Dlaczego warto zainwestować w automaty vendingowe?

Dlaczego warto zainwestować w automaty vendingowe?

26 października 2022 0 przez Redaktorka Agnieszka

Maszyny vendingowe w ostatnich latach zrobiły w Polsce piorunującą karierę. Bardzo wiele osób miało już okazję z nich skorzystać, w tym część wielokrotnie.

Nowoczesne automaty vendingowe, takie jak te, które oferuje Irmatic, nie są zarezerwowane tylko dla firm kurierskich. Na ich wdrożenie decyduje się coraz więcej firm z różnorodnych branż, w tym chociażby zajmujących się ochroną zdrowia. Dlaczego warto dołączyć do tego grona? Wyjaśniamy!

Automaty vendingowe to inwestycja w zadowolenie klientów – i oszczędność

Usługi kurierskie, które polegają na dostarczeniu przesyłki prosto do domu (lub odebraniu jej z niego) są wygodne, ale nie każdy może z nich korzystać – większość kurierów działa w godzinach przedpołudniowych, a wtedy w wielu przypadkach domownicy przebywają poza miejscem zamieszkania.

Automaty vendingowe to zaś rozwiązanie, z którego można korzystać w dowolnej godzinie, zarówno w dni robocze, jak i weekendy czy święta. Powód jest prosty – cały proces wydawania bądź przyjmowania paczek lub innych przedmiotów jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga wsparcia ze strony pracownika. Dzięki temu z automatu można korzystać nawet, gdy na przykład sklep jest nieczynny i na obiekcie nie ma już żadnych pracowników.

Klienci nie muszą w związku z tym zastanawiać się, co zrobić, jeśli na przykład pracują w godzinach pracy kurierów i punktów odbioru. Mogą szybko i wygodnie dokonać zwrotu lub odebrać coś w wybranym przez nich momencie. Jest więc bardziej prawdopodobne, że skorzystają z usług danej firmy niż z usług konkurencji, która podobnych rozwiązań nie oferuje.

Zadowolenie klientów to bardzo ważna kwestia, ale nie jedyna, na którą trzeba zwracać uwagę, prowadząc biznes – ograniczanie kosztów również jest niezwykle istotne. Dzięki automatom vendingowym, na przykład takim, które ma w swojej ofercie Irmatic, zmniejsza się ilość zadań, które muszą wykonywać pracownicy, a więc istnieje możliwość redukcji zatrudnienia bez szkody dla jakości i efektywności obsługi klienta.

Maszyny vendingowe ułatwiają kontrolę nad towarem

Maszyny vendingowe nie są tylko prostymi urządzeniami do wydawania i przyjmowania towaru – mają także wiele dodatkowych funkcji. Można wśród nich wyróżnić między innymi wymaganie odpowiedniej autoryzacji, aby móc skorzystać z automatu. Dzięki temu na przykład narzędzia w fabryce lub magazynie czy leki i środki medyczne w ośrodku leczniczym będą mogły pobrać z maszyny tylko osoby posiadające ku temu odpowiednie uprawnienia. Wygodę i prostotę obsługi połączono więc z wysokim stopniem bezpieczeństwa.

To jednak nie wszystko. Automaty dają także stały dostęp do aktualnych danych na temat zapotrzebowania na produkty, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować ich dostępność i składać zamówienia na kolejne partie. Analizując, kto, co i kiedy pobiera z maszyny, firma może łatwiej ustalić, jakie produkty cieszą się popularnością, a które spotykają się z mniejszym zainteresowaniem. Tego typu twarde dane będą niezwykle przydatne, a przy tym szybko i bezproblemowo dostępne w każdym momencie.