Szukasz darmowego konta bankowego? Porównaj oferty

Szukasz darmowego konta bankowego? Porównaj oferty

11 marca 2019 0 przez Redakcja

Dobre konto bankowe przyda się każdemu z nas. Dzięki niemu możemy się szybciej i sprawniej rozliczać, dzięki niemu możemy zachować większą kontrolę nad swoimi finansami. Oferty banków są dziś tak szerokie i zróżnicowane, że każdy z nas może znaleźć taką ofertę konta bankowego, która jest w pełni dopasowana do jego potrzeb oraz możliwości.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto bankowe

Dobre konto bankowe powinno być dla nas wsparciem, nie obciążeniem. W wielu bankach możemy dziś korzystać z e-rachunku, dzięki czemu korzystanie z konta bankowego staje się i tańsze, i łatwiejsze. Co to oznacza dla klienta?

Wygodę, elastyczność oraz brak opłat za prowadzenie konta bankowego. Warto jednak zwrócić uwagę, za co bank nalicza opłaty.

Czy przelewy można robić za darmo?

Jakie przelewy można wykonywać w danym banku oraz jak wygląda kwestia wyciągów bankowych, które wielu z nas musi pobierać na koniec każdego miesiąca?

Uzyskanie informacji na temat wszystkich opłat związanych z prowadzeniem rachunku bankowego w danym banku to ważna kwestia. Warto też w porę zwrócić uwagę na to, czy możliwy jest debet i jakie oferty dodatkowe są kierowane do użytkowników danego konta.

Często bywa tak, że bank ma specjalne oferty lokat lub kredytów dla tych osób, które mają założone konto bankowe w jednej z jego placówek. Kwestią bardzo ważną dla każdego klienta chcącego skorzystać z dobrego konta bankowego są też bankomaty.

Warto sprawdzić, jaką siecią takich urządzeń w kraju dysponuje wybrany bank oraz jakie opłaty wiążą się z korzystaniem z bankomatów oraz wpłatomatów. Są to cenne informacje, a im wcześniej się z nimi zapoznamy, tym lepszego wyboru będziemy mogli dokonać na etapie zakładania konta bankowego.