędność czasu

Przekazując obowiązki księgowe profesjonalistom, przedsiębiorstwo może skupić się na swojej głównej działalności. To kluczowa zaleta outsourcingu, gdyż pozwala właścicielom i kierownictwu firm na lepsze zarządzanie zasobami i swoim czasem, pozyskiwanie nowych klientów oraz rozwijanie strategii biznesowych. Współpraca w ramach księgowości oznacza, że firma nie musi zatrudniać własnych księgowych, zapewniać im miejsca pracy, dbać o ich szkolenia, sprzęt czy oprogramowanie. Nie musi więc ponosić dodatkowych wydatków czy strat, które mogą wynikać z urlopów, zwolnień lekarskich czy innych nieprzewidzianych sytuacji.

Dostęp do specjalistów

Outsourcing księgowości to usługa, w ramach której firma ma dostęp do profesjonalnego zespołu z szerokim zakresem kompetencji. W przypadku WZ Partners oznacza to nie tylko realizowanie zadań z zakresu księgowości, ale także możemy wesprzeć organizację w takich obszarach jak doradztwo podatkowe czy HR & Payroll.

Bezpieczeństwo danych

Jako profesjonalna i wiarygodna firma zajmujące się outsourcingiem księgowości stosujemy wysokie standardy bezpieczeństwa danych. Dzięki temu nasi klienci nie muszą martwić się niepowołanym dostępem i np. wyciekiem wrażliwych informacji finansowych. Poza tym działamy zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi pozyskiwania i przechowywania danych osobowych.

Outsourcing księgowości w Poznaniu to nie wszystko

Jesteśmy partnerem dla firm o różnej wielkości z biurem w Poznaniu i proponuje szeroko rozumiany outsourcing usług księgowych i inne usługi finansowo-doradcze. Dostosowujemy zakres usług do potrzeb i aktualnego stanu firmy. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie we współpracy z firmami działającymi na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami. Wspieramy zarówno małe firmy, jak i z sektora MŚP i międzynarodowe korporacje.