Szybkie pożyczki lepsze od kredytów bankowych ?

Szybkie pożyczki lepsze od kredytów bankowych ?

7 listopada 2019 0 przez Redakcja

Jeszcze nigdy wcześniej pożyczanie pieniędzy nie było takie łatwe, a jednocześnie tak stosunkowo bezpiecznie jak obecnie, a to za sprawą szybkich pożyczek udzielanych przez instytucje pozabankowe, które zyskują coraz większą klientelę. Dlaczego tak wiele osób korzysta z ich usług?

Z bardzo prostej przyczyny- szybkie pożyczki są najmniej uciążliwe do zaciągnięcia i bardzo łatwo się je spłaca. Gdy chcemy zaciągnąć szybką pożyczkę wystarczy nam tylko jedna wizyta w placówce instytucji kredytowej i już dostajemy pieniądze do ręki. Jest to możliwe dzięki temu, że szybką pożyczkę gotówkową można zaciągnąć bez zbędnych formalności.

Gdy udajemy się do najbliższej w naszej okolicy instytucji pożyczkowej, jedynym dokumentem, jaki powinniśmy ze sobą zabrać jest dowód osobisty. Tylko nasze dane osobowe są potrzebne pożyczkodawcy. Nie ma konieczności przynoszenia zaświadczenia o zarobkach, czy innych dokumentów. Już przy pierwszej wizycie składamy wniosek o udzielenie pożyczki. Zamieszczamy w nim kwotę jaką chcemy uzyskać i termin, z jakim spłacimy pożyczkę.

Szybka pożyczka bez formalności czy kredyt w banku

Kwota pożyczki nie sięga zwykle więcej niż kilka tysięcy, a okres spłaty jest zwykle nie dłuższy niż rok, chociaż to też zależy od konkretnego pożyczkodawcy, który może sobie ustalić inne warunki.

Generalnie jednak firmy pożyczkowe są bardzo elastyczne i z łatwością można z nimi negocjować swoje warunki. Zarówno im jak i klientowi zależy przecież na łatwej i przyjemnym przebiegu całej usługi pożyczkowej, co jest bardzo ważne przy budowaniu renomy firmy pożyczkowej i zaufania do niej klientów. Nie wykluczone bowiem, że ten sam pożyczkobiorca powróci kiedyś i będzie ponownie chciał pożyczyć pieniądze. Dobrze więc z perspektywy instytucji pożyczkowej dbać o niego i pozostawić po sobie dobre wrażenie, które zaprocentuje w przyszłości.

To dobre wrażenie może być budowane na początek miłą i fachową obsługą na miejscu, po drugie jasnymi i przejrzystymi warunkami pożyczania i spłaty. Poza tym faktycznie szybką i sprawną usługą, którą instytucje pożyczkowe się chwalą. Co do zasady klient powinien więc dostać pieniądze w przeciągu kilku minut od momentu złożenia wniosku o udzielenie pożyczki.

Jak widać decyzja pożyczkowa wydawana jest błyskawicznie, a to za sprawą zmniejszenia ilości formalności do niezbędnego w przypadku udzielania pożyczek minimum.

Warto zauważyć przy tym, że banki nie mogły sobie na taki krok pozwolić, a to za sprawą surowych przepisów, przez co straciły tych klientów, którzy liczą na szybkość udzielenia im pożyczki, ponieważ chcą pożyczone pieniądze przeznaczyć na jakiś pilny wydatek. Tym samym pozabankowe instytucje kredytowe zyskały sobie dużą rzeszę potencjalnych klientów.

Poza tym zyskały też na tym, że nie są przesadnie wymagające. To znaczy nie trzeba przedstawiać nieskazitelnej historii kredytowej i mieć wysokie zarobki, żeby móc się o nią starać. Jeśli więc mamy jakiś mniejszy, ale pilny wydatek, lepiej będzie udać się od razu do najbliższej placówki instytucji kredytowej niż do banku. Chyba że jesteśmy biegli w posługiwaniu się internetem. Wtedy świetną opcją dla nas jest pożyczka online.