Chcesz zaciągnąć pożyczkę lub kredyt by spłacić swojego komornika?

Chcesz zaciągnąć pożyczkę lub kredyt by spłacić swojego komornika?

4 grudnia 2023 0 przez Redaktorka Katarzyna

Coraz więcej osób zastanawia się, czy istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu lub pożyczki na spłatę komornika, tym samym pozyskania środków, jakie umożliwią im uregulowanie posiadanego przy tym zadłużenia, ewentualnego uniknięcia kolejnych etapów egzekucji komorniczej. Czy istnieje więc okazja do tego, by zaciągnąć pożyczkę na spłatę komornika, oraz jakie warunki trzeba w tej sytuacji spełnić? 

<h2>Czy bank będzie skłonny udzielić nam pożyczki na spłatę komornika?</h2>

 Pewnie, że większość z nas zastanowi się w pierwszej kolejności nad tym, czy jakikolwiek bank będzie nam w stanie udzielić pożyczki lub kredytu na spłatę komornika, musimy zdać sobie sprawę, iż raczej nie ma na to najmniejszej szansy. Przede wszystkim obciążenie komornicze to zbyt wysokie oraz duże ryzyko dla samego banku, jaki przecież przy każdej pożyczce ocenia zdolność kredytową każdego potencjalnego klienta. Nie trzeba nawet posiadać komornika, wystarczą nawet niewielkie opóźnienia w spłacie rat naszej aktualnej pożyczki, by bank odmówił nam w tym zakresie określonej pomocy, z czym zresztą musimy się liczyć. Z tego też powodu, nie nastawiajmy się na to, iż nasz wniosek o pożyczkę na spłatę komornika w banku, zostanie rozpatrzony pozytywnie, trzeba się z nim uporać w inny sposób, lub szukać alternatywnego dla nas rozwiązania.

<h2>Gdzie istnieje możliwość uzyskania pożyczki na spłatę komornika?</h2>

Jak wspomniano wielokrotnie powyżej, nie ma więc możliwości zaciągnięcia pożyczki na spłatę komornika w banku, gdyż nie udzielają ich one osobom, jakie nie tylko posiadają postępowanie egzekucyjne, ale również występują jako dłużnicy w BIK lub BIG. Jednak istnieje okazja do skorzystania z pożyczki pozabankowej, a więc firm jakie na rynku są nam w stanie najzwyczajniej pomóc, również w uporaniu się z zajęciem komorniczym, oferują nam one pożyczki jakie de facto możemy wykorzystać na konkretny cel, w tym również na spłatę komornika. Najczęściej pożyczki pozabankowe na spłatę komornika możemy otrzymać pod zastaw domu, mieszkania, ziemi czy auta, przy poręczeniu ze strony innej osoby (gwaranta), jest to spowodowane tym, iż pożyczanie pieniędzy jest w tej sytuacji bardzo ryzykowną inwestycją. 

<h2>Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej na spłatę komornika?</h2>

Można śmiało powiedzieć, iż wyłącznie firmy pozabankowe, są nam w stanie na tyle zaufać, by zaoferować pożyczkę na spłatę komornika, tym samym pozbyć się również długów jakie są w tym momencie objęte postępowaniem komorniczym. Należy jednak dokładnie zapoznać się z warunkami, na których udzielane są pożyczki pozabankowe na spłatę komornika, przy tym zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą brak spłaty takiego zobowiązania, czego lepiej najzwyczajniej uniknąć.