Kredyty

Współcześnie oferta kredytów jest niezwykle bogata. Możemy wziąć kredyt na wakacje, na zakup nowego komputera, czy remont mieszkania. Dlaczego by nie zaciągnąć pożyczki na leczenie? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Wiele klinik podjęło współpracę z bankami, co pozwoliło zaoferować pacjentom możliwość leczenia na raty.

Kto decyduje się wziąć kredyt na leczenie?

Pierwsze kredyty na leczenie były oferowane przez firmy stomatologiczne. Popularność takich kredytów wynikała z faktu, że leczenie było potrzebne natychmiast. Pacjent z silnym bólem zęba, czy nieestetycznymi ubytkami nie mógł i nie chciał czekać aż na jego koncie zgromadzi się wystarczająca suma pieniędzy. Kredyt na leczenie w jego przypadku był ogromnym udogodnieniem. Z czasem coraz więcej dyscyplin medycyny umożliwiło swoim pacjentom kredytowanie zabiegów medycznych.

Obecnie w wielu miejscach na kredyt pozbędziemy się żylaków, a także wykonamy operację plastyczną. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się również leczenie niepłodności. W przypadku par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, każdy miesiąc jest na wagę złota. Nie mogą one pozwolić sobie na oczekiwanie, dlatego chętnie sięgają po kredyt.

Co ciekawe coraz więcej Polków korzysta z możliwości leczenia na kredyt w zagranicznych klinikach. Zainteresowanie takimi miejscami wynika po części z faktu, że w niektórych krajach przeprowadzane są skomplikowane zabiegi, które nie są jeszcze dostępne w Polsce.

Kredyt bez udawania się do banku

Współpraca placówek medycznych z bankami sprawiła, że obecnie po kredyt na leczenie nie trzeba udawać się do banku. Wszystkie formalności można załatwić w klinice. Sam bank nie przekazuje środków finansowych pacjentowi, a jedynie opłaca wykonywanie poszczególnych zabiegów. Dodatkowo w wielu przypadkach takie kredyty przyznawane są na bardzo atrakcyjnych warunkach. Takie uproszczenia procedur pozwalają pacjentom zaoszczędzić wiele czasu.

Zasady ubiegania się o kredyt na leczenie

Zasady ubiegania się o kredytowanie leczenia nie różnią się niczym od starań o pieniądze na inne cele. Jeżeli cała procedura będzie odbywała się w banku, potencjalny kredytobiorca zobowiązany jest do przedstawienia instytucji finansowej dokładnego kosztorysu leczenia. Należy podać cennik danej placówki medycznej, a także sprecyzować jakim zabiegom chcemy się poddać.

Kolejnym standardowym krokiem jest sprawdzanie przez bank naszej zdolności kredytowej. Konieczne będzie udokumentowanie stałego dochodu, a także pozytywna historia kredytowa. Jeżeli do tej pory na czas spłacaliśmy wszystkie nasze zobowiązania, możemy się spodziewać, że bank przyzna nam kredyt na atrakcyjnych warunkach. W przypadku wcześniejszych problemów ze spłatą kredytów musimy liczyć się z decyzją odmowną.

Osoby, którym bank odmówił przyznania dodatkowych środków mogą spróbować ubiegać się o pożyczkę w jednej z firm pożyczkowych. Cechą charakterystyczną tych instytucji jest fakt, że nie podlegają one restrykcyjnemu prawu bankowemu i chętniej niż banki akceptują wnioski o finansowanie leczenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kredyty
Wakacje kredytowe panaceum na problemy finansowe?

Wakacje kredytowe to popularna usługa świadczona przez wiele banków. Jest ona dostępna dla klientów, którzy spłacają kredyty hipoteczne. Jeżeli jesteśmy w trakcie spłacania takiego kredytu i mamy w danym miesiącu nieprzewidziane, nadprogramowe wydatki, prawdopodobnie możemy poprosić swój bank o chwilową przerwę. Jak działają wakacje kredytowe i czy każdy może z …

Kredyty
Kredyt obrotowy dla firm – czy warto się nim zainteresować?

Prowadzenie firmy niemal zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Pieniądze potrzebne są zarówno na start, jak na na wydatki bieżące. Problem w tym, że wielu młodych przedsiębiorców nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi. Bardzo dużym udogodnieniem dla nich jest kredyt obrotowy, który nierzadko jest niezbędny by firma mogła się rozwijać. Co …

Kredyty
Co musisz wiedzieć zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to stosunkowo prosty i szybki sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Współcześnie niemal każdy bank ma w swojej ofercie tego typu kredyty. Dużą zaletą kredytów gotówkowych jest fakt, że możemy pożyczać nawet niewielkie sumy pieniędzy. Zanim jednak zdecydujemy się ubiegać o kredyt, powinniśmy zdobyć wiedzę pozwalającą uniknąć wielu błędów, …