Z czego wynika przewaga firm kurierskich nad firmą państwową?

Z czego wynika przewaga firm kurierskich nad firmą państwową?

17 lutego 2022 0 przez Redakcja

Czasy, w których jedynym sposobem na wysłanie przesyłki pocztowej był wybór jednej, państwowej firmy już dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj można korzystać z wielu ofert firm prywatnych, które oferują niezwykle atrakcyjne warunki współpracy. Do jednej z takich firm można zaliczyć chociażby znany i ceniony na rynku inPost. Oddziały znajdują się niemalże w każdy mieście a sama współpraca, zdaniem klientów, przebiega w sposób wzorowy. Co na to wpływa?

Konkurencyjne ceny i ciekawy sposób dostawy – klucz do sukcesu firm kurierskich

Odkąd sklepy internetowe zaczęły się tak prężnie rozwijać, również na usługi firm kurierskich znacząco wzrósł popyt. Dziś coraz więcej osób zwraca uwagę przede wszystkim na koszty. Nic dziwnego, w końcu nikt z wielką chęcią nie zapłaci za transport towaru kilkukrotnie większej ceny, niż wynosi wartość rynkowa przesyłanego produktu. Tak więc jak widać tanie przesyłki mają znaczenie. Wielu klientów z pewnością zastanawia się czy najtańsza usługa wśród tego rodzaju firm zawsze musi wiązać się z najniższą jakością świadczonych usług. W tym przypadku jednak niekoniecznie, a powód tego jest prozaiczny. Niskie ceny przewozu świadczą zwykle o dobrze zorganizowanej polityce logistycznej.

Firma może obniżać koszty poprzez:

zakup najnowszych samochodów z ekonomicznymi jednostkami napędowymi,
dostarczanie przesyłek w takie punkty, jak paczkomaty – opcja pozwala na dostarczenie jednocześnie kilkunastu przesyłek naraz, dzięki czemu klient odbiera ją w dowolnym momencie, a firma nie ponosi dużych kosztów za eksploatację pojazdu
odpowiednia ilość punktów odbioru – przesyłki bardzo często przemierzają daleką drogę. Im więcej punktów przeładunkowych (o ile jest to odpowiednie określenie, dla niektórych firm), tym niższe koszty doręczenia.

Co cenią klienci w firmach kurierskich?

Przede wszystkim udostępnianie dodatkowych opcji dotyczących wysyłki. Zalicza się do tego chociażby śledzenie paczek za pośrednictwem prostych aplikacji w sieci internetowej. Ceni się także dobry kontakt z firmą, odpowiednio wdrażane procedury reklamacyjne i profesjonalizm przewoźnika. Prywatne firmy kurierskie wciąż się modernizują, co z całą pewnością wpływa korzystnie na jakość świadczonych w nich usług.