W co zainwestować pieniądze w 2019 roku?

W co zainwestować pieniądze w 2019 roku?

31 października 2018 0 przez admin

Zastanawiasz się, gdzie warto zainwestować pieniądze w aspekcie 2019 roku? Przede wszystkim na samym początku należy wiedzieć jedno, jest wiele sposobów oraz metod aby w najbliższym czasie pomnażać nasz kapitał.

Jednak zawsze w takiej sytuacji powinniśmy się zastanowić nad ewentualnym ryzykiem, a tym samym wybrać wyłącznie jak najbardziej optymalne metody na inwestowanie naszych pieniędzy.

Fundusze inwestycyjne

W nadchodzącym roku, fundusze inwestycyjne mogą przynieść jeszcze większe zyski, stanowią zresztą nader popularne rozwiązanie na ulokowanie posiadanego przez nas kapitału. Dodatkową zaletą jest fakt, iż naszymi pieniędzmi nie obracamy samodzielnie, ale robią to osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie a tym samym potrafiący je w adekwatny sposób inwestować.

Znacznie większe zyski, które można wypracować w nadchodzącym 2019 roku, powinny nie tylko wzbudzić nasze zainteresowanie gdy chodzi o fundusze inwestycyjne, lecz znacząco do nich przekonać.

Najlepszą ofertę funduszy inwestycyjnych według ankietowanych posiada Inpzu.pl gdzie możemy zacząć inwestować już od 100zł a przy wyborze funduszu pomaga nam system po podaniu kilku podstawowych informacji.

WAŻNE aby podczas zakładania konta w serwisie, podać takie same dane, jakie mamy podane na naszym koncie bankowym (głównie chodzi o adres zamieszkania). Gwarantuje to nam weryfikację naszego konta online bez wysyłania skanu dowodu osobistego czy wizyty w oddziale. Po pozytywnym zweryfikowaniu  naszych danych dostajemy dostęp do wszystkich funkcji serwisu dzięki którym, wybór funduszu staje się prosty i bezpieczny.

 

Domeny internetowe

Niewątpliwie domeny internetowe są dobrą opcją, na zainwestowanie pieniędzy. Jest to temat mało popularny ale zyskuje coraz więcej zainteresowania głównie dlatego, że inwestując niewielkie kwoty możemy liczyć na duży zwrot. Domenami obracamy na giełdzie domen a na ich pozyskanie jest kilka sposobów: rejestracja, przechwycenie, zakup i przejęcie poprzez opcję. Ceny sprzedaży domen osiągają nawet kwoty milionowe. Więcej o domenach internetowych przeczytasz na blogu DNS.biz.pl

Nieruchomości

Nic nie wskazuje na to, aby inwestowanie w nieruchomości straciło na popularności, zresztą w 2019 roku wspomina się o jeszcze większych możliwościach generowania zysków. Jest to efektem wciąż rosnących cen nie tylko samych mieszkań ale również lokali przeznaczonych pod działalność, a więc typowo komercyjnych.

Oczywiście niejednokrotnie o inwestowaniu w nieruchomości mówi się jako o długofalowym procesie ulokowania posiadanego przez nas kapitału i powolnego czerpania zysków. Warto tutaj jednak wspomnieć, iż w 2019 przewiduje się stopę zwrotu nawet na poziomie 9%, zatem jest ona dosyć wysoka gdy chodzi o samo bezpieczeństwo takiej inwestycji.

Pamiętajmy jednak, iż przy inwestowaniu w nieruchomości bardzo ważne jest ocenienie jej pod względem atrakcyjności, lokalizacji, sytuacji jaka panuje na lokalnym rynku jednocześnie spojrzenia na nią z perspektywy czasu (a więc czy zyska ona na wartości w aspekcie najbliższych kilku lat). Na pewno jednak przyszły rok dla wszystkich inwestorów działających na rynku nieruchomości, może się okazać nader ciekawy a nawet pozwolić na wypracowanie jeszcze większych zysków.

Duże znaczenie ma tutaj kwestia stabilizacji całego rynku, sytuacji jaka zachęca inwestorów do ulokowania swojego kapitału. Ciekawostką jest również fakt, iż coraz częściej inwestujemy nie tylko w mieszkania, ale również bardziej prestiżowe biurowce, apartamenty oraz lokale o podwyższonym do tego standardzie.

W przypadku inwestycji w nieruchomości warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy np. Home Broker.

Inwestowanie w waluty

Dalej rynek FOREX kusi potencjalnych inwestorów, co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia, w końcu bądź co bądź właśnie dzięki niemu możemy w bardzo szybki sposób pomnożyć nasze pieniądze. Wedle niektórych ekspertów, w 2019 roku zapanuje prawdziwe zainteresowanie możliwością kupowania obcych walut, oraz możliwości zarabiania pieniędzy nie tylko na wzrostach ich kursu ale również ewentualnym spadku.

 

Właśnie to jest domeną rynku walutowego, a mianowicie umiejętnie opracowanie możliwości, generowania zysków wynikających nie tylko ze sprzedaży waluty ale również patrzenia w przyszłość i zdecydowania się na jej zakup. Oczywiście znacznie bezpieczniejszą metodą na inwestowanie pieniędzy w zagraniczne waluty, może być wykorzystanie kantorów internetowych oraz możliwości jakie w tym zakresie generują.

Obligacje

Już w tym roku okazało się, iż inwestowanie w obligacje przynoszą coraz większe zyski, a wedle wszelkich prognoz najlepsze lata maja dopiero przed sobą. Pewnie, iż ulokowanie kapitału w obligacjach zakłada pozyskanie papierów wartościowych, jakie emitują ich potencjalni wierzyciele, jacy gwarantują ich wykupienie w jasno określonym do tego czasie.

Obligacje do pozyskania inwestorów wykorzystują nie tylko banki czy podmioty prowadzące działalność, ale również gminy oraz miasta. Dlatego nie musimy się obawiać o wysokie ryzyko inwestowania pieniędzy w taki a nie inny sposób, tym samym warto rozważyć możliwość ulokowania kapitału w 2019 roku właśnie w obligacje.

Lokaty bankowe

W dalszym ciągu lokaty bankowe będą miały swoich zwolenników, a tym samym przede wszystkim ogromne znaczenie ma tutaj kwestia bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Jednak w 2019 roku raczej nie zmieni się nic w kontekście samej stopy zwrotu i oprocentowania, a więc nader ważnych kwestii gdy chodzi o ewentualne korzyści wynikające z faktu inwestowania pieniędzy w produkty bankowe.

Niech nie dziwi sytuacja, iż 3% stopa zwrotu z kapitału jaki ulokujemy a tym samym chociażby samego podatku Belki, powoduje że coraz częściej poszukujemy zupełnie innych form i metod na inwestowanie pieniędzy.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chodzi o inwestowanie pieniędzy w 2019 roku

Na pewno każdy kto zamierza pomnażać swoje pieniądze w nadchodzącym roku, a tym samym zdecydować się na ich ulokowanie powinien uwzględnić kilka ważnych kwestii związanych z inwestowaniem pieniędzy.

Mianowicie na samym początku sprecyzować jaki rodzaj inwestycji nas interesuje, czy jesteśmy w stanie powierzyć nasze pieniądze potencjalnym inwestorom, ewentualnie mamy w planach zamrozić sam kapitał na znacznie dłuższy okres, przy założeniu mniejszego ryzyka jego utraty.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż już dziś mówi się o możliwościach inwestowania pieniędzy na wiele nowych i ciekawych do tego sposobów, zakup złota czy też wirtualne waluty to tylko część z pomysłów jakie zapewne znajdą swoich zwolenników. Warto zatem na inwestowanie pieniędzy w 2019 roku, spojrzeć z perspektywy sprawdzonych oraz skutecznych metod, jednocześnie także tych które dopiero się pojawiły.