W co inwestować w 2020 roku? Poznaj najlepsze inwestycje

W co inwestować w 2020

Zastanawiasz się, gdzie warto zainwestować pieniądze w 2020 roku? Przede wszystkim na samym początku należy wiedzieć jedno: jest wiele sposobów oraz metod, aby w najbliższym czasie pomnażać nasz kapitał. Zastanawiając się, w co inwestować pieniądze w 2020 roku, stoimy przed szeregiem ważnych pytań, które mogą wywoływać niepokój. Jednak zawsze w takiej sytuacji powinniśmy się zastanowić nad ewentualnym ryzykiem, a tym samym wybrać to, w co warto zainwestować na podstawie naszych potrzeb i preferencji. Na rynku znajduje się wiele różnorodnych propozycji, bazujących na licznych gałęziach produkcji, przemysłu i przede wszystkim usług. Niektóre rozwiązania dedykowane są tym, którzy mają już pewne doświadczenie, inne są skierowane do tych, którzy dopiero uczą się, w co inwestować. Nie jest to oczywiście prosta sprawa, jednak warto poświęcić trochę czasu i energii, aby dowiedzieć się, w co inwestować pieniądze i nauczyć się dostrzegać pojawiające się na naszej drodze okazje.

Inwestycja pieniędzy jest poważną, nierzadko życiową decyzją. Poznanie zasad rynku inwestycyjnego, chociażby na podstawowym poziomie, jest kluczem do podejmowania właściwych dla swojego portfela decyzji. Początkujący inwestorzy, dopiero planujący ulokowanie swoich oszczędności, muszą odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie inwestować pieniądze, w co inwestować i, przede wszystkim, jak inwestować pieniądze. Te trzy kluczowe pytania pozwalają na poznanie własnych celów inwestycyjnych i tego w jakim czasie oczekuje się stopy zwrotu. Warto podkreślić bowiem, że nie ma jednoznacznej i kategorycznej porady, w co zainwestować 100 tysięcy, w co warto zainwestować na wsi albo w co zainwestować pieniądze, żeby zarobić. Trzeba za to pamiętać, iż podczas inwestowania można wyznaczyć sobie dwa cele – długoterminowe i krótkoterminowe.

W co inwestować długoterminowo? Najczęściej wybieranym sposobem tego typu inwestycji jest regularne wpłacanie oszczędności w fundusze emerytalne. Dobry doradca inwestycyjny z pewnością pomoże w wyborze najlepszego i podpowie, w co najlepiej zainwestować. Na rynku jest kilka całkiem interesujących propozycji, więc jest w czym wybierać. Kolejnym przykładem na to, jak zainwestować środki długoterminowo, może być regularne oszczędzanie na dom, mieszkanie, wymarzone wakacje, czy też studia. W osiągnięciu tego celu mogą pomóc lokaty długoterminowe o atrakcyjnym oprocentowaniu. Inwestycyjne cele krótkoterminowe to np. wakacje w przyszłym roku, oszczędzanie na niewielki remont i nowy samochód.

Oczywiście warto inwestować, nawet jeśli nie posiada się konkretnego celu. Największe korzyści przynoszą zazwyczaj inwestycje długoterminowe. Dokonanie wyboru konkretnej inwestycji polega na zdaniu sobie sprawy z większego ryzyka w zamian za wyższe potencjalne zyski. Zapoznając się z naszym artykułem dowiesz się, w co inwestować. 2020 rok zapowiada się pod tym względem bardzo interesująco.

Fundusze inwestycyjne

W co najlepiej inwestować pieniądze, kiedy liczymy na wyższe, szybsze zyski i nie boimy się pewnej dozy ryzyka? Warto zainteresować się funduszami inwestycyjnymi, jednak trzeba pamiętać, iż fundusze to dość szerokie pojęcie. Obejmuje one fundusze inwestycyjne, fundusze indeksowe lub fundusze giełdowe, które mogą być wykorzystane do zakupu wielu akcji, obligacji lub innych inwestycji jednocześnie. Fundusze inwestycyjne zapewniają natychmiastową dywersyfikację, łącząc pieniądze inwestorów i wykorzystując je do zakupu koszyka inwestycji, które są zgodne z określonym celem funduszu.

W co inwestować w 2020 - finanse.net.plW nadchodzącym roku fundusze inwestycyjne mogą przynieść jeszcze większe zyski, stanowią zresztą nader popularne rozwiązanie na ulokowanie posiadanego przez nas kapitału i częstą odpowiedź na pytanie w co inwestować. Dodatkową zaletą jest fakt, iż naszymi pieniędzmi nie obracamy samodzielnie, ale robią to osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie a tym samym potrafiący je w adekwatny sposób lokować. Zastanawiając się, w co inwestować w 2020 roku, z pewnością powinniśmy więc wziąć pod uwagę właśnie fundusze inwestycyjne. Najlepszą ofertę funduszy inwestycyjnych według ankietowanych posiada Inpzu.pl, gdzie możemy zacząć inwestować już od 100 zł, a przy wyborze funduszu pomaga nam system po podaniu kilku podstawowych informacji.

WAŻNE, aby podczas zakładania konta w serwisie podać takie same dane, jakie mamy podane na naszym koncie bankowym (głównie chodzi o adres zamieszkania). Gwarantuje to nam weryfikację naszego konta online bez wysyłania skanu dowodu osobistego czy wizyty w oddziale. Po pozytywnym zweryfikowaniu  naszych danych dostajemy dostęp do wszystkich funkcji serwisu dzięki którym, wybór funduszu staje się prosty i bezpieczny. 

Akcje na giełdzie – w co inwestować i jak budować własny portfel inwestycyjny?

W co warto inwestować na giełdzie? W co zainwestować 50 000 i czy giełda jest na to dobrym miejscem? Osoby, które mają większą tolerancję ryzyka, mogą postawić na inwestycje w akcje lub fundusze akcji. W przypadku celów długoterminowych można pokusić się o bardziej agresywne inwestycje i podejmować większe ryzyko – potencjalnie prowadzące do wyższych zwrotów – to właśnie cecha charakterystyczna akcji.

W co inwestować w 2020 akcje na giełdzie - finanse.net.pl

Jednym z lepszych sposobów na osiągnięcie długoterminowych inwestycji i jednoczesne zminimalizowanie ryzyka utraty zainwestowanych środków jest rozłożenie pieniędzy na różne typy aktywów. W fachowej nomenklaturze nazywane jest to alokacją aktywów. W ramach każdej klasy aktywów można podejmować się kolejnych inwestycji – nazywane jest to dywersyfikacją. Dywersyfikacja to nic innego jak posiadanie wielu aktywów w różnych branżach, przedsiębiorstwach i krajach. Alokacja aktywów jest niezwykle istotna, ponieważ różne klasy aktywów, takie jak akcje, obligacje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, nieruchomości w inny sposób oddziałują na rynek. Giełda to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących odpowiedzi na pytanie, w co inwestować. 2020 rok to dobry moment, aby zainteresować się i tą opcją.


Domeny internetowe

W co można inwestować w zasadzie bez wychodzenia z domu? W tym wypadku warto zainteresować się kupnem i

w co zainwestować aukcje domen

sprzedażą domen internetowych. Jest to temat mało popularny, ale zyskuje coraz więcej zainteresowania głównie dlatego, że inwestując niewielkie kwoty możemy liczyć na duży zwrot. Domenami obracamy na giełdzie domen, a na ich pozyskanie jest kilka sposobów: rejestracja, przechwycenie, zakup i przejęcie poprzez opcję. Ceny sprzedaży domen osiągają nawet kwoty milionowe. Więcej o domenach internetowych przeczytasz na blogu DNS.biz.pl


Diamenty inwestycyjne

Popyt będzie tylko rosnąć” – tak komentuje rynek diamentów inwestycyjnych ekspert kamieni szlachetnych, Marcin Marcok. Diamenty inwestycyjne zawsze były świetnym pomysłem na ulokowanie pieniędzy. Ostatnie doniesienia o przewidywanym zamknięciu australijskiej kopalni różowych diamentów Argyle zwiastują wzrost cen tego szlachetnego kamienia.  Wśród inwestorów największą popularnością cieszą się diamenty naturalne, które są najdroższe na rynku diamentów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Diamenty inwestycyjne.

W ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie diamentami inwestycyjnymi dość znacznie wzrosło. Inwestorzy wykorzystują je jako rodzaj finansowego zabezpieczenia i liczą na duże zyski z ulokowanych w kamieniach szlachetnych pieniędzy. Doskonałej jakości diamenty są znane na całym w co zainwestować diamentyświecie z uwagi na swoją wysoką wartość. Wiele osób kupuje diamentowa biżuterię – często nie z uwagi na walory estetyczne i zamiar jej użytkowania, ale jako źródło trwałej inwestycji swoich oszczędności. Zatem w co zainwestować 100 tyś? Czy diamenty mogą okazać się bezpieczną i rentowną inwestycją? Diamenty, w przeciwieństwie do chociażby sztabek złota lub nieruchomości, zajmują wyjątkowo mało miejsca. Dzięki temu nawet w niewielkim sejfie można przechowywać prawdziwą fortunę. Poza tym, kamienie są trwałe i odporne na zniszczenia. Inwestując w diamenty warto jednak pomyśleć o ich ubezpieczeniu, szczególnie, jeśli lokuje się w nich duże sumy. Diamenty przynoszą również właścicielowi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Można je porównać do najbardziej korzystnych inwestycji w nieruchomości.

Nieruchomości

Nie trzeba znać się na finansach, żeby na pytanie „w co inwestować” odpowiedzieć bez wahania, iż warto zainteresować się rynkiem nieruchomości. I bardzo słusznie! Nic nie wskazuje bowiem na to, aby inwestowanie w nieruchomości straciło na popularności, zresztą w 2020 roku wspomina się o jeszcze większych możliwościach generowania zysków. Jest to efektem wciąż rosnących cen nie tylko samych mieszkań ale również lokali przeznaczonych pod działalność, a więc typowo komercyjnych.

Oczywiście niejednokrotnie o inwestowaniu w nieruchomości mówi się jako o długofalowym procesie ulokowania posiadanego przez nas kapitału i powolnego czerpania zysków. Warto tutaj jednak wspomnieć, iż w tym roku przewiduje się stopę zwrotu nawet na poziomie 9%, zatem jest ona dosyć wysoka, gdy chodzi o samo bezpieczeństwo takiego przedsięwzięcia.

W co inwestować w 2020 - nieruchomości

Pamiętajmy jednak, iż przy inwestowaniu w nieruchomości trzeba wiedzieć nie tylko w co inwestować pieniądze, ale też gdzie zainwestować pieniądze. Bardzo ważnym jest więc ocena pod względem atrakcyjności, lokalizacji, sytuacji jaka panuje na lokalnym rynku jednocześnie spojrzenia na nią z perspektywy czasu (a więc czy zyska ona na wartości w aspekcie najbliższych kilku lat). Na pewno jednak przyszły rok dla wszystkich inwestorów działających na rynku nieruchomości, może się okazać nader ciekawy a nawet pozwolić na wypracowanie jeszcze większych zysków. Duże znaczenie ma tutaj kwestia stabilizacji całego rynku, sytuacji jaka zachęca inwestorów do ulokowania swojego kapitału. Ciekawostką jest również fakt, iż coraz częściej inwestujemy nie tylko w mieszkania, ale również bardziej prestiżowe biurowce, apartamenty oraz lokale o podwyższonym do tego standardzie. Rynek nieruchomości jest więc dobrą odpowiedzią na pytanie, w co warto inwestować. 2020 rok to wciąż świetny moment, aby się nim zainteresować. W przypadku inwestycji w nieruchomości warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy np. Home Broker.

Jak zainwestować pieniądze we flipping?

Jeżeli zastanawiasz się, w co zainwestować 10000 i więcej, powinieneś zainteresować się flippingiem. Coraz bardziej popularne staje się również inwestowanie w zadłużone nieruchomości lub te, które znajdują się w bardzo złym stanie technicznym. W takiej sytuacji inwestor kupuje nieruchomość po bardzo okazyjnej cenie, nierzadko nawet za 1/3 jej rynkowej wartości, doprowadza do dobrego lub deweloperskiego stanu i sprzedaje po średniej rynkowej cenie. Na sprzedaż co prawda można poczekać nawet kilka miesięcy,

w co zainwestować - flipping

tak więc inwestycja nie zwraca się bardzo szybko, niemniej jednak na flippingu, bo tak właśnie nazywa się ten proces, można z łatwością zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Czemu zadłużone mieszkania są często sprzedawane po tak atrakcyjnej cenie? Najczęściej jest to spowodowane trudną sytuacją finansową ich właścicieli. Nad dłużnikiem często wisi widmo egzekucji komorniczej a nawet eksmisji z lokalu – dlatego, aby szybko uporać się ze swoimi problemami, postanawia sprzedać nieruchomość po wyjątkowo okazyjnej cenie. Flipperzy mogą podjąć również współpracę z firmami pośredniczącymi w handlu zadłużonymi mieszkaniami. Co ciekawe, aby kupić nieruchomość obciążoną zaległościami czynszowymi, nie musi ona być własnościowa. Czasem wystarczy spółdzielcze prawo do lokalu, a większość mieszkań można łatwo przekształcić we własność po spłacie zadłużenia. Osoby, które mogą zainwestować 200-300 tysięcy, mogą zdecydować się na taki krok – mało który produkt inwestycyjny jest tak dochodowy i posiada tak wysoką stopę zwrotu.

Inwestowanie w waluty

Dalej rynek FOREX kusi potencjalnych inwestorów, co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia, w końcu bądź co bądź właśnie dzięki niemu możemy w bardzo szybki sposób pomnożyć nasze pieniądze. Wedle niektórych ekspertów, w 2020 roku zapanuje prawdziwe zainteresowanie możliwością kupowania obcych walut oraz

w co zainwestować - waluty forex

możliwości zarabiania pieniędzy nie tylko na wzrostach ich kursu, ale również ewentualnym spadku.

Właśnie to jest domeną rynku walutowego, a mianowicie umiejętnie opracowanie możliwości, generowania zysków wynikających nie tylko ze sprzedaży waluty ale również patrzenia w przyszłość i zdecydowania się na jej zakup. Oczywiście znacznie bezpieczniejszą metodą na inwestowanie pieniędzy w zagraniczne waluty, może być wykorzystanie kantorów internetowych oraz możliwości jakie w tym zakresie generują.

W co zainwestować pieniądze, żeby zarobić? Czy pożyczki społecznościowe przynoszą zyski?

W 2020 roku prawdopodobnie dość dużym zainteresowaniem będą cieszyć się pożyczki społecznościowe. Można tak wnioskować dzięki obserwacji rynku chwilówek, które od kilku lat są jedną z chętniej wybieranych form finansowania. Są szybkie, nie wymagają dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów a nawet mogą być udzielane osobom z negatywną historią kredytową. Pożyczki społecznościowe działają na podobnej zasadzie. Na specjalnych platformach rejestrują się zarówno inwestorzy, jak i osoby poszukujące pożyczkodawcy. Nierzadko oferty tam zamieszczane obiecują duży zysk, który inwestor otrzyma wraz ze spłatą pożyczonych pieniędzy. Jeśli chodzi o wielkości pożyczek to są naprawdę zróżnicowane – od 200 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to więc dobry pomysł, gdzie zainwestować pieniądze, jednak trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Pożyczki społecznościowe opierają się w aspekcie prawnym na Kodeksie Cywilnym. Niestety, ten rodzaj inwestowania niesie również za sobą ryzyko braku zwrotu pożyczonych środków, nie wspominając o obiecywanym zarobku wynikającym z ustalonych odsetek od pożyczki. Niektóre platformy w trosce o dobro inwestorów obiecują również zwrot części pożyczonych środków (w przypadku braku spłaty), niemniej jednak nadal wiąże się to z ryzykiem straty. Z takich portali najczęściej korzystają osoby, które nie mogą liczyć z różnych powodów na kredyt lub pożyczkę w banku lub pozabankowej firmie pożyczkowej. Nierzadko są to osoby ze złym BIK-iem, brakiem stałego źródła dochodu itp. Dlatego też, decydując się w inwestowanie w pożyczki społecznościowe, warto dobrze prześwietlić profil kandydata i podjąć świadomą ryzyka decyzję. Najbardziej polecaną strategią lokowania środków w tę formę inwestycji jest udzielenie kilku pożyczek jednorazowo. Dzięki temu zyski płynące ze spłaty pożyczki będą bardziej zauważalne. Dobrze też nie zaczynać od znaczących sum, lepiej rozpocząć swoją przygodę z małymi kwotami i sprawdzić, jak działa rynek. Średni zarobek na pożyczkach społecznościowych może wynieść około 30%.


Obligacje

Już w tym roku okazało się, iż inwestowanie w obligacje przynoszą coraz większe zyski, a wedle wszelkich prognoz najlepsze lata maja dopiero przed sobą. Pewnie, iż ulokowanie kapitału w obligacjach zakłada pozyskanie papierów wartościowych, jakie emitują ich potencjalni wierzyciele, jacy gwarantują ich wykupienie w jasno określonym do tego czasie.

Obligacje do pozyskania inwestorów wykorzystują nie tylko banki czy podmioty prowadzące działalność, ale również gminy oraz miasta. Dlatego nie musimy się obawiać o wysokie ryzyko inwestowania pieniędzy w taki, a nie inny sposób, a tym samym warto rozważyć możliwość ulokowania kapitału w 2020 roku właśnie w obligacjach. Jest to dobra odpowiedź na pytanie, jak zainwestować 10000. w co zainwestować - obligacje

Inwestycja pieniędzy w obligacje pozwala spółce lub rządowi pożyczyć pieniądze od inwestora na sfinansowanie projektu lub refinansowanie innego zadłużenia. Obligacje są uważane za inwestycje o stałym dochodzie i zazwyczaj wywiązują się z regularnych płatności odsetkowych dla swoich inwestorów. Kwota główna jest następnie zwracana w ustalonym terminie zapadalności. Inwestycja w obligacje jest uważana za teoretycznie bezpieczną, o niskim ryzyku inwestycyjnym.

Lokaty bankowe

Jak zainwestować w pieniądze, kiedy jesteśmy początkujący i nie kusi nas ryzyko? W dalszym ciągu lokaty bankowe będą miały swoich zwolenników, a tym samym przede wszystkim ogromne znaczenie ma tutaj kwestia

w co zainwestować - lokaty bankowe

bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Jednak w 2020 roku raczej nie zmieni się nic w kontekście samej stopy zwrotu i oprocentowania, a więc nader ważnych kwestii gdy chodzi o ewentualne korzyści wynikające z faktu inwestowania pieniędzy w produkty bankowe.

Niech nie dziwi sytuacja, iż 3% stopa zwrotu z kapitału jaki ulokujemy a tym samym chociażby samego podatku Belki, powoduje że coraz częściej poszukujemy zupełnie innych form i metod na inwestowanie pieniędzy.

Jak zainwestować w crowdfunding?

W co najlepiej zainwestować, gdy interesują nas nowe, nowoczesne, ciekawe rozwiązania? Crowdfunding czyli inaczej inwestowanie społecznościowe oznacza osobę prywatną, lub firmę, która gromadzi środki na wcześniej określony cel od dużej liczy osób (tłumu z ang. crowd). Crowdfunding stał się wyjątkowo popularny dzięki Internetowi, portalom społecznościowych i stronom łączącym inwestorów z właścicielami projektu, który ma być przedmiotem finansowania. Dzięki temu ludzie, którzy wcześniej mogli dotrzeć tylko do

w co zainwestować - crowdfunding

małego grona inwestorów i nierzadko niewystarczających na rozpoczęcie projektu pieniędzy, mogą dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, a co za tym idzie, zdobyć więcej środków. Jaka jest zatem korzyść dla inwestora? W zamian za ulokowanie pieniędzy na określony cel, inwestor otrzymuje udziały w planowanym biznesie. Z crowdfundingu najczęściej korzystają startupy bez wystarczającej liczby środków finansowych na rozpoczęcie biznesu. Aby dobrze ulokować swoje oszczędności trzeba nie tylko poznać dokładny cel przedsiębiorcy i w niego wierzyć, ale poznać również jego biznesplan. Niestety, w Polsce większość startupów nie utrzymuje się na rynku długo. Historia jednak niejednokrotnie pokazała, że osoby, które zainwestowały w formie crowdfundingu, po czasie wyszły na tym naprawdę dobrze. Nie można jednak określić tej formy inwestycji jako bezpiecznej dla zainwestowanych środków.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chodzi o inwestowanie pieniędzy w 2020 roku?

Na pewno każdy kto zamierza pomnażać swoje pieniądze w nadchodzącym roku, a tym samym zdecydować się na ich ulokowanie powinien uwzględnić kilka ważnych kwestii związanych z inwestowaniem pieniędzy. Mianowicie na samym początku sprecyzować jaki rodzaj inwestycji nas interesuje, czy jesteśmy w stanie powierzyć nasze pieniądze potencjalnym inwestorom, ewentualnie mamy w planach zamrozić sam kapitał na znacznie dłuższy okres, przy założeniu mniejszego ryzyka jego utraty.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż już dziś mówi się o możliwościach inwestowania pieniędzy na wiele nowych i ciekawych do tego sposobów, zakup złota czy też wirtualne waluty to tylko część z pomysłów jakie zapewne znajdą swoich zwolenników. Warto zatem na inwestowanie pieniędzy w 2020 roku, spojrzeć z perspektywy sprawdzonych oraz skutecznych metod, jednocześnie także tych które dopiero się pojawiły.

Jak więc widać, odpowiedź na pytania w co inwestować pieniądze i jak inwestować pieniądze nie jest ani łatwa, ani jednoznaczna. Każda osoba, która pragnie rozpocząć swoją przygodę na rynku inwestycyjnym jest zazwyczaj z góry nastawiona na zysk. Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu swoich środków warto zachować trzeźwe spojrzenie i dokładnie zapoznać się ze specyfikacją określonego produktu. Czasami skrupulatne przeczytanie umowy przed zdecydowaniem się na określony produkt inwestycyjny może już na samym początku rozwiać wszelkie wątpliwości. Profesjonalny doradca finansowy doradzi gdzie inwestować, w co inwestować w 2020 roku i na co warto zwrócić uwagę.

Zobacz więcej z kategorii Inwestycje

 • 52
 •  
 •  
 •  
19 komentarzy
 1. FinansowySzymon 12 miesięcy ago
  Reply

  Lokaty bankowe to najbezpieczniejsza i najstabbilniejsza forma lokowania pieniedzy nawet jak przyjmiemy, ze podatek belki wynosi 18%. Forex to jak Kaytsurfing w sztorm, musisz sie na tym znac aby sie nie utopić.

  • pikio 4 miesiące ago
   Reply

   19 proc. nie 18. U mnie aktualnie 20 proc. środków na forexie i giełdzie w XTB, reszta w lokatach. Te 20 proc. jak na razie wypracowuje zdecydowanie wyższe zyski niż reszta kasy, ale nie zamierzam zmieniać propozycji. Podchodzę do tematu rozsądnie – wyniki są zadowalające, więc po co kombinować?

 2. Adam Jeziorski 11 miesięcy ago
  Reply

  Osobiście zdywersyfikowałem portfel na kruszce, fundusz oraz waluty wirtualne ( Różne formy – minning, trading, POS etc. ) Nie jestem przekonany do rynku forex ze względu na ogromną zmienną – ale co kto lubi 🙂

 3. sonko 9 miesięcy ago
  Reply

  Podatek Belki to 19 proc. a nie 18. CO do inwestowania – wejdźcie na XTB. Mają fundusz gwarancyjny dla depozytów, ale przede wszystkim system xstation i wszystkie niezbędne narzędzia, jakich potrzebujecie do inwestowania. Ja cenię waluty i surowce, ale wiadomo, że inwestuje się w instrumenty, które po prostu nie są anonimowe.

 4. WymianaKrypto 9 miesięcy ago
  Reply

  Zapraszam osoby zainteresowane kryptowalutami na stronę wymianakrypto.pl Portfele, Giełdy, Kantory, Płatności, Bitomaty

 5. kasser 9 miesięcy ago
  Reply

  XTB pozwala inwestować w jednym systemie w wiele różnych tematów, ale czy je wykorzystacie, to już inna kwestia. Na pewno potencjał rynkowy stwarza doskonałe warunki, ale jednak żeby zarobić niezłe pieniądze, trzeba się trochę przy tym narobić. Generalnie jednak wszystko jest zależne tak naprawde od was. Działajcie – wiedza i doświadczenie to absolutne podstawy.

 6. Inwestor 8 miesięcy ago
  Reply

  Malo jest takich platform jak InPzu a szkoda. Dzialam tam juz od roku i zysk jest mega duzy! Polecam

 7. Marek 8 miesięcy ago
  Reply

  Myślę, że przy tak niepewnych czasach, jak te obecne chyba tylko mocno zdywersyfikowany portfel może się sprawdzić. Osobiście bałbym się trzymać dziś wszystko czy to w serwisach inwestycyjnych, czy tym bardziej obligacjach skarbu państwa. Brrr.

 8. karko 7 miesięcy ago
  Reply

  W to, na czym się znacie. Przecież to chyba logiczne i oczywiste, prawda? Na pewno potencjał rynkowy wygląda jak wygląda. Żeby wyciągnąć dobrą kasę, trzeba solidnie nad tym wszystkim popracować. Zrozumieć rynek, zasady jego działania, narzędzia i mechanizmy. W zasadzie w przypadku każdego tematu wygląda to podobnie – macie system XTB. Podziałajcie na demie. Teoretycznie powinniście coś sensownego z tego wyciągnąć.

 9. Inwestuję w nieruchomości 7 miesięcy ago
  Reply

  Nieruchomości! Model biznesowy zobacz na wiselkaspa.pl
  Ja inwestuję w apartamenty na wynajem od lat. Teraz właśnie kupiłem w Wiśle, z gwarancją zwrotu na poziomie minimum 7% i mogę sobie zarezerwowac czas, kiedy będę korzystał z apartamentu. Oczywiście własność jest moja, ale operator znajduje mi turystów chętnych na wynajem i dba o standard pomieszczeń.
  Nowoczesna forma inwestycji.

 10. Zarabiaj z nami 7 miesięcy ago
  Reply

  Ciekawe artykuł, nie wiem czy ktoś z was inwestuje w portale internetowe? Jest to jeden z pewniejszych biznesów. Myślę, że wielu z was może zarabiać krocie na reklamę internetowej która staje się idealnym miejscem do zarabiania.

 11. Łukasz 6 miesięcy ago
  Reply

  Chcesz zarobić na wakacje, remont czy zwyczajnie z ciekawości niewiele potrzeba, nie trzeba brać dodatkowej pracy. Mam coś dla Ciebie – świetnie miejsce dla osób początkujących w inwestowaniu Mintos. Jestem bardzo zadowolony z tego serwisu. Można całkiem nieźle zarobić nawet do 15 % w skali roku co przy obecnych stopach procentowych jest wynikiem mega dobrym. Wystarczy się zarejestrować na tej stonie-
  www .mintos .com/pl/l/ref/FWN851 lub podając kod promocyjny FWN851
  Napisz do mnie na insta pomogę we wszystkim @lukfredkristoffer

 12. Wojciech 6 miesięcy ago
  Reply

  A co powiecie na kombinację grupowego inwestowania oraz nieruchomości? Crowdfunding w Polsce jest co raz bardziej popularny o czym świadczą ostatnie projekty zakończone sukcesem (Wisła Kraków, zbiórki na produkcję filmu). Czy takie połączenie ma sens i jest warte uwagi? Z tego co czytałem to przy wkładzie 10tys PLN można spodziewać się rocznych zysków w granicach 7-10% Bywały również inwestycje gdzie stawka wzrosła do jeszcze trzykrotnie. Brzmi interesująco.

 13. Api3898 6 miesięcy ago
  Reply

  Ja bym zainwesował w Zmk kazimieruk. Zdecydowanie polecam jako partntera biznesowego.

 14. Endriu 3 tygodnie ago
  Reply

  Jestem emerytem, nie znam się na tym wszystkim. Mam 300 000 zł przeznaczone na dopłacanie do emerytury na koncie oszczędnościowym, ale zjada to inflacja i Belka. Chciałbym jedynie, żeby te pieniądze nie topniały, nie muszę zarabiać. Nie wiem jak się do tego zabrać, nie bardzo ufam doradcom, bo oni mają inne priorytety, boję się, że zaproponują mi rozwiązanie dla mnie mało korzystne.

  • Emilia 1 tydzień ago
   Reply

   Endriu nie ufaj doradca. faktycznie maja inne priorytety. ciezko znalezc takiego, ktory faktycznie chcialby dobrze doradzic. czytaj fora tematyczne o inwestowniu, blogi itp. Moze cos wpadnie Ci w oko. Jest kilak dobrych na rynku. Ale nie chce tu reklamowac zeby mnie pozniej nie posadzili za jednostronnosc.

 15. dkw 3 tygodnie ago
  Reply

  Z własnego doświadczenia polecam inwestycje w diamenty!!

 16. petrkow 1 tydzień ago
  Reply

  Jak dla mnie największe możliwości daje system XTB – w nim macie najważniejsze rozwiązania, narzędzia, jest gwarantony stop loss, demo, opiekun, wszystkie istotne źródła wiedzy, a dalej to już wszystko zależy od was. Wiadomo, że pod względem inwestycyjnym moment jest znakomity, ale to wymaga profesjonalnego podejścia.

 17. Czy warto inwestować niewielkie kwoty? | Bezpieczne sposoby inwestycji 13 godzin ago
  Reply

  […] nie być nic warte. Jeśli więc chcemy zacząć naszą przygodę z inwestycjami, musimy pytać w co zainwestować pieniądze w 2019 roku, a nie co było opłacalne kiedyś. W związku z tymi wszystkimi czynnikami nie powinno […]

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may like