Płatne ankiety internetowe – jak działają i czy można na nich zarobić?

Płatne ankiety internetowe – jak działają i czy można na nich zarobić?

19 listopada 2020 0 przez Redakcja

Płatne ankiety w sieci nie są nowym sposobem na zarabianie. O tego typu metodzie można usłyszeć od wielu lat, a fakt, że wciąż jest dostępna, może dawać do myślenia. Chociaż ciężko odmówić płatnym ankietom popularności, to wciąż jest duża grupa internautów, która nigdy tej metody zdobycia dodatkowych środków nie wypróbowała.

To właśnie z myślą o nich powstał ten artykuł, w którym wyjaśnimy szczegółowo, na czym takie ankiety polegają i odpowiemy na pytanie, czy (i ile) rzeczywiście można na nich zarobić. Zapraszamy!

Na jakiej zasadzie działają płatne ankiety w sieci?

Popularne płatne ankiety internetowe działają na bardzo prostej zasadzie – w pierwszej kolejności należy się na takim portalu zarejestrować i podać swoje dane, a później często także potwierdzić adres e-mail.

Ważne jest późniejsze szczegółowe (i zgodne z prawdą) wypełnienie swojego profilu na portalu oferującym możliwość wypełniania ankiet, między innymi takimi informacjami, jak wiek czy płeć.

Jest to o tyle istotne, że nie wszystkie ankiety są przeznaczone dla szerokiej grupy odbiorców. Niektóre mogą być kierowane konkretnie dla kobiet, inne dla młodych mężczyzn. Dzięki informacjom zawartym w profilu serwis będzie w stanie dopasować do użytkownika odpowiednie ankiety, dla których spełnia on postawione warunki.

Kiedy już profil będzie wypełniony, nie pozostanie nic innego, jak rozpocząć wypełnianie ankiet. Nowe będą pojawiać się wraz z czasem, a wypłata środków będzie zazwyczaj możliwa dopiero po osiągnięciu jakiegoś progu, który wymaga wypełnienia wielu ankiet.

Czy na płatnych ankietach internetowych naprawdę da się zarobić?

Jest bardzo wiele legalnie działających stron oferujących możliwość wypełniania tego typu ankiet, które rzeczywiście wypłacają pieniądze użytkownikom. Przed rozpoczęciem swojej przygody z płatnymi ankietami internetowymi warto, zamiast rejestrować się na pierwszym lepszym portalu, poszukać zweryfikowanej listy rzetelnych witryn.

Tylko czy za pomocą ankiet da się rzeczywiście zarobić duże pieniądze? W ten sposób w większości przypadków można zarobić jedynie dodatkową gotówkę – rzadko kiedy to właśnie płatne ankiety są głównym źródłem dochodu, ale mogą posłużyć jako ciekawe źródło bonusowych funduszy.

Może to być ciekawe rozwiązanie na przykład dla studentów, a także matek, które nie pracują, a opiekują się dziećmi w domu, ale chciałyby zarobić chociaż niewielką kwotę na pomniejsze wydatki.

Co robić, żeby zmaksymalizować zyski z ankiet?

Żeby wypełnianie ankiet było opłacalne i efekt był współmierny do włożonego wysiłku, nie wystarczy zazwyczaj zarejestrowanie się na jednej stronie tego typu czy nawet kilkunastu. Osoby, które podchodzą do tego zajęcia bardziej poważnie, a nie tylko chcą taką metodę wypróbować, z reguły korzystają regularnie z kilkudziesięciu serwisów tego typu.

Dzięki temu nawet, jeśli na jednym czy dziesięciu portalach danego dnia nie pojawi się żadna ankieta, dla której spełnialibyśmy wymagania, to na którejś z kilkudziesięciu witryn, na których się zarejestrowaliśmy, już z pewnością co najmniej kilka takich ankiet codziennie znajdziemy.

Dużą zaletą tej metody zarobku jest fakt, że nie wymaga żadnego doświadczenia czy szczególnych umiejętności, a także, że jest całkowicie zdalna i nie wymaga wychodzenia z domu. Jeśli więc mamy nadmiar wolnego czasu i chcemy nieco dorobić, może się ona okazać ciekawym wyborem.