Początki działania w biznesie MLM

Początki działania w biznesie MLM

1 czerwca 2022 0 przez Redakcja

W gro przypadków krok ten przez większość nowych ludzi w biznesie jest lekceważony, czego konsekwencją jest brak efektów lub jeśli są, to nie takie jakich oczekiwali. Po co w ogóle planować działania? Musisz zdać sobie sprawę, że biznes w marketingu wielopoziomowym MLM, to liczby, statystyka i powtarzalność pewnych działań.

To nie przypadek ani żadna niewiadoma decyduje ile osób zasponsorujesz do swojej grupy tylko konkretna liczba wykonanych czynności w określonym czasie, a do kontrolowania tych czynności potrzebny jest właśnie dokładny plan działania.  Każdy ma oczywiście inną skuteczność w dużej mierze zależną od nabytego doświadczenia w biznesie…

Na początku może być różnie, jedni wprowadzają ludzi jak szaleni, innym wychodzi to trochę gorzej. Wynika to z poziomu zaangażowania, entuzjazmu, charyzmy, autorytetu, jaki masz u danych osób. Po pierwszym miesiącu intensywnej pracy, sam wiesz ile musisz wykonać spotkań, aby wprowadzić jedną osobę do biznesu.  Jeśli zauważysz, że na 3 odbyte spotkania udaje Ci się zasponsorować 1 osobę, to wiesz, że żeby zasponsorować 10, powinieneś odbyć 30 spotkań. Na tej podstawie możesz zaplanować rozwój Twojej grupy. Pamiętaj, że jedyną rzeczą na którą masz 100% wpływ w tym biznesie, to właśnie Twoja aktywność.

Działania planujemy po to, aby nasza działalność w MLM przynosiła spodziewane rezultaty oraz nie kolidowała z naszymi codziennymi zajęciami, a także pracą. Wiadomo, że na początku działania w biznesie MLM nie każdy może sobie pozwolić na „rzucenie” wszystkiego i pełne poświęcenie. Na starcie jest to nasze dodatkowe zajęcie i dobrze, bo jesli rozumiesz ideę MLM, to wiesz, że tu duże pieniądze przychodzą z opóźnieniem, a przecież inwestować w siebie też trzeba (choćby w materiały szkoleniowe, próbki produktów itp)

Najlepsi networkerzy mówią, że możesz zrezygnować z innych zajęć np pracy etatowej dopiero wtedy, kiedy zarobisz z biznesu MLM co najmniej 2 razy więcej niż wynosi Twoja miesięczna pensja. Dlaczego? Jest wiele powodów. Najważniejszym z nich jest względne poczucie bezpieczeństwa i właściwie zero ryzyka. Idziesz do ludzi, pokazujesz plan biznesu i jeśli nie będą widzieli w tym nic dla siebie, to trudno, idziesz do następnych. Nie przejmujesz się, że ucierpią na tym Twoje zasoby finansowe. Nie masz wtedy poczucia, że musisz za wszelką cenę wprowadzić daną osobę. Spotykasz się na tzw. luzie, a jest to bardzo istotne, aby nie mieć presji, że musisz, bo inaczej będzie koniec świata.

Planowania działań sprawi, że poczujesz się właścicielem swojego biznesu. Właściwie wszystko zależy tylko od Ciebie, kiedy pracujesz, kiedy odpoczywasz, kiedy chcesz się spotkać z ludźmi, a kiedy nie. Jesteś sam sobie szefem. Pamiętaj, ten biznes to czysta statystyka. Oczywiście oprócz liczb trzeba widzieć głównie ludzi w tym biznesie, bo to oni są najważniejszą częścią systemu MLM. Bez nich nic nie zadziała, nie będzie struktury ani obrotów. Dlatego staraj się jak najlepiej dogadywać z drugim człowiekiem, bo właśnie to zagwarantuje Tobie sukces. W MLM wygrywa ten, kto potrafi zjednać sobie ludzi, rozumie ich, i ich potrzeby.

Na koniec. Bez względu na wszystko staraj się wykonać założony plan, niezależnie od tego, czy w danej chwili wszystko dzieje się po Twojej myśli, czy nie. Pamiętaj PO CO robisz ten biznes, a jesli nie pamietasz, to wróć do punktu pierwszego. Bądź konsekwentny i nigdy się nie poddawaj.