Nowy kredyt na spłatę innych kredytów

Nowy kredyt na spłatę innych kredytów

5 marca 2018 1 przez Redakcja

Kredyt zwykle kojarzy się wszystkim z pieniędzmi, które otrzymuje się od banku w konkretnym celu. Zwrot gotówki wymaga poniesienia dodatkowych kosztów, jednym z nich jest oprocentowanie, które przyczynia się do wzrostu kwoty poszczególnych rat.

Wydaje się, że kredyt ten bierze się tylko wtedy, kiedy potrzebuje się pieniędzy na zakup mieszkania, leczenie, pilny wyjazd, remont itp. Wielu twierdzi, że trzeba go unikać, bo w pożyczaniu na procent nie ma nic dobrego. Czy wobec tego można spłacić długi pieniędzmi pozyskanymi w ramach kolejnego zadłużenia?

Co to kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to wsparcie finansowe, które ma służyć do spłaty pozostałych, starszych kredytów na zupełnie nowych, często korzystniejszych warunkach. Wówczas dochodzi do połączenia wszystkich zadłużeń i wyliczenia nowej, jednej raty, którą od tej pory będzie spłacał dłużnik. To wiąże się z wieloma korzyściami.

Samo to, że dłużnik nie musi pamiętać o kilku kredytach i różnych terminach spłaty poszczególnych rat jest dużym plusem. Postępując w ten sposób, może również rozpocząć spłatę „od nowa” na lepszych warunkach, na przykład w mniejszych ratach, ale za to w dłuższym okresie.

Nowy kredyt dla zadłużonych – to możliwe

Niektórym wydaje się, że mając kredyty, a tym bardziej problemy ze spłatą starych zadłużeń, żaden bank nie przyzna kolejnego kredytu. Banki owszem, chcą mieć jak najwięcej klientów i stosują różne działania marketingowe, aby ich pozyskać, ale nie dają kredytów osobom, które już mają kłopoty finansowe. Istnieją jakieś zasady.

W tym przypadku jednak posiadanie długów nie wyklucza możliwości zaciągnięcia kolejnego – skorzystania z kredytu konsolidacyjnego. W końcu kredyt konsolidacyjny ma pomóc w spłacie innych zadłużeń, a nie doprowadzić do kolejnych problemów. Warto wobec tego zastanowić się nad wyborem takiego wsparcia finansowego.

Aktualnie kredyt konsolidacyjny można znaleźć w ofercie praktycznie każdego banku.

Nie zawsze takie informacje są widoczne na stronie internetowej. Warto wobec tego dopytać na miejscu. Najlepiej przedstawić swoją sytuację i zapytać o korzystne rozwiązanie, a w tym o możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Na pewno będzie to realne.

Dobrze jest odwiedzić kilka banków, aby móc porównać oferty i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Każdy bank może zaproponować inne warunki, bardziej i mniej korzystne dla konkretnego klienta.

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że banki mają indywidualne podejście do klientów i każdemu mogą zaoferować kredyt na nieco innych zasadach.

Jeżeli sąsiad nie dostał kredytu konsolidacyjnego, nie oznacza, że my też nie mamy szansy i ten konkretny bank powinniśmy omijać szerokim łukiem. Każdy jest w innej sytuacji, każdy ma inną zdolność kredytową, każdy też ma przecież inne potrzeby. Wszystko to ma wpływ na przyznanie kredytu konsolidacyjnego lub jego odmowę.

Nie należy w takim razie zbyt długo się nad tym zastanawiać i zamartwiać na zapas, mając pilne długi i problemy z ich spłatą. Lepiej zorientować się, na jakich warunkach można dostać kredyt konsolidacyjny.