Pożyczka na raty – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Pożyczka na raty – wszystko co musisz o niej wiedzieć

1 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Kupowanie na raty to bardzo popularny sposób na dokonywanie zakupów. Nie powinien dziwić nas zatem fakt, że co czwarty Polak korzysta z takiej formy pomocy. Pożyczka na raty pozwala nam na realizację marzeń oraz celów. Zwykle jej wzięcie wymusza na nas życie. Nagła awaria samochodu lub sprzętu codziennego użytku z naszego domu stanowią najpopularniejszy powód. Niektórzy z nas decydują się na taką formę pomocy w sytuacji, gdy nie stać nas na wymarzone wakacje, sprawienie niespodzianki najbliższym, albo kosztowną wizytę u prywatnego lekarza.

Spłacaj swoją pożyczkę co miesiąc!

Pożyczka dopasowana do naszych potrzeb z miesięczną ratą to najlepszy produkt finansowy dla tych, którzy preferują miesięczny tryb spłaty. Wygodny i z góry ustalony harmonogram pozwala nam wygodnie zarządzać domowym budżetem. Pożyczka na raty pozwala na szybkie zdobycie niezbędnych środków, dzięki którym realizujemy swoje dowolne cele. Procedura wzięcia takiej pożyczki nie jest jakoś specjalnie skomplikowana. Ogólny dostęp do sieci pozwala nam na zaciągnięcie takiego zobowiązania w dowolnym miejscu oraz czasie. Możesz zatem rozsiąść się wygodnie na kanapie i dopasować ofertę takiej pożyczki do swoich potrzeb.

Procedura wzięcia pożyczki na raty online np. u pośrednika pożyczkowego Pożyczka-ratalna.pl polega na wybraniu przez nas kwoty interesującej nas pożyczki oraz okresu jej spłaty. Gdy już to zrobimy to wypełniamy wniosek o pożyczkę i podajemy w nim swoje podstawowe dane osobowe. Po tym etapie przychodzi czas na ustalenie szczegółów z doradcą finansowym. I tyle. Umowa zostaje nam wysłana w dogodnym dla nas terminie – kurierem. Składamy podpis, a kurier dowozi umowę do pośrednika pożyczkowego. I gotowe – jak widzisz nie jest to zatem jakoś specjalnie skomplikowane.

Pożyczka na raty – jakie warunki musisz spełnić, aby ją uzyskać?

Nie każdy z nas może uzyskać pomocną pożyczkę na raty. Musimy spełnić pewne kryteria, aby móc w spokoju realizować swoje plany lub marzenia. Przede wszystkim musimy mieć (co najmniej) 20 lat. Oprócz tego dobrze będzie, jeżeli nie będziemy figurowali w żadnym rejestrze – w przeciwnym razie zostaniemy pozbawieni szansy na uzyskanie takiej pożyczki. Dodatkowo wymagane jest od nas posiadanie polskiego obywatelstwa, a także stałego adresu zamieszkania na terenie Polski. Równie ważne są nasze finanse. Musimy także przedstawić dokument potwierdzający nasz stały dochód w Polsce (np. z tytułu umowy o pracę, albo renty bądź emerytury).