W co zainwestować pieniądze w 2019 roku?

W co zainwestować pieniądze w 2019 roku?

31/10/2018 13 przez admin

Inwestowanie pieniędzy jest poważną, nierzadko życiową decyzją. Poznanie zasad rynku inwestycyjnego, chociażby na podstawowym poziomie, jest kluczem do podejmowania właściwych dla swojego portfela decyzji. Początkujący inwestorzy, dopiero planujący ulokowanie swoich oszczędności, muszą odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie inwestować pieniądze, w co zainwestować i przede wszystkim, jak inwestować pieniądze. Te trzy kluczowe pytania pozwalają na poznanie własnych celów inwestycyjnych i tego w jakim czasie oczekuje się stopy zwrotu. Podczas inwestowania można wyznaczyć sobie dwa cele – długoterminowe i krótkoterminowe.

W co inwestować długoterminowo? Najczęściej wybieranym sposobem tego typu inwestycji jest regularne wpłacanie oszczędności w fundusze emerytalne. Dobry doradca inwestycyjny z pewnością pomoże w wyborze najlepszego. Na rynku jest kilka całkiem interesujących propozycji, więc jest w czym wybierać. Kolejnym przykładem na to, jak zainwestować środki długoterminowo, może być regularne oszczędzanie na dom, mieszkanie, wymarzone wakacje, czy też studia. W osiągnięciu tego celu mogą pomóc lokaty długoterminowe o atrakcyjnym oprocentowaniu. Inwestycyjne cele krótkoterminowe to np. wakacje w przyszłym roku, oszczędzanie na niewielki remont i nowy samochód.

Oczywiście warto inwestować, nawet jeśli nie posiada się konkretnego celu. Największe korzyści przynoszą zazwyczaj inwestycje długoterminowe. Dokonanie wyboru konkretnej inwestycji polega na zdaniu sobie sprawy z większego ryzyka w zamian za wyższe potencjalne zyski.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze to dość szerokie pojęcie. Obejmuje one fundusze inwestycyjne, fundusze indeksowe lub fundusze giełdowe, które mogą być wykorzystane do zakupu wielu akcji, obligacji lub innych inwestycji jednocześnie. Fundusze inwestycyjne zapewniają natychmiastową dywersyfikację, łącząc pieniądze inwestorów i wykorzystując je do zakupu koszyka inwestycji, które są zgodne z określonym celem funduszu.

W nadchodzącym roku, fundusze inwestycyjne mogą przynieść jeszcze większe zyski, stanowią zresztą nader popularne rozwiązanie na ulokowanie posiadanego przez nas kapitału. Dodatkową zaletą jest fakt, iż naszymi pieniędzmi nie obracamy samodzielnie, ale robią to osfundusze inwestycyjne - finanse.net.ploby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie a tym samym potrafiący je w adekwatny sposób inwestować.

Znacznie większe zyski, które można wypracować w nadchodzącym 2019 roku, powinny nie tylko wzbudzić nasze zainteresowanie gdy chodzi o fundusze inwestycyjne, lecz znacząco do nich przekonać.

Najlepszą ofertę funduszy inwestycyjnych według ankietowanych posiada Inpzu.pl gdzie możemy zacząć inwestować już od 100zł a przy wyborze funduszu pomaga nam system po podaniu kilku podstawowych informacji.

WAŻNE aby podczas zakładania konta w serwisie, podać takie same dane, jakie mamy podane na naszym koncie bankowym (głównie chodzi o adres zamieszkania). Gwarantuje to nam weryfikację naszego konta online bez wysyłania skanu dowodu osobistego czy wizyty w oddziale. Po pozytywnym zweryfikowaniu  naszych danych dostajemy dostęp do wszystkich funkcji serwisu dzięki którym, wybór funduszu staje się prosty i bezpieczny.

Akcje na giełdzie – w co inwestować i jak budować własny portfel inwestycyjny?

W co warto inwestować na giełdzie? Osoby, które mają większą tolerancję na ryzyko, mogą postawić na inwestycje w akcje lub fundusze akcji. W przypadku celów długoterminowych można pokusić się o bardziej agresywne inwestycje i podejmować większe ryzyko – potencjalnie prowadzące do wyższych zwrotów. akcje na giełdzie - finanse.net.plTo właśnie cecha charakterystyczna akcji. Jednym z lepszych sposobów na osiągnięcie długoterminowych inwestycji i jednoczesne zminimalizowanie ryzyka utraty zainwestowanych środków jest rozłożenie pieniędzy na różne typy aktywów. W fachowej nomenklaturze nazywane jest to alokacją aktywów. W ramach każdej klasy aktywów można podejmować się kolejnych  inwestycji – nazywane jest to dywersyfikacją. Dywersyfikacja to nic innego jak posiadanie wielu aktywów w różnych branżach, przedsiębiorstwach i krajach. Alokacja aktywów jest  niezwykle istotna, ponieważ różne klasy aktywów, takie jak akcje, obligacje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, nieruchomości  w inny sposób oddziałują na rynek.


Domeny internetowe

Niewątpliwie domeny internetowe są dobrą opcją, na zainwestowanie pieniędzy. Jest to temat mało popularny ale akcej domenzyskuje coraz więcej zainteresowania głównie dlatego, że inwestując niewielkie kwoty możemy liczyć na duży zwrot. Domenami obracamy na giełdzie domen a na ich pozyskanie jest kilka sposobów: rejestracja, przechwycenie, zakup i przejęcie poprzez opcję. Ceny sprzedaży domen osiągają nawet kwoty milionowe. Więcej o domenach internetowych przeczytasz na blogu DNS.biz.pl

 

Diamenty inwestycyjne

„Popyt będzie tylko rosnąć” tak komentuje rynek diamentów inwestycyjnych ekspert kamieni szlachetnych, Marcin Marcok. Diamenty inwestycyjne zawsze były świetnym pomysłem na ulokowanie pieniędzy. Ostatnie doniesienia o przewidywanym zamknięciu australijskiej kopalni różowych diamentów Argyle zwiastują wzrost cen tego szlachetnego kamienia.  Wśród inwestorów największą popularnością cieszą się diamenty naturalne, które są najdroższe na rynku diamentów. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Diamenty inwestycyjne.

W ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie diamentami inwestycyjnymi dość znacznie wzrosło. Inwestorzy wykorzystują je jako rodzaj finansowego zabezpieczenia i liczą na duże zyski z ulokowanych w kamieniach szlachetnych pieniędzy. Doskonałej jakości diamenty są znane na całym świecie z uwagi na swoją wysoką wartość. diamentyWiele osób kupuje diamentowa biżuterię – często nie z uwagi na walory estetyczne i zamiar jej użytkowania, ale jako źródło trwałej inwestycji swoich oszczędności. Zatem jak zainwestować 100 000? Czy diamenty mogą okazać się bezpieczną i rentowną inwestycją?

Diamenty, w przeciwieństwie do chociażby sztabek złota lub nieruchomości, zajmują wyjątkowo mało miejsca. Dzięki temu nawet w niewielkim sejfie można przechowywać prawdziwą fortunę. Poza tym, kamienie są trwałe i odporne na zniszczenia. Inwestując w diamenty warto jednak pomyśleć o ich ubezpieczeniu, szczególnie, jeśli lokuje się w nich duże sumy. Diamenty przynoszą również właścicielowi poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Można je porównać do najbardziej korzystnych inwestycji w nieruchomości.  

Nieruchomości

Nic nie wskazuje na to, aby inwestowanie w nieruchomości straciło na popularności, zresztą w 2019 roku wspomina się o jeszcze większych możliwościach generowania zysków. Jest to efektem wciąż rosnących cen nie tylko samych mieszkań ale również lokali przeznaczonych pod działalność, a więc typowo komercyjnych.

Oczywiście niejednokrotnie o inwestowaniu w nieruchomości mówi się jako o długofalowym procesie ulokowania posiadanego przez nas kapitału i powolnego czerpania zysków. Warto tutaj jednak wspomnieć, iż w 2019 przewiduje się stopę zwrotu nawet na poziomie 9%, zatem jest ona dosyć wysoka gdy chodzi o samo bezpieczeństwo takiej inwestycji.

nieruchomosciPamiętajmy jednak, iż przy inwestowaniu w nieruchomości bardzo ważne jest ocenienie jej pod względem atrakcyjności, lokalizacji, sytuacji jaka panuje na lokalnym rynku jednocześnie spojrzenia na nią z perspektywy czasu (a więc czy zyska ona na wartości w aspekcie najbliższych kilku lat). Na pewno jednak przyszły rok dla wszystkich inwestorów działających na rynku nieruchomości, może się okazać nader ciekawy a nawet pozwolić na wypracowanie jeszcze większych zysków.

Duże znaczenie ma tutaj kwestia stabilizacji całego rynku, sytuacji jaka zachęca inwestorów do ulokowania swojego kapitału. Ciekawostką jest również fakt, iż coraz częściej inwestujemy nie tylko w mieszkania, ale również bardziej prestiżowe biurowce, apartamenty oraz lokale o podwyższonym do tego standardzie.

W przypadku inwestycji w nieruchomości warto jest skorzystać z profesjonalnej pomocy np. Home Broker.

Jak zainwestować pieniądze we flipping?

Coraz bardziej popularne staje się również inwestowanie w zadłużone nieruchomości lub te, które znajdują się w bardzo złym stanie technicznym. W takiej sytuacji inwestor kupuje nieruchomość po bardzo okazyjnej cenie, nierzadko nawet za 1/3 jej rynkowej wartości, doprowadza do dobrego lub deweloperskiego stanu i sprzedaje po średniej rynkowej cenie. Na sprzedaż co prawda można poczekać nawet kilka miesięcy, tak więc inwestycja nie zwraca się bardzo szybko, niemniej jednak na flippingu, bo tak właśnie nazywa się ten proces, można z łatwością zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. flippingCzemu zadłużone mieszkania są często sprzedawane po tak atrakcyjnej cenie? Najczęściej jest to spowodowane trudną sytuacją finansową ich właścicieli. Nad dłużnikiem często wisi widmo egzekucji komorniczej a nawet eksmisji z lokalu – dlatego, aby szybko uporać się ze swoimi problemami, postanawia sprzedać nieruchomość po wyjątkowo okazyjnej cenie. Flipperzy mogą podjąć również współpracę z firmami pośredniczącymi w handlu zadłużonymi mieszkaniami. Co ciekawe, aby kupić nieruchomość obciążoną zaległościami czynszowymi, nie musi ona być własnościowa. Czasem wystarczy spółdzielcze prawo do lokalu, a większość mieszkań można łatwo przekształcić we własność po spłacie zadłużenia. Osoby, które mogą zainwestować 200-300 tysięcy, mogą zdecydować się na taki krok – mało który produkt inwestycyjny jest tak dochodowy i posiada tak wysoką stopę zwrotu.

Inwestowanie w waluty

Dalej rynek FOREX kusi potencjalnych inwestorów, co chyba nie stanowi żadnego zaskoczenia, w końcu bądź co bądź właśnie dzięki niemu możemy w bardzo szybki sposób pomnożyć nasze pieniądze. Wedle niektórych ekspertów, w 2019 roku zapanuje prawdziwe zainteresowanie możliwością kupowania obcych walut, oraz możliwości zarabiania pieniędzy nie tylko na wzrostach ich kursu ale również ewentualnym spadku.

Właśnwaluty forexie to jest domeną rynku walutowego, a mianowicie umiejętnie opracowanie możliwości, generowania zysków wynikających nie tylko ze sprzedaży waluty ale również patrzenia w przyszłość i zdecydowania się na jej zakup. Oczywiście znacznie bezpieczniejszą metodą na inwestowanie pieniędzy w zagraniczne waluty, może być wykorzystanie kantorów internetowych oraz możliwości jakie w tym zakresie generują.

W co zainwestować pieniądze, żeby zarobić? Czy pożyczki społecznościowe przynoszą zyski?

W 2019 roku prawdopodobnie dość dużym zainteresowaniem będą cieszyć się pożyczki społecznościowe. Można tak wnioskować dzięki obserwacji rynku chwilówek, które od kilku lat są jedną z chętniej wybieranych form finansowania. Są szybkie, nie wymagają dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów a nawet mogą być udzielane osobom, z negatywną historią kredytową. Pożyczki społecznościowe działają na podobnej zasadzie. Na specjalnych platformach rejestrują się zarówno inwestorzy, jak i osoby poszukujące pożyczkodawcy. Nierzadko oferty tam zamieszczane obiecują duży zysk, który inwestor otrzyma wraz ze spłatą pożyczonych pieniędzy. Jeśli chodzi o wielkości pożyczek to są naprawdę zróżnicowane – od 200 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pożyczki społecznościowe opierają się w aspekcie prawnym na Kodeksie cywilnym.

Niestety, ten rodzaj inwestowania niesie również za sobą ryzyko braku zwrotu pożyczonych środków, nie wspominając o obiecywanym zarobku wynikającym z ustalonych odsetek od pożyczki. Niektóre platformy w trosce o dobro inwestorów obiecują również zwrot części pożyczonych środków (w przypadku braku spłaty), niemniej jednak nadal wiąże się to z ryzykiem straty. Z takich portali najczęściej korzystają osoby, które nie mogą liczyć z różnych powodów na kredyt lub pożyczkę w banku lub pozabankowej firmie pożyczkowej. Nierzadko są to osoby ze złym BIK-iem, brakiem stałego źródła dochodu itp. Dlatego też, decydując się w inwestowanie w pożyczki społecznościowe, warto dobrze prześwietlić profil kandydata i podjąć świadomą ryzyka decyzję. Najbardziej polecaną strategią lokowania środków w tę formę inwestycji jest udzielenie kilu pożyczek jednorazowo. Dzięki temu zyski płynące ze spłaty pożyczki będą bardziej zauważalne. Dobrze też nie zaczynać od znaczących sum, lepiej rozpocząć swoją przygodę z małymi kwotami i sprawdzić, jak działa rynek. Średni zarobek na pożyczkach społecznościowych może wynieść około 30%.

Obligacje

Już w tym roku okazało się, iż inwestowanie w obligacje przynoszą coraz większe zyski, a wedle wszelkich prognoz najlepsze lata maja dopiero przed sobą. Pewnie, iż ulokowanie kapitału w obligacjach zakłada pozyskanie papierów wartościowych, jakie emitują ich potencjalni wierzyciele, jacy gwarantują ich wykupienie w jasno określonym do tego czasie.obligacje

Obligacje do pozyskania inwestorów wykorzystują nie tylko banki czy podmioty prowadzące działalność, ale również gminy oraz miasta. Dlatego nie musimy się obawiać o wysokie ryzyko inwestowania pieniędzy w taki a nie inny sposób, tym samym warto rozważyć możliwość ulokowania kapitału w 2019 roku właśnie w obligacje.

Inwestycja pieniędzy w obligacje pozwalają spółce lub rządowi pożyczyć pieniądze od inwestora na sfinansowanie projektu lub refinansowanie innego zadłużenia. Obligacje są uważane za inwestycje o stałym dochodzie i zazwyczaj wywiązują się z regularnych płatności odsetkowych dla swoich inwestorów. Kwota główna jest następnie zwracana w ustalonym terminie zapadalności. Inwestycja w obligacje jest uważana za teoretycznie bezpieczną, o niskim ryzyku inwestycyjnym.

Lokaty bankowe

W dalszym ciągu lokaty bankowe będą miały swoich zwolenników, a tym samym przede wszystkim ogromne znaczenie ma tutaj kwestia bezpieczeństwa naszych pieniędzy. Jednak w 2019 roku raczej nie zmieni się nic w kontekście samej stopy zwrotu i oprocentowania, a więc nader ważnych kwestii gdy chodzi o ewentualne korzyści wynikające z faktu inwestowania pieniędzy w produkty bankowe.

Niech nie dziwi sytuacja, iż 3% stopa zwrotu z kapitału jaki ulokujemy a tym samym chociażby samego podatku Belki, powoduje że coraz częściej poszukujemy zupełnie innych form i metod na inwestowanie pieniędzy.

 

Jak zainwestować w crowdfunding?

Crowdfunding czyli inaczej inwestowanie społecznościowe oznacza osobę prywatną, lub firmę, która gromadzi środki na wcześniej określony cel od dużej liczy osób (tłumu z ang. crowd). Crowdfunding stał się wyjątkowo popularny dzięki Internetowi, portalom społecznościowych i stronom łączącym inwestorów z właścicielami projektu, który ma być przedmiotem finansowania. Dzięki temu ludzie, którzy wcześniej mogli dotrzeć tylko do małego grona inwestorów i nierzadko niewystarczających na rozpoczęcie projektu pieniędzy, mogą dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców, a co za tym idzie, zdobyć więcej środków. Jaka jest zatem korzyść dla inwestora? W zamian za ulokowanie pieniędzy na określony cel, inwestor otrzymuje udziały w planowanym biznesie. Z crowdfundingu najczęściej korzystają startupy bez wystarczającej liczby środków finansowych na rozpoczęcie biznesu. Aby dobrze ulokować swoje oszczędności trzeba nie tylko poznać dokładny cel przedsiębiorcy i w niego wierzyć, ale poznać również jego biznesplan. Niestety, w Polsce większość startupów nie utrzymuje się na rynku długo. Historia jednak niejednokrotnie pokazała, że osoby, które zainwestowały w formie crowdfundingu, po czasie wyszły na tym naprawdę dobrze. Nie można jednak określić tej formy inwestycji jako bezpiecznej dla zainwestowanych środków.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy chodzi o inwestowanie pieniędzy w 2019 roku?

Na pewno każdy kto zamierza pomnażać swoje pieniądze w nadchodzącym roku, a tym samym zdecydować się na ich ulokowanie powinien uwzględnić kilka ważnych kwestii związanych z inwestowaniem pieniędzy.

Mianowicie na samym początku sprecyzować jaki rodzaj inwestycji nas interesuje, czy jesteśmy w stanie powierzyć nasze pieniądze potencjalnym inwestorom, ewentualnie mamy w planach zamrozić sam kapitał na znacznie dłuższy okres, przy założeniu mniejszego ryzyka jego utraty.

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż już dziś mówi się o możliwościach inwestowania pieniędzy na wiele nowych i ciekawych do tego sposobów, zakup złota czy też wirtualne waluty to tylko część z pomysłów jakie zapewne znajdą swoich zwolenników. Warto zatem na inwestowanie pieniędzy w 2019 roku, spojrzeć z perspektywy sprawdzonych oraz skutecznych metod, jednocześnie także tych które dopiero się pojawiły.

Każda osoba, która pragnie rozpocząć swoją przygodę na rynku inwestycyjnym jest zazwyczaj z góry nastawiona na zysk. Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu swoich środków warto zachować trzeźwe spojrzenie i dokładnie zapoznać się ze specyfikacją określonego produktu. Czasami skrupulatne przeczytanie umowy przed zdecydowaniem się na określony produkt inwestycyjny może już na samym początku rozwiać wszelkie wątpliwości.  Profesjonalny doradca finansowy doradzi gdzie inwestować, w co można zainwestować i na co warto zwrócić uwagę.

Zobacz więcej z kategorii Inwestycje

  • 52
  •  
  •  
  •