Jak zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne

Jak zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne

7 lutego 2019 0 przez Redakcja

Zamierzasz dopiero rozpocząć swoją przygodę z funduszami inwestycyjnymi, co za tym idzie twoim najważniejszym w najbliższym czasie założeniem jest ulokowanie oraz pomnażanie pieniędzy właśnie w taki sposób?

Pamiętaj zatem o uwzględnieniu kilku ważnych kwestii, a mianowicie takich jak :

W jakie fundusze inwestycyjne inwestować

Ustal konkretny czas oraz przede wszystkim cel jaki chcesz osiągnąć poprzez lokowanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne.

W sytuacji gdy potrzebne są nam pieniądze na przestrzeni kilku miesięcy a maksymalnie 3 lat, najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą bezpieczne fundusze inwestycyjne takie jak obligacyjne.

Kiedy pragniemy zdecydować się na długofalowe działanie, to zdecydujmy się na posunięcie nie tylko bardziej ryzykowne ale także atrakcyjne pod względem stopy zwrotu, zatem naszą uwagę powinny zwrócić fundusze akcyjne oraz towarowe.

Zakładajmy zawsze, iż przez ustalony okres inwestowania pieniędzy, nie należy ich nagle wycofywać, gdyż możemy dzięki temu nie tylko nie osiągnąć zysków ale również je na swój sposób ominąć.

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie pieniędzy, zapoznaj się z samym funduszem.

Poznanie strategii działania, kosztów czy skuteczności osób obracających funduszem, to dla nas okazja do zdobycia niezbędnej wiedzy na jego temat. Inwestowanie pieniędzy także w ten sposób wymaga od nas monitorowania oraz obserwowania na bieżąco pewnych działań.

Wybierzmy fundusz dla nas odpowiedni, zwłaszcza pod kątem ewentualnego ryzyka.

Postarajmy się ocenić fundusze inwestycyjne przez pryzmat spadków jakie miały miejsce w przeszłości, dodatkowo ewentualnie ryzyka ich ponownego wystąpienia.

Fundusze inwestycyjne a dywersyfikacja portfela

Zadbajmy o amortyzację ryzyka, poprzez dywersyfikację portfela.

Nigdy inwestowanie w fundusze inwestycyjne nie powinno wiązać się z tym, iż ulokujemy wszystkie nasze pieniądze w jednym z nich, znacznie lepszym rozwiązaniem jest rozłożenie ich na kilka oraz zakup jednostek poszczególnych funduszy inwestycyjnych.

Nawet najbardziej atrakcyjna stopa zwrotu, jaka została osiągnięta przez dany fundusz inwestycyjny nie jest gwarancją uzyskania takich samych wyników w przyszłości.

Każdy rynek inwestycyjny jest zmienny, zatem nie nastawiajmy się na to, iż fundusze inwestycyjne jakie w przeszłości osiągnęły dobry wynik, także w niedalekim czasie zagwarantują nam takie dochody.

Postaraj się nie wykonywać nerwowych ruchów.

Fundusze inwestycyjne mają to do siebie, iż poszczególne wartości ich jednostek najzwyczajniej raz rosną, a w innym czasie osiągają spadek, co jest wręcz czymś oczywistym. W takiej sytuacji nie należy jednak wykonywać zbyt pochopnych ruchów.

Przy wyborze funduszu inwestycyjnego, nie kieruj się wyłącznie działaniami promocyjnymi czy obietnicami ze strony doradców finansowych.

Nawet najbardziej popularne fundusze inwestycyjne, czy fachowcy jacy odpowiadają za ich zarządzanie, nie są w stanie przewidzieć tego w jakim kierunku podąży w przyszłości rynek, zatem patrzmy na tę kwestię z odpowiedniej perspektywy.

Na czym polega inwestycja w fundusze inwestycyjne

Kupuj jak najtaniej, a sprzedawaj, co oczywiste jak najdrożej.

Zawsze największe zyski, generują fundusze inwestycyjne w momencie hossy na giełdzie, a najniższe gdy panuje co oczywiście bessa. Zatem warto to uwzględnić w przypadku gdy interesuje nas inwestowanie pieniędzy właśnie w taki a nie inny sposób.

Gdzie inwestować w fundusze inwestycyjne

Wykorzystajmy możliwości, jakie daje nam najlepsza platforma umożliwiająca znacznie sprawniejsze lokowanie pieniędzy w fundusze inwestycyjne.

Już nawet 100 zł, wystarczy by zdecydować się na inwestowanie w fundusze, zwłaszcza za pośrednictwem takiej platformy jak ta dostępna na stronie in.PZU.pl

Oczywiście to co przemawia na jej korzyść, to nie tylko funkcjonalny aspekt, lecz również możliwość nie tylko samodzielnego inwestowania w dostępne tam fundusze inwestycyjne ale także z pomocą specjalistów i fachowców w dziedzinie funduszy inwestycyjnych.

Dodatkowo otrzymujemy dostęp do wszystkich aktualnych kursów, informacji na temat sytuacji w kontekście poszczególnych funduszy a co najważniejsze wiele ciekawych rozwiązań, nader przydatnych jeżeli chodzi o inwestowanie pieniędzy.

Dzięki platformie inPZU.pl, zarządzanie swoimi środkami czy też obracanie nimi w kontekście zakupu jednostek funduszów inwestycyjnych, będzie czymś prostszym oraz dużo łatwiejszym. Z tego też powodu warto wybrać tę platformę pozwalającą nam nie tylko na inwestowanie pieniędzy w fundusze, ale również uzyskanie wielu ciekawych informacji na ich temat.

Właśnie to jest idealne rozwiązanie dla kogoś kto dopiero stawia pierwsze kroki na rynku funduszy inwestycyjnych, tym samym chce także bazować na wsparciu ze strony fachowców, do których mamy tam dostęp.

Niskie opłaty, to kolejny argument dla którego wspomniana platforma jest rozwiązaniem nader korzystnym i atrakcyjnym dla każdego inwestora.