Jakie przedmioty można sfinansować leasingiem?

Jakie przedmioty można sfinansować leasingiem?

1 marca 2018 0 przez Redakcja

Leasing zazwyczaj kojarzy się wszystkim z samochodami. W związku z tym wydaje się, że przedmiotem leasingu może być tylko i wyłącznie auto. W rzeczywistości to nieprawda. Warto wobec tego wypowiedzieć się na ten temat nieco obszerniej, aby zorientować się, co jeszcze można zakupić w ramach umowy leasingowej i z jakich przedmiotów korzystać.

Dla każdej firmy leasingowej najważniejsze jest, aby leasingobiorca miał tak zwaną zdolność kredytową i był klientem wiarygodnym. Znaczenie ma również to, jaki środek trwały ma być przedmiotem danej umowy. Wydaje się właśnie, że tym sposobem można sfinansować praktycznie każdą rzecz. Tymczasem w rzeczywistości sprawa przedstawia się nieco inaczej.

Przedmioty zbywalne zwiększają szansę na leasing

Z obserwacji wynika, że firmy leasingowe najchętniej finansują te przedmioty, których dość szybko i bez większych komplikacji można pozbyć się na rynku wtórnym. Dlatego trudno jest znaleźć podmiot chętny do sfinansowania mniej popularnych przedmiotów.

Trzeba wobec tego liczyć się z tym faktem, gdy przyjdzie potrzeba lub po prostu pomysł na zakup rzadko spotykanej, czy mało przydatnej rzeczy w ramach oferty leasingu.

Co najchętniej finansują leasingodawcy?

Wystarczy zrobić przegląd ofert firm leasingowych, a także mały wywiad w sieci lub poza nią, czy zapoznać się z treścią forów internetowych, aby dowiedzieć się, jakie przedmioty są najchętniej finansowane.

Tym sposobem okazuje się, że firmy leasingowe chętnie finansują samochody osobowe i dostawcze, samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i inne środki transportu. Poza tym godzą się na finansowanie maszyn i urządzeń.

Firmy bez większego problemu finansują również sprzęt medyczny. Jeżeli istnieje potrzeba zakupu sprzętu komputerowego i IT w ramach oferty leasingowej, także jest taka możliwość. W leasing można również wziąć nieruchomości, na co z chęcią swoje pieniądze wykłada około 14 leasingodawców, aktualnie działających na rynku. Dane te jednak mogą się zmieniać, zależnie od momentu, w którym czyta się tę informację.

Wszystko powyżej wskazuje na to, że firmy leasingowe najchętniej finansują tylko te przedmioty, które faktycznie szybko można sprzedać. Jeżeli wobec tego ktoś chciałby kupić mało popularny sprzęt, na pewno musiałby odwiedzić kilka firm leasingowych i zapytać, czy istnieje taka możliwość.

Mało popularne i mało przydatne przedmioty leasingu zdecydowanie zmniejszają szansę na korzystną ofertę. Dlaczego?

Nie każda firma leasingowa chce finansować takie przedmioty. Ich liczba znacznie się zmniejsza. Wówczas zmniejsza się również wybór ofert i klient, leasingobiorca musi decydować się na to, co jest dostępne lub całkiem zrezygnować z takiej opcji finansowania.

Dlatego, jeżeli jest taka możliwość, najlepiej decydować się na zakup tych przedmiotów, które są popularne i można się ich łatwo pozbyć. Wówczas z finansowaniem nie będzie problemu, a ofert leasingu też nie zabraknie. Przekonali się o tym przedsiębiorcy, którzy już z tej opcji finansowania korzystali.