Praca hostessy w klubie – wymagania i zalety

Praca hostessy w klubie – wymagania i zalety

16 grudnia 2021 0 przez Redakcja

Praca w klubie nocnym wielu osobom kojarzy się jednoznacznie – z uprawianiem seksu za pieniądze. Czasami to prawda – klub nocny może być przykrywką dla agencji towarzyskiej, jednak nie zawsze. Większość ekskluzywnych klubów to miejsca, w których pracownicy nie można nawet tknąć – nieważne, czy jest barmanką, tancerką czy tylko hostessą. Barmanki podają drinki i alkohole, tancerki tańczą (może to być lap dance, taniec na krześle, striptiz, taniec na rurze) i namawiają na prywatne pokazy (za dodatkową opłatą), hostessy umilają wieczór klientom. To ostatnie stanowisko jest tym, nad którym zastanawia się wiele dziewczyn. Wydaje się ono być bowiem bardzo prostym i łatwym sposobem na zarobienie dużych pieniędzy.

Hostessy muszą sprawić, by klient chciał kupić jak najwięcej alkoholi – drinków, szampanów i tak dalej. Każdy drink czy butelka alkoholu oznacza dodatkową prowizję dla dziewczyny. To od niej tylko zależy, w jaki sposób będzie zachęcać do zakupu. Większość nie pozwala się dotykać, a działa jedynie urokiem osobistym, rozmową czy uśmiechem. Oczywiście musi ciągle stwarzać iluzję, że jest bardzo zainteresowana klientem, że niesamowicie go pożąda i że jest on dla niej ideałem mężczyzny.

Kto może pracować w nocnym klubie? Jakie są warunki?

ukończone 18 lat – musi to być osoba pełnoletnia, która sama decyduje o sobie, swoim ciele i życiu.

komunikatywność i bezpośredniość – to głównie umiejętności rozmowy z klientem sprawia, że zakupi on alkohol, a hostessa dostanie prowizję. Nie można być nieśmiałą osobą, należy być za to otwartym na nowości. Nie można bać się trudnych tematów. To oczywiste, że głównym będzie seks. Pewność siebie dodatkowo zachęci klientów i zapewni dłuższy czas rozmowy, a więc więcej okazji do zarobienia premii.

spontaniczność – by stać się dobrą hostessą, nie można bać się spontanicznych zachowań i rozmów. Nie chodzi tu oczywiście o robienie tego, na co nie mamy ochoty, ale o wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów.

uroda i ładna figura – nie są to cechy najważniejsze, jednak istotne. Klienci zwracają uwagę na wygląd hostessy, jednak nawet ta najpiękniejsza i najseksowniejsza, a nudna i małomówna, nie zarobi wiele. Wygląd poprawia po prostu pewność siebie i dlatego w tej branży jest istotny.

mocna psychika – warto pamiętać, że pracownice nocnych klubów są często uważane za prostytutki. Z tego powodu istotna jest silna psychika i brak oporów. Nie można przejmować się także opinią innych, którzy będą negatywnie komentować tę pracę. Co więcej, w klubach często przewijają się klienci pijani lub tacy, którzy nie odpowiadają nam wizualnie. Każdego traktować trzeba jednak wyjątkowo, bez względu na aparycję. Może to być problematyczne dla niektórych dziewczyn, jednak jest częścią pracy.

Zalety pracy w klubie nocnym:

wysokie zarobki – w jeden wieczór można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od umiejętności interpersonalnych, jednak takie pieniądze są możliwe.

nienormowany czas pracy – zwykle to hostessa decyduje, kiedy chce pracować i które wieczory i noce poświęcić na pracę. Elastyczny czas pracy sprawia, że można pogodzić ją z nauką, studiami, rodziną.