Ranking kont firmowych – dlaczego warto założyć konto firmowe? 

Ranking kont firmowych – dlaczego warto założyć konto firmowe? 

9 kwietnia 2022 0 przez Redakcja

 

 

Przedsiębiorcy nierzadko decydują się na prowadzenie rozliczeń firmowych przy pomocy prywatnego konta bankowego. Takie rozwiązanie motywują tym, że konta firmowe są droższym rozwiązaniem. Czy jednak faktycznie tak jest? W rzeczywistości firmowe konto bankowe ma znaczną przewagę nad prywatnym. I choć nie ma oficjalnych przepisów zobowiązujących przedsiębiorców do zakładania firmowego konta, to warto się na nie zdecydować. Zobacz, dlaczego warto założyć konto firmowe i poznaj ranking najlepszych ofert.

Konto firmowe – czym się wyróżnia?

Jak po nazwie możemy się domyślić, konto firmowe skierowane jest do przedsiębiorców.  Ten rodzaj konta wykorzystywany jest do bieżącej obsługi finansowej związanej z prowadzoną działalnością np. do opłacania składek ZUS, należności podatkowych czy dokonywania rozliczeń z kontrahentami. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy rozdzielić finanse prywatne od firmowych. Nie da się zaprzeczyć, że efektywne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga umiejętności zarządzania finansami. I w tym właśnie wesprze nas konto firmowe. 

Dlaczego warto założyć konto firmowe? 

Konto firmowe to rozwiązanie, które przede wszystkim pozwoli nam na kontrolę nad kosztami i przychodami. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z konkretnymi kosztami. Trudno jest nad nimi zapanować, kiedy wszelkie rozliczenia prowadzimy z prywatnego konta. To właśnie z tego względu warto zdecydować się na konto firmowe. Przejrzystość finansów przełoży się na lepszą kontrolę nad budżetem firmy. Dzięki temu z łatwością będziemy mogli ocenić efektywność prowadzonej działalności. Co więcej, w przypadku kontroli skarbowej, organ administracyjny nie będzie miał wglądu w nasze prywatne wydatki i transakcje. Dużą zaletą konta firmowego jest także to, że wszelkie wydatki związane z jego prowadzeniem możemy wliczyć w koszty prowadzenia firmy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta firmowego – ranking kont firmowych 

Wybór konta firmowego nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dodatkowym ułatwieniem jest ranking kont firmowych, z którego możemy bezpłatnie skorzystać. Ranking zawiera listę dostępnych na rynku ofert i rzetelnie ustala kolejność od najkorzystniejszych do najgorszych rozwiązań. Dzięki temu możemy w szybki i prosty sposób przeanalizować różne oferty kont firmowych. Korzystanie z rankingów to duże ułatwienie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas, który możemy przeznaczyć na rozwój naszej działalności.