Prowadzenie własnej firmy

Prowadzenie własnej firmy

4 września 2018 0 przez Redakcja

Najważniejsza w prowadzeniu swojej formy jest oczywiście księgowość. Sposób na jej prowadzenie jest oczywiście kilka. My w artykule tym, przedstawiamy tę najtańszą, najbardziej opłacalną i niezawodną!

Zobacz także: rozliczenia finansowe Ochota

Księgowość internetowa

Stacjonarna, obecna i najpopularniejsza dotychczas księgowość, to problemy z szukaniem biura, opłacanie nie jednej księgowej a minimum dwóch, często trzeba znaleźć większe biuro by tę księgowość gdzieś „zmieścić”. Księgowość internetowa natomiast wychodzi nam na przeciw i nie musimy się już martwić niczym, poza posiadaniem komputera z dostępem do internetu.

Obecnie możemy wyróżnić na rynku dwa rodzaje księgowości internetowej, a mianowicie:
-prowadzona przez ogólnopolskie biuro rachunkowe z dostępem do aplikacji online
albo
-do samodzielnego prowadzenia księgowości w aplikacji.

To od nas zależy, czy chcemy zajmować się wszystkim samodzielnie, czy jednak wolimy zlecić te zadania profesjonalistom i skupić się tylko i wyłącznie na prowadzeniu firmy a nie na papierkach.

Choćby w sieci, znajdziecie wiele informacji dotyczących księgowości online, jak ona wygląda faktycznie, jakie wymagania musi spełniać nasza firma by z tego rodzaju księgowości korzystać, co trzeba zrobić, jaką firmę wybrać… – znajdziecie też wiele ofert i na pewno spośród nich, kiedy się już zdecydujecie, znajdziecie odpowiednią dla siebie, z najbardziej dopasowaną do was i waszej firmy ofertą.

Jeśli wybierzesz opcję księgowości internetowej z pomocą księgowych to Twój typowy miesiąc będzie wyglądał mniej więcej w ten sposób:
1. Wystawiasz faktury w aplikacji.
2. Gromadzisz wszystkie faktury i dokumenty, które potwierdzają firmowe koszty.
3. Przekazujesz koszty księgowym (często wystarczają same skany, więc nie bawimy się tutaj w pocztowe przesyłki).
4. Masz ciągły wgląd w finanse w aplikacji online.
5. Masz ciągle świeże informacje dotyczące podatków i składek Zus i ich kwot.
6. Cały czas możesz oczywiście liczyć na pomoc „człowieka” po drugiej stronie.