Brylanty inwestycyjne, jak inwestować?

Brylanty inwestycyjne, jak inwestować?

5 września 2018 2 przez Redakcja

Inwestowanie w diamenty to opcja, która w dalszym ciągu cieszy się sporym zainteresowaniem, jest to jedno z bardziej specyficznych rozwiązań gdy chodzi o typowe rynki alternatywne. W przypadku diamentów trudno jednoznacznie oszacować ich wartość, liczy się bowiem przede wszystkim ich masa, a więc nic innego jak karat, im diament większy tym jego cena jest dużo większa.

Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, i co najważniejsze uświadomić sobie, iż inwestowanie w diamenty to nader trudne zadanie, z drugiej jednak strony w dalszym ciągu mających swoich zwolenników.

Co musi posiadać diament lub brylant, by móc się znaleźć w obrocie inwestycyjnym?

Każdy diament lub brylant, który de facto ma się znaleźć w obrocie inwestycyjnym, musi posiadać Certyfikat Instytutu Gemmologicznego, co za tym idzie jednocześnie przejść odpowiednią ekspertyzę. Przede wszystkim certyfikat GIA pozwala nijako stwierdzić czystość, kolor oraz masę, a tym samym wpłynąć na jego co oczywiste wartość. Posiadanie wspomnianego certyfikatu, pozwoli również na dalszą sprzedaż kamienia, w momencie gdy zdecydujemy się na taki właśnie krok.

Brak certyfikatu może doprowadzić do sytuacji kiedy jego sprzedaż będzie czymś nader trudnym, nie wzbudzi on zainteresowania poważnych inwestorów, gdyż nie będą oni pewni co do wartości samego diamentu.

Gdzie szukać informacji na temat cen brylantów?

Najlepszym miejscem do sprawdzenia aktualnych cen diamentów, dopuszczonych do sprzedaży hurtowej jest RAPAPORT, właśnie z niego korzystają wszyscy inwestorzy zanim zdecydują się na jakąkolwiek transakcję.

Oczywiście porównują nie tylko ceny, ale również wycenę ewentualnej wartości szlifowanych diamentów. Warto przy ty wiedzieć, iż najlepszym rozwiązaniem na początku przygody z inwestowaniem w diamenty, jest kupowanie brylantów znacznie mniejszych ale cechujących się wyższymi co do tego parametrami.

Ile karatów powinien posiadać brylant by nadawać się pod inwestycję?

Bardzo ważną kwestią jest wielkość brylantu, który ma trafić na rynek inwestycyjny, nie może być on mniejszy niż 1 karat, choć jak najbardziej możemy pozyskać diamenty o rozmiarze 1/4 karata.

Pamiętajmy jednak, iż w żadnym wypadku 4 takie mniejsze diamenty, nie będą tyle warte co ten o wielkości 1 karata, znów należy tutaj nawiązać do wyceny diamentu, w której im większy diamenty tym jest znacznie cenniejszy.

Na podstawie czego określa się wartość diamentu?

Wycena diamentu odbywa się na podstawie kilku ważnych czynników, jakie bierze się pod uwagę, zaliczają się do nich :

Kolor diamentu– najlepszy kamień powinien być jak najbardziej przezroczysty, jednak nie zawsze musi być on najdroższy, największą cenę osiągają kamienie niebieskie, czarne, czerwone oraz fioletowe.

Karat– określa wielkość diamentu

Cięcie– to nic innego jak proces którego głównym założeniem jest zamiana diamentu w brylant, jaki musi posiadać format okrągły, jednocześnie być oszlifowany pełnym szlifem brylantowym.

Czystość-pozwala określić stopień ewentualnego zanieczyszczenia kamienia, jego wady czy też blask.

Gdzie możemy znaleźć diamenty z certyfikatem GIA?

Zapewne wiele osób myśli nad zainwestowaniem swoich pieniędzy, w kamienie szlachetne jakimi są diamenty, zwłaszcza takie które posiadają certyfikat GIA a nie tylko handlowy.

Warto poznać brylanty z certyfikatem GIA od RING4YOU, to marka renomowana oraz ceniona na rynku, a tym samym odpowiednio podchodząca do kwestii sprzedaży diamentów. Korzystając z ich usług, możemy być pewni, iż pozyskamy diament warty swojej ceny, a zainwestowane w ten sposób pieniądze mogą nam z czasem wygenerować odpowiedni zysk.

Oczywiście fachowe i kompleksowe podejście do każdej transakcji, to jeden z wielu argumentów jaki przemawia na ich temat, jednocześnie alternatywa oraz opcja z której co zrozumiałe warto skorzystać.

Więcej na temat powyższej działalności dowiemy się na stronie https://www.ring4you.eu/brylanty-i-zloto-palladowe, dodatkowo znajdziemy tam dużo ciekawych informacji nie tylko o jej funkcjonowaniu, lecz również przydatnych przy inwestowaniu.