System rezerwacji online – korzyści dla Twojego biznesu

System rezerwacji online – korzyści dla Twojego biznesu

31 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Co łączy profesjonalnych fryzjerów, dietetyków, korepetytorów i prawników? System rezerwacji online, który jest ważnym udogodnieniem dla klientów. Rezerwację online wprowadzają zresztą również przedstawiciele innych branż – m.in. trenerzy personalni, salony kosmetyczne i hotele. Jeśli chcesz nadążać za zmianami i być o krok do przodu przed konkurencją, zapoznaj się z możliwościami, jakie daje Calendesk

Jakie korzyści daje system rezerwacji online?

Rozwój każdego biznesu polega w mniejszym lub większym stopniu na wprowadzaniu rozwiązań, które mają służyć klientowi. Większość z nich korzysta dzisiaj z Internetu i na podstawie tego, co tam znajdzie, podejmuje decyzje o zakupach i usługach. Zastanawiając się nad tą samą usługą realizowaną przez firmę X i Y, klienci chętniej wybiorą tę firmę, która będzie miała opcję zarezerwowania wizyty online i zrobienia natychmiastowego przelewu z banku. Do tej firmy chętniej również wrócą. Dlaczego? To proste. Zaoszczędzą czas i zyskają na wygodzie. Kilka kliknięć wystarczy, aby umówić się na to, czego się oczekuje, 

Ale to nie wszystko. System rezerwacji online jest też dobry dla pracowników firmy. Mogą oni zrezygnować z prowadzenia kalendarza papierowego i ograniczyć liczbę zapisów telefonicznych. Dla zarządzającego oznacza to, że może zredukować również koszty zatrudnienia osób w dziale obsługi klienta. W rezultacie znikają problemy, takie jak na przykład:

  • pomyłki związane z zapisaniem kilku osób na ten sam termin,  
  • pomyłki związane z przypisaniem klienta do pracownika, 
  • błędy dotyczące liczenia gotówki, 
  • awaria terminala płatniczego, 
  • brak wsparcia technicznego,
  • ograniczenia związane z czasem rezerwacji (godziny pracy zespołu).

Sama instalacja rezerwacji przez Internet nie wymaga rozbudowanych kompetencji informatycznych. Dzięki oprogramowaniu SaaS w Calendesk, możesz wdrożyć rezerwację samodzielnie, w krótkim czasie. 

Dzięki Calendesk trudne rzeczy stają się proste

Ideą serwisu Calendesk jest uproszczenie skomplikowanych rozwiązań, po to, aby firmy mogły zainwestować w swój dalszy rozwój. W praktyce oznacza to, że z Calendesk możesz stworzyć stronę internetową w prostym kreatorze, założyć aplikację mobilną i zaprojektować wspomniany system rezerwacji online. Bez wykształcenia i pracy w branż IT jesteś w stanie poprawić wizerunek swojej marki i zakres usług, które oferuje firma. Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, Twoi klienci z pewnością docenią rezerwację wizyt za pomocą kliknięcia w aplikacji

Kto powinien skorzystać z systemu rezerwacji online?

Wspomnieliśmy już o fryzjerach, korepetytorach, prawnikach, trenerach personalnych, kosmetyczkach i hotelach. Poza nimi Calendesk przyda się także: siłowniom i obiektom sportowym, salonom masażu, barberom, tłumaczom, gabinetom lekarskim, dentystycznym i fizjoterapeutycznym, fotografom i psychoterapeutom. Calendesk to miejsce, w którym przedstawiciele niemal każdej branży są w stanie unowocześnić swój zakres usług, zmienić strategię działania i w efekcie – rozszerzać zasięg

System rezerwacji online w najbliższych latach stanie się prawdopodobnie powszechną praktyką, ale Ty możesz działać już teraz. Wykorzystaj intuicyjny panel i automatyczne procesy do poprawienia jakości usług swojego przedsiębiorstwa. 

System rezerwacji online pomoże Ci zredukować koszty zatrudnienia w obsłudze klienta

Prowadzisz firmę i szukasz pomysłów na to jak zredukować koszty zatrudnienia? Serwis Calendesk ma dla Ciebie propozycję. To system rezerwacji wizyt i płatności online, który skutecznie zastąpi prowadzenie papierowych kalendarzy i rozmów telefonicznych. System ten zoptymalizuje podstawowe procesy w firmie tak, aby podniósł się też komfort klientów i w efekcie – poprawił wizerunek i zasięg marki. 

System rezerwacji online to korzyści dla Ciebie i Twoich klientów 

Kiedy w firmie praktykowane są tradycyjne rozwiązania dotyczące zapisów wizyt, traci na tym zarówno właściciel, jak i klienci. Dlaczego?

  1. Jeżeli firma nie korzysta z rezerwacji online, to mogą zdarzyć się błędy w postaci zapisania dwóch osób na tę samą godzinę. Poza tym czas zapisów jest ograniczony – klienci mogą umawiać się tylko w godzinach pracy zespołu obsługi. To samo dotyczy płatności – jeżeli nie ma możliwości online, trzeba liczyć się z ograniczeniami, takimi jak np. awaria terminala czy brak gotówki do wydania w kasie.
  2. Jeżeli firma nie korzysta z rezerwacji online, a wśród innych ofert i usług nie wyróżnia się niczym szczególnym, klienci chętniej wybiorą tę opcję, gdzie mogą w dowolnym momencie (dnia i nocy) mieć dostęp do kalendarza wizyt i za pomocą kilku kliknięć zarezerwować swój czas. Jeśli wiąże się to również z możliwością zrobienia szybkiego przelewu online – ich satysfakcja i wygoda wzrasta na tyle, by przy kolejnej decyzji wrócić do tej samej firmy. 

System rezerwacji online wdrożysz bez specjalistycznych umiejętności

W Calendesk możesz założyć stronę internetową i aplikację mobilną za pomocą intuicyjnego kreatora. To tam wdrożysz też system rezerwacji online oparty na automatycznych procesach. Poza tym zarówno Ty, jak i Twoi klienci, będziecie dostawać powiadomienia o nadchodzących czy anulowanych wizytach. Możesz zredagować treść i ustalić kanał kontaktowy – e-mail, smsa, a może i jedno i drugie? 

W Calendesk uruchomisz też płatności przez Internet, automatyczne wystawianie faktur i możliwość subskrypcji. Jeśli prowadzisz spotkania wideo w formie online, bez problemu skorzystasz też z funkcji automatycznego generowania i przesyłania linku do tego spotkania. Każdy z tych procesów nie wymaga od Ciebie wykształcenia i znajomości branży IT, ale podążania krok po kroku za wskazówkami w funkcjonalnym i prostym panelu użytkownika. 

Dla kogo Calendesk? Jakie firmy wdrażają system rezerwacji online?

Z systemu rezerwacji online i pozostałych funkcji Calendesk korzystają wszystkie firmy, które chcą poprawić jakość obsługi klientów i zredukować koszty zatrudnienia w stacjonarnym zespole obsługi. Wśród nich znajdują się na przykład: hotelarze, fryzjerzy, lekarze, barberzy, prawnicy, psychologowie oraz właściciele siłowni, ośrodków SPA, salonów kosmetycznych i restauracji. 

Dynamika zmian związanych z użytecznością Internetu pokazuje, że wdrażanie systemu rezerwacji online za kilka lat będzie oczywistą praktyką. Jeśli zadziałasz wcześniej i już teraz zadbasz o te procesy, wyprzedzisz konkurencję. Przez 14 dni możesz testować i sprawdzać Calendesk bezpłatnie. Załóż konto i zobacz jak to działa!