W co zainwestować pieniądze z programu 500+

W co zainwestować pieniądze z programu 500+

11/03/2019 0 przez admin

Czy opłaca się inwestować 500 zł ?

Największy problem inwestowania niewielkich sum pieniędzy to wolno rosnące zyski. Jednak nie należy się do tego zrażać gdyż nawet inwestowanie małych sum jest lepsze niż trzymanie środków na koncie, gdzie pieniądze na skutek inflacji rok do roku tracą swoją wartość.

Czy jest możliwe by z kwoty 500 zł miesięcznie po kilku latach uzyskać zadowalające nas zyski ? odpowiedź brzmi : Tak ! Obligacje skarbowe, akcje spółek, surowce, czy fundusze inwestycyjne to instrumenty efektywnych i opłacalnych metod na inwestowanie 500 zł miesięcznie.

Inwestowanie w obligacje Skarbowe

Kiedy zależy nam na jasnej, pewnej, odpornej na notowania na giełdzie metodzie inwestowania, nie jesteśmy nastawieni na szybki zysk, bardziej zależy nam na uchronieniu środków przed inflacją, powinniśmy zainteresować się zakupem obligacji skarbowych np. 10-letnich.

Główną zaletą obligacji jest to że nie tracimy czasu na analizę giełdową lub poszukiwania atrakcyjnych lokat w bankach. W wypadku obligacji liczy się systematyczność i ich regularne wykupywanie. Kolejnym plusem obligacji jest fakt że zakupujemy je bez żadnych dodatkowych opłat.

Wykup akcji, fundusze inwestycyjne lub inwestycja w surowce

Chcąc zainwestować środki z Programu 500+ warto zainteresować się wykupem akcji, jak również inwestowaniem w kruszce. W przeciwieństwie do obligacji, zakup akcji spółek jest metodą bardzo ryzykowną jednak w wypadku sukcesu zysk z tych operacji będzie znacznie większy. Pamiętać jednak należy o dywersyfikacji środków, by w wypadku niepowodzenia nie stracić całej sumy pieniędzy zainwestowanej w jedno ze źródeł.

Podstawowym pożytkiem płynącym z funduszy inwestycyjnych jest to, dzięki nim uzyskujemy dostęp do takich opcji inwestycyjnych, do których indywidualny inwestor z reguły nie ma dostępu. Dodatkowo fundusze inwestycyjne zarządzane są przez zawodowców, tak więc nie musimy posiadać specjalistycznego wykształcenia związanego z rynkiem finansowym.

Ważna kwestią jest tutaj przystępność finansowa: istnieją fundusze, które mają ustaloną opcję niskiego kapitału wstępnego, który z czasem może być przez nas zwiększany.

Mniej ryzykowne rozwiązania na inwestycję 500zł

Gdybyśmy nie byli skłonni podjąć ryzyka związanego z inwestowaniem, najlepszym sposobem jest oszczędzanie środków na lokacie. Dzięki niej spodziewać się można małego, lecz pewnego zysku. Wybór lokaty powinien być jednak dokładnie przemyślany. Tak samo, jak w przypadku inwestowania kluczowe jest zarządzanie ryzykiem. Warto zwrócić uwagę na ofertę banku, gdyż może się okazać że świetne warunki będą obowiązywały jedynie przez pierwsze trzy miesiące lub pół roku. Przy wyborze najlepszej lokaty warto jest skorzystać z porównywarki lokat bankowych.

Wtedy najrozsądniejszą opcją wydaje się być znalezienie innego banku z ofertą odpowiadającą naszym oczekiwaniom. Środki z Programu 500+ można użyć na bieżące potrzeby, zaoszczędzić lub zainwestować. Kiedy zdecydujemy się na ostatnią z opcji, przedstawione w artykule sposoby inwestowania wydają się być rozsądnym rozwiązaniem, przy założeniu że akceptujemy poziom ryzyka z jakim się wiążą.

  • 1
  •  
  •  
  •