Szukasz lokaty? Skorzystaj z porównywarki !

Szukasz lokaty? Skorzystaj z porównywarki !

26 czerwca 2018 0 przez Redakcja

Gromadzenie oszczędności w skarpecie jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem środków, ale czy właściwym, wielu śmie w to szczerze wątpić. W jaki więc inny sposób należałoby przechowywać pieniądze, aby ich nie stracić?

Może warto pomyśleć o lokacie, która nie tylko zabezpieczy środki, lecz również sprawi, że kwota kapitału będzie z miesiąca na miesiąc wzrastać. Pytanie tylko – jaką lokatę wybrać i jak za ten wybór się zabrać?

Lokata to produkt inwestycyjny oferowany między innymi przez banki. Jest nie tylko jednym z najpopularniejszych sposobów deponowania pieniędzy, ale również najbezpieczniejszym. W każdym razie dzięki lokacie można nie tylko zabezpieczyć pieniądze, ale też je pomnożyć. Banków oferujących lokaty jest wiele. Każdy z nich ma kilka propozycji. Trzeba w związku z tym dokonać wyboru.

Wybór lokaty – na co zwrócić uwagę?

Rozglądając się za ofertą korzystnej lokaty należy przede wszystkim zwrócić uwagę na oprocentowanie. Decyduje ono o tym, ile posiadacz dostanie odsetek. Im wyższe oprocentowanie, tym lepiej.

Ważny jest tu również okres trwania lokaty. Może wynosić kilka miesięcy, a nawet kilka długich lat. Jest to czas, przez jaki klient (posiadacz tego produktu), jest w stanie nie wypłacać pieniędzy z banku. Warto zdecydować się na dłuższy okres, gdyż wówczas można więcej zarobić. Kilkuletnie lokaty gwarantują szybki zysk, ale zarazem mały. Zapoznając się z warunkami tego produktu trzeba sprawdzić minimalną i maksymalną kwotę lokaty.

Najlepszą lokatą jest ta, która wiąże się z niską kwotą minimalną i wysoką kwotą maksymalną. Za taką więc najlepiej się rozejrzeć. Zwykle banki oferują lokaty już od 1000 zł do nawet 200 000 zł. Każdy zaś może mieć inne warunki.

Koniecznie powinno się sprawdzić, czy istnieje wymóg skorzystania z innych produktów danego banku. Czasem bank wymaga, aby klient założył rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W sposób szczególny trzeba przeanalizować warunki założenia lokaty – na przykład, czy bank oferuje swoje produkty dla nowych klientów lub czy wymaga wpłaty nowych środków.

Zakładając lokatę trzeba zorientować się, czy istnieje możliwość dopełnienia wszystkich formalności przez Internet. Jest to na pewno wygodna opcja dla zapracowanych i zabieganych w ciągu dnia ludzi. Niezwykle istotną kwestią przy wybieraniu lokaty są konsekwencje za zerwanie umowy. Należy szukać takiej oferty, która wiąże się z jak najmniejszymi stratami.

Co powinna mieć najlepsza lokata

Podsumowując, wysoko oprocentowana lokata na możliwie najkrótszy czas, zapewniająca duży zysk, bez poważniejszych konsekwencji wynikających z ewentualnego zerwania umowy, będzie najlepsza dla każdego, kto właśnie zastanawia się nad tą inwestycją. Najkorzystniejszą lokatę można znaleźć w dobrym rankingu. Wystarczy tylko zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami względem tego produktu i na ich podstawie porównać oferty.

Na koniec mała rada! Lepiej założyć kilka lokat na mniejsze kwoty, niż decydować się na jedną, „zamrażając” w niej wszystkie swoje oszczędności. W razie pilnej i podbramkowej sytuacji można zrezygnować tylko z jednej, odzyskać pieniądze i dzięki temu ponieść mniejsze straty.

Link do porównywarki lokat https://gotowka.net/lokatyat