Jak wyglądają szybkie pożyczki pozabankowe przez internet

Jak wyglądają szybkie pożyczki pozabankowe przez internet

5 września 2018 0 przez Redakcja

Dotychczas nie powstało żadne książkowe kompendium wiedzy na temat szybkich pożyczek, udzielanych przez instytucje pozabankowe. Nic więc dziwnego, że na początku, ludzie, którzy jeszcze nie są zaznajomieni z ich funkcjonowaniem mogą być lekko zdezorientowani. Sytuacja taka może być spowodowana tym, że jest to jeszcze stosunkowo nowy produkt pożyczkowy, który jednocześnie w bardzo krótkim czasie przyjął się na naszym rynku usług kredytowych.

Aby bliżej go poznać, warto więc sięgnąć do internetu i zapoznać się z podstawowymi informacjami na ten temat. Tym, co w pierwszym rzędzie może zainteresować przeciętnego konsumenta jest to, że szybkie pożyczki są udzielane nie przez banki, a przez finansowe instytucje pozabankowe, które nie działają w związku z tym na podstawie przepisów prawa bankowego.

Co za tym idzie nie są tak restrykcyjne jeśli chodzi o możliwość ubiegania się o pożyczkę i warunki do spełnienia. Co więcej, już na wstępie zastanowić może sama nazwa. Czy określenie „szybka” ma jakieś przełożenie na rzeczywistość? A po drugie, czy szybka pożyczka, ekspresowa pożyczka i chwilówka to te same produkty pożyczkowe, czy zupełnie inne?

Proces zaciągania szybkich pożyczek

Chcąc odpowiedzieć na pierwsze pytanie, warto po kolei prześledzić cały proces zaciągania szybkich pożyczek. Na początek pożyczkobiorca musi złożyć odpowiedni wniosek o udzielenie pożyczki. Przy tym już samo wypełnienie wniosku i złożenie go do rąk pracownika w placówce instytucji kredytowej albo też wysłanie go drogą elektroniczną poprzez jej stronę wystarczy, aby wniosek został rozpatrzony.

I tu trzeba zwrócić uwagę, że nie potrzeba niczego więcej. Nie są potrzebne żadne inne dokumenty, aby móc ubiegać się o szybką pożyczkę.

W związku z tym, że biuro pożyczkowe nie bada zdolności kredytowej swoich klientów, a więc nie weryfikuje miesięcznych dochodów, czy stopnia dotychczasowego zadłużenia, podejmowanie decyzji pożyczkowej jest skrócone do minimum.

W praktyce może zająć nawet kilka chwil. Pożyczkobiorca może więc liczyć na to, że dostanie wnioskowane pieniądze jeszcze tego samego dnia, a nawet w przeciągu kilkudziesięciu minut od złożenia wniosku. Takie skrócenie całej procedury powoduje, że szybka pożyczka słusznie zapracowała sobie na swoje miano.

Z szybkim otrzymaniem pożyczki idzie w parze szybkie jej spłacanie.

Zwykle można spłacić swoje zadłużenie już w przeciągu kilku dni do roku. Dopuszczalne jest czasem przedłużenie okresu spłaty. Tym, co jeszcze warto wiedzieć o szybkich pożyczkach jest to, że zwykle kwota pożyczki nie przekracza kilku tysięcy złotych. A poza tym są one dostępne niemal dla każdego.

Jak to już wcześniej było powiedziane, instytucja pożyczkowa nie weryfikuje dochodów swoich klientów. Dzięki temu może nim być zarówno student, jak i emeryt, czy ktoś skromnie zarabiający. Jedynymi warunkami do spełnienia są pełnoletniość i bycie polskim obywatelem.

Przedstawiony opis szybkich pożyczek jest skrótowy i ogólny. Trzeba pamiętać o tym, ze każda instytucja finansowa opiera się na swoich własnych zasadach i ich szybka pożyczka może nieco odbiegać od tego ogólnego obrazu.