Testujemy darmowe pożyczki przez internet – ranking chwilówek

Testujemy darmowe pożyczki przez internet – ranking chwilówek

10 lutego 2019 0 przez Redakcja

W sieci jest pełno ofert darmowych pożyczek przez internet ale czy naprawdę są one darmowe? Postanowiłem to sprawdzić i wziąć kilka pożyczek w najpopularniejszych serwisach.

Do testów darmowych pożyczek przyjąłem kwotę pożyczki w wysokości do 1.000zł a termin spłaty ustaliłem na maksymalnie  30 dni. Swoje pożyczki spłaciłem w terminie sprawdzając, czy nie posiadają ukrytych kosztów o których dowiadujemy się zazwyczaj po fakcie.

Poniżej ranking darmowych pożyczek przez internet z opisem dwóch pierwszych, które moim zdaniem są najlepsze pod każdym względem:


Darmowa pożyczka przez internet LENDON.pl – miejsce 1

Ocena pożyczki 10/10
Czy pożyczka jest darmowa TAK
Czas oczekiwania na pieniądze od momentu wysłania wniosku 15 minut
Koszty pożyczki 0zł (pierwsza pożyczka)
RRSO 0%
Weryfikacja klienta Poprzez logowanie na konto bankowe lub przelew na konto Lendon.pl w wysokości 1gr. WAŻNE dane osobowe we wniosku o pożyczkę muszą być identyczne jak dane na naszym koncie bankowym (głównie adres zamieszkania)
Maksymalna kwota darmowej pożyczki 3000zł
Minimalna kwota pożyczki 100zł
Maksymalny czas spłaty pożyczki 45 dni
Minimalny czas spłaty pożyczki 5 dni

Opis pożyczki Lendon.pl

Pożyczka Lendon.pl wywarła na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie. Proces składania wniosku o pożyczkę wraz z rejestracją przebiegł bezproblemowo. Strona internetowa oraz panel administracyjny jest łatwy w obsłudze i intuicyjny.

Podczas składania wniosku podajemy swoje dane z dowodu osobistego, adres mailowy i numer telefonu. Musimy również podać informacje o zatrudnieniu i zarobkach ale nie są one w żaden sposób weryfikowane przez pożyczkodawcę.

Po wypełnieniu wszystkich pul formularza nasz wniosek zostaje wysłany z jednoczesnym założeniem konta w Lendon.pl. Podczas składania wniosku jesteśmy informowani sms’ami oraz mailami na jakim etapie jest nasz wniosek o pożyczkę.

Warto zwrócić uwagę na prosty panel administracyjny w którym mamy wszystkie ważne informacje (dokumenty do pobrania, kwotę oraz termin spłaty pożyczki, historię naszego konta i ustawienia) oraz czas po jakim mamy pieniądze na naszym koncie bankowym. O przyznaniu pożyczki zostajemy powiadomieni sms’em.

Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki

Od momentu złożenia wniosku o pożyczkę do zaksięgowania pieniędzy na moim koncie bankowym upłynęło około 15 min!

Spłata pożyczki w Lendon.pl

Aby spłacić pożyczkę w Lendon.pl wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego i skopiować dane do przelewu z zakładki „Moje pożyczki”.

Można również wnioskować o wydłużenie terminu spłaty pożyczki poprzez panel administracyjny i warto to zrobić, jeżeli nie jesteśmy w stanie, spłacić jej w terminie. Należy jednak pamiętać, że wydłużenie terminu spłaty pożyczki wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kwotę mojej pożyczki (500zł) spłaciłem w terminie i nie poniosłem żadnych dodatkowych kosztów.


Darmowa pożyczka przez internet VIVUS.pl – miejsce 2

Ocena pożyczki 9/10
Czy pożyczka jest darmowa TAK
Czas oczekiwania na pieniądze od momentu wysłania wniosku 12 godzin
Koszty pożyczki 0zł (pierwsza pożyczka)
RRSO 0%
Weryfikacja klienta Przelew na konto Vivus.pl w wysokości 1gr. WAŻNE dane osobowe we wniosku o pożyczkę muszą być identyczne jak dane na naszym koncie bankowym (głównie adres zamieszkania)
Maksymalna kwota darmowej pożyczki 3000zł
Minimalna kwota pożyczki 100zł
Maksymalny czas spłaty darmowej pożyczki 30 dni
Minimalny czas spłaty pożyczki 1 dzień

Opis pożyczki Vivus.pl

Wniosek o darmową pożyczkę w Vivus.pl jest prosty do wypełnienia i nikt nie powinien mieć z nim problemu. Musimy tylko podać swoje dane z dowodu osobistego, mail i numer telefonu. Nie musimy podawać informacji o zatrudnieniu i zarobkach.

Po złożeniu wniosku o pożyczkę automatycznie zakładane jest nasze konto administracyjne w Vivus.pl gdzie po zalogowaniu się mamy banalnie prosty i intuicyjny panel administracyjny. Jest on ograniczony do minimum ponieważ po zalogowaniu wyświetlają się informacje o naszej pożyczce oraz mamy do dyspozycji trzy zakładki: Mój profil, Edytuj dane, Pytania i odpowiedzi.

Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki

Jedynym problemem jaki zauważyłem podczas procesu składania pożyczki jest czas oczekiwania na pieniądze. Od złożenia wniosku do momentu zaksięgowania pieniędzy na moim koncie bankowym upłynęło aż 12 godzin co w porównaniu z pożyczką w Lendon.pl (15min.) jest sporą różnicą.

Spłata pożyczki w Vivus.pl

Spłata darmowej pożyczki w Vivus.pl jest prosta. Po zalogowaniu się na konto pożyczkodawcy przechodzimy do zakładki „Jak spłacić pożyczkę” i wybieramy bank, najlepiej ten, w którym prowadzimy własny rachunek bankowy. Gwarantuje to nam, że pieniądze dotrą do Vivus.pl jeszcze tego samego dnia.

Swoją pożyczkę w wysokości 500zł spłaciłem w terminie nie poniosłem żadnych dodatkowych kosztów pożyczki tz. pożyczyłem 500zł i tyle samo musiałem spłacić. Jak większość pożyczkodawców, Vivus.pl oferuje nam możliwość wydłużenia terminu spłaty pożyczki ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami pożyczki.