Ranking kont firmowych – dlaczego warto założyć konto firmowe? 

Ranking kont firmowych – dlaczego warto założyć konto firmowe? 

9 kwietnia 2022 0 przez Redakcja Finanse.net

 

 

Przedsiębiorcy nierzadko decydują się na prowadzenie rozliczeń firmowych przy pomocy prywatnego konta bankowego. Takie rozwiązanie motywują tym, że konta firmowe są droższym rozwiązaniem. Czy jednak faktycznie tak jest? W rzeczywistości firmowe konto bankowe ma znaczną przewagę nad prywatnym. I choć nie ma oficjalnych przepisów zobowiązujących przedsiębiorców do zakładania firmowego konta, to warto się na nie zdecydować. Zobacz, dlaczego warto założyć konto firmowe i poznaj ranking najlepszych ofert.

Konto firmowe – czym się wyróżnia?

Jak po nazwie możemy się domyślić, konto firmowe skierowane jest do przedsiębiorców.  Ten rodzaj konta wykorzystywany jest do bieżącej obsługi finansowej związanej z prowadzoną działalnością np. do opłacania składek ZUS, należności podatkowych czy dokonywania rozliczeń z kontrahentami. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy rozdzielić finanse prywatne od firmowych. Nie da się zaprzeczyć, że efektywne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga umiejętności zarządzania finansami. I w tym właśnie wesprze nas konto firmowe. 

Dlaczego warto założyć konto firmowe? 

Konto firmowe to rozwiązanie, które przede wszystkim pozwoli nam na kontrolę nad kosztami i przychodami. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z konkretnymi kosztami. Trudno jest nad nimi zapanować, kiedy wszelkie rozliczenia prowadzimy z prywatnego konta. To właśnie z tego względu warto zdecydować się na konto firmowe. Przejrzystość finansów przełoży się na lepszą kontrolę nad budżetem firmy. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli ocenić efektywność prowadzonej działalności. Co więcej, w przypadku kontroli skarbowej, organ administracyjny nie będzie miał wglądu w nasze prywatne wydatki i transakcje. Dużą zaletą konta firmowego jest także to, że wszelkie wydatki związane z jego prowadzeniem możemy wliczyć w koszty prowadzenia firmy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego – ranking kont firmowych 

Wybór konta firmowego nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dodatkowym ułatwieniem jest ranking kont firmowych, z którego możemy bezpłatnie skorzystać. Ranking zawiera listę dostępnych na rynku ofert i rzetelnie ustala kolejność od najkorzystniejszych do najgorszych rozwiązań. Dzięki temu możemy w szybki i prosty sposób przeanalizować różne oferty kont firmowych. Korzystanie z rankingów to duże ułatwienie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, który możemy przeznaczyć na rozwój naszej działalności.